Zavrieť

Porady

marmolit na sokel - skúsenosti...

Dobrý deň, aké máte skúsenosti s marmolitom na sokli domu? Veľa názorov čo som prečítala na nete je o tom, že to zanedlho opadá... Naozaj to tak strašne opadáva alebo iba vtedy ked je nesprávny a nie dobre urobený podklad? Ďakujem za každú skúsenosť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    Máme marmolit na dome dva roky a zatiaľ som nepostrehla,že by opadával.
    Zatiaľ som spokojná a to máme veľkého psa,ktorý sa stále niekde obšuchne o dom.

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    K tomu sa neviem odborne vyjadriť.Nechám na odborníkov.Ale,že by marmolit mohol opadávať ma ani nenapadlo,je to veľmi pevné,dokonca kde popadal pri robote na zem sa aj veľmi ťažko odstaňoval....a niekde sa mi to ani nepodarilo.

    zdenkahn je offline (nepripojený) zdenkahn

    zdenkahn
    No pýtam sa lebo aj mojej exšéfke to opadáva, musí to všetko dať prerobiť, myslím že to nerobil odborník a ani podklad nebol taký ako mal byť... A že kde je vlhkosť tak tam to ide dole ked to nie je dobre odizolované. Predajcovia by to mali vedieť čo všetko treba pod to, si myslím...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    zdenkahn Pozri príspevok
    No pýtam sa lebo aj mojej exšéfke to opadáva, musí to všetko dať prerobiť, myslím že to nerobil odborník a ani podklad nebol taký ako mal byť... A že kde je vlhkosť tak tam to ide dole ked to nie je dobre odizolované. Predajcovia by to mali vedieť čo všetko treba pod to, si myslím...
    Marmolit sám o sebe neopadá.Môže opadať jedine z podkladnou omietkou.Takže exšéfka mala málo prídržný podklad.

    zdenkahn je offline (nepripojený) zdenkahn

    zdenkahn
    A viete niekto aj poradiť čo presne treba pod to dať aby to bolo ok a o dva roky neopadlo? To lepidlo, sieťka sa dáva a ešte niečo špeciálne? Alebo poradia nám v stavebninách kde to predávajú?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Rada v stavebninách je lotéria.Väčšina predajcov sa vám bude snažiť predať čokoľvek len nech zarobia.Nikdy sa nespoliehajte na pracovníkov v stavebninách..Zo svojich skúseností viem že sú to poväčšinou blbci.Nechcem nikoho uraziť, sem tam sa nájde aj poctivý.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Na vyhotovenie sokla sa obyčajne používa XPS ( styrodur) so zdrsnenou povrchovou úpravou. treba dodržať Technológiu - množstvo vody, teploty , spracovanie ... Ak sa dodržia všetky náležitosti musí to držať.
    Ak opadáva bol zle pripravený podklad, alebo materiál prípadne majster veľa vypil.

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    prečo chceš použiť zdenka marmolit? je drahšia verzia sokla a keď aj dobre sa urobí, nikdy nemá trvácnosť, ako iné riešenie, ako je obklad a rôzne obkladacie materiály. Fasádnici nedoporučujú toto riešenie sokla v ext. Jednak je náročné nájsť dobrých a poctivých fasádnikov a jednak marmolit vyrába viac výrobcov. Sú odvážlivci, ktorí svojpomocne urobia sokle, výsledok sa uvidí po rokoch. Marmolitom nám urobili sokle na chodbe - po 2 rokoch to bol des, opadávalo všade. Marmolit na ďalšej stavbe bol použitý na ext. sokli, drží to už 6 rokov, ale keď sa na to bližšie pozrie človek, je vidieť, že už to začína bobtnať a pri preklopkávaní počuť už duté miesta. Rozhodne treba zdravo uvážiť aký materiál sa použije, lebo to nie je ako koberec, čo sa ľahko vyhodí a nahradí. Ja osobne by som bola veľmi opatrná aj vo výbere "machrov fasádnikov", ak by som naozaj sa rozhodla pre marmolit , určite by som chcela vidieť výsledok ich práce spätne - min. 6-8 rokov.
    Oplatí sa!!!
    ometlo Nikdy nemá trvácnosť ako obklad? No ak je zfušovaný podklad a ešte horšie ak je tam vlhkosť, tak je to jedno. Mal som keramický obklad a dobru vodorovnu izolaciu, no nový majiteľ pokladol dlažby a len prisypal piesok a pustil vodu do steny. Potom sa divil, že to opadalo. Ale to platí aj o omietkových zmesiach nielen o obkladoch a marmolitu.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Ja len poprosím o radu, či je nutné na sokel použiť vrúbkovaný XPS alebo môže byť aj hladký XPS... Ďakujem

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vrúbkovaný.Hladký je pod potery apod.
    pepa78 Pozri príspevok
    Ja len poprosím o radu, či je nutné na sokel použiť vrúbkovaný XPS alebo môže byť aj hladký XPS... Ďakujem

    Janyke je offline (nepripojený) Janyke

    Janyke
    Chalani, kolko vyjde marmolit s pracou na m2 a kolko klasicka "odolnejsia" omietka. Jedna sa o sokel na budove, ktora je na frekventovanej ulici ale mame problem ze ju vyrastkovia postriekali. Tak ci sa nam to z ekonomickeho hladiska oplati. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.