Zavrieť

Porady

narok na dedicstvo bytu

Dobry den,

moj otec bol vlastnikom bytu po svojich rodicoch (mojich starych rodicoch). Zil v manzelstve so zenou s 2 dcerami. S mojou mamou bol rozvedeni. Pocas zivota boli oba byty prepisane na dcery otcovej manzelky. Otec to urobil pocas svojho zivota, takze v dedicskom konani po jeho smrti uz nefiguroval ako vlastnik. Chcela by som sa poradit, ci nahodou neexistuje nejaky zakon, ktory by nam mohol pomoct ziskat narok na byty priamych potomkov otca (mna a sestry). Za vsetky rady vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    musím ťa sklamať, ale s tým už nič narobíš, lebo boli tie byty prepísané ešte za života otca.

    klikni sem , tu nájdeš kopu tém a príspevkov ohľadne dedičstva, prelúskaj si to:

    http://www.porada.sk/search.php?searchid=8735482

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nárok na byty nie, pretože otec už nebol ich vlatníkom ,
    zúčastnili ste sa dedičského konania?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Petruskach Pozri príspevok
    Dobry den,

    moj otec bol vlastnikom bytu po svojich rodicoch (mojich starych rodicoch). Zil v manzelstve so zenou s 2 dcerami. S mojou mamou bol rozvedeni. Pocas zivota boli oba byty prepisane na dcery otcovej manzelky. Otec to urobil pocas svojho zivota, takze v dedicskom konani po jeho smrti uz nefiguroval ako vlastnik. Chcela by som sa poradit, ci nahodou neexistuje nejaky zakon, ktory by nam mohol pomoct ziskat narok na byty priamych potomkov otca (mna a sestry). Za vsetky rady vopred dakujem
    Je to smola, ale otec (alebo na podnet jeho poslednej manželky) to zabezpečil tak, že po ňom sa nebude nič dediť, teda nemôžete získať podiel na bytoch.

    narok na dedicstvo bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.