Zavrieť

Porady

Zistenie IP z emailu

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Ahojte, prosím o radu. Potrebujem zistiť IP z emailu, ako sa to dá? Ďakujem
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

praktické využitie má pri hlasovaní na web stránkach, aby sa z jedného pc nedalo odoslať viac hlasov a nenarušila objektivita, pri vzdialenom prístupe do pc, resp. na server a pod.
Pre obyčaného užívateľa je potrebná len ak ho niekto obťažuje a chce sa s ním nejako vysporiadať, prípadne zistiť, či dve mailove adresy niesu obsluhované z jedného pc
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Ďakujem krásne za 100 % pomoc, už sa mi to podarilo zistiť.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Petra Nová Pozri príspevok
Ja by som sa ako rada ospýtala, načo je dobré vedieť IP adresu, resp. ako sa dá táto vedomosť využiť?
Predpokladám, že ZDENKA131 je niekým obťažovaná cez e-mail. Logicky chce zistiť kto to je. V praxi sa ho ale asi nedopátra. Ak jej niekto chce robiť zle takýmto spôsobom bude písať v internetovej kaviarni alebo použije ten link čo som dala v odpovedi č.20.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
zdenka131 Pozri príspevok
Ďakujem krásne za 100 % pomoc, už sa mi to podarilo zistiť.
Tak ako zhodujú sa IPčky?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

zdenka131 Pozri príspevok
Ďakujem krásne za 100 % pomoc, už sa mi to podarilo zistiť.
Ako sa Ti to podarilo zistiť?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Flinstone Pozri príspevok
praktické využitie má pri hlasovaní na web stránkach, aby sa z jedného pc nedalo odoslať viac hlasov a nenarušila objektivita, pri vzdialenom prístupe do pc, resp. na server a pod.
Pre obyčaného užívateľa je potrebná len ak ho niekto obťažuje a chce sa s ním nejako vysporiadať, prípadne zistiť, či dve mailove adresy niesu obsluhované z jedného pc
Ďakujem za informáciu.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
2009 Pozri príspevok
Predpokladám, že ZDENKA131 je niekým obťažovaná cez e-mail. Logicky chce zistiť kto to je. V praxi sa ho ale asi nedopátra. Ak jej niekto chce robiť zle takýmto spôsobom bude písať v internetovej kaviarni alebo použije ten link čo som dala v odpovedi č.20.
IPadresa odosielateľa je viditeľná len vtedy ak poštu posiela cez poštového klienta v pc (Outlook, Thunderbird, Bat, atď)...
Ak ju odošle z webového rozhrania akurát tak sa dopátraš k IP adrese poskytovateľa mailovej služby...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

mpca Pozri príspevok
IPadresa odosielateľa je viditeľná len vtedy ak poštu posiela cez poštového klienta v pc (Outlook, Thunderbird, Bat, atď)...
Ak ju odošle z webového rozhrania akurát tak sa dopátraš k IP adrese poskytovateľa mailovej služby...
Z práce mi to ukázalo adresu poštového servera aj klienta. Z azetu som posiela priamym prístupom a zo seznam.cz tiež priamym prístupom zo stránky seznam.cz na moju e-mailovú adresu. Takže pravidlo to nie je. Zaujalo ma to. Prvú informáciu som dala zlú preto som si dala záležať na tom aby som to odskúšala z viacerých strán.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Išlo mi to pozrieť cez gmail, doslala som tu výbornú radu aj s praktickou ukážkou.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Áno zhodujú, je to presne tak, ako som predpokladala. jeden autor mi písal - resp. obťažoval ma z jedného PC .
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

takže ak sa z jedného tvári ako baránok, a z druhého ťa obťažuje, môžeš napísať tomu baránkovi, že sa ťa jeho správanie dotklo... prípadne ak by jemnému jazyku nerozumel, napíš to v jazyku jeho kmeňa :P
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Chi chi, už som mu to napísala. skúsila som najskôr v Slovenčine, uvidím či pochopí.
0 0
robbie41 robbie41

robbie41 je offline (nepripojený) robbie41

zdenka 131, ako si zistila tu ip z gmailu, prosim ta? obtazuje ma jedna osoba cez maily a potrebujem zistit ip z mailov ktore mi posiela, bola by som ti vdacna...
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
No... Dá sa použiť stránka www.spamcop.net Je treba sa registrovať.
(Je to stránka pre boj zo spamom. Spamcop vydáva aj filtre (blacklisty), ktorými sú chránené pravdepodobne aj Vaše počítače (ak používate nejaké sofistikovanejšie spamfiltre))

Do okna sa skopíruje komplet email aj z hlavičkou. Ako - záleží od toho, aký kto používa emilového klienta, resp. web rozhranie. Aplikácie vie odhaliť aj zmenu adresy, maskovanie IP adresy (samozrejme, nevravím o využití anonymizéra, ale klasické maskovanie, aké sa používa pri spamovaní).
Po analýze emailu, vypíše všetko, čo o emaile zistil a poskytne aj komunikačné okno na správcu danej služby a emailový kontakt, prípadne aj telefónne číslo na admina. Pri gmaily je to trochu ťažšie, ale možno ak napíšeš čím Ťa kto obťažuje, možno Ti pomôže. Je výhodnejšie, ak je to služba zo Slovenska, alebo z Čiech, tam sa dá ľahšie komunikovať a ich servery nie sú tak vyťažené ako gmail.

Ďalšia možnosť je trasovanie emailu. Tak isto je potrebné nakopírovať do okienka celý email aj s hlavičkou a nechať to pracovať: http://www.ip-adress.com/trace_email/

Email aj s hlavičkou sa dá získať napr. z gmailu:
Emalová správa... hore vpravo je čas kedy bola doručená. Šípka dole rozbalí menu a tam je položka "Ukázať pôvodné". Text, ktorý sa objaví vložiť do okna buď spamcopu, alebo http://www.ip-adress.com/trace_email/
Naposledy upravil Charon : 17.04.12 at 18:06
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať