Zavrieť

Porady

AUTORSKÉ PRÁVA - ako sa nenechať obrať o nápady

Potreboval by som poradiť. Dostal som celkom dobrý nápad na podnikanie. Je to v podstate služba pre firmy. Táto služba sa určite nepoužíva nikde na svete. Dá sa to nejak ošetriť tak, aby ak túto službu chce niekto využívať musel by o do mňa kúpiť licenciu?
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Co tak pozriet Autorsky zakon...
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

podla toho co je to za sluzbu. Bud autorky zakon alebo patent ako know - how
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Potreboval by som vediet , kde - za kolko - ako na to - na co si dat pozor....) Nejake skusenosti . Vdaka
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

definuj o co ide, sluzby, program alebo co?
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

jedna sa o sluzbu.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Prepacte neviem aky je tu system zistil som ze 30 min. nemozem nic napisat) Takze jedna sa o sluzbu - sposob predaja. Neviem ci to bude stacit takto zadefinovat.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Dá sa to nejak ošetriť tak, aby ak túto službu chce niekto využívať musel by o do mňa kúpiť licenciu?
Podla mna (tak ako si to definoval aj v dalsom prispevku) je to mozne iba, ak tu licenciu naviazes na konretnu znacku, ktoru vytvoris. To ale neznamena, ze budes mat ochraneny napad.

Pre blizsie vysvetlenie - bude to ako napr. ak chces otvorit v Blave dalsi Mc,Donald, potrebujes od nich "licenciu", to ale neznamena, ze si hocikto na kazdom rohu nemoze slobodne otvodit fastfood a prdavat tam tie iste zbrndy - samozrejme pod inym nazvom.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Moj napad nie je ze ugrilujem maso ale prezradit McDonald ze maso sa da upiect - myslim ze to celkom vystihuje problem.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

takze ta sluzba by bola kvazi ako ako "poradenstvo" ? odporucam patentovat ako know how alebo nieco podobne
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ostanem pri mase). Takze masiar sa dozvie ze moze maso predavat McDonald a moze rozsirit vyrobu o novy druh vyrobku. McDonald moze zakaznikovi ponuknut do zemle maso a aj zakaznik vegetarian to bude chciet preto ze to bude pre neho vyhodne hlavne v dnesnej dobe. Tak mi skuste poradit ako nieco z toho mat) Este doplnim ze hlavny je McDonald - ten by to vsetko mal rozbehnut - je bohaty a mal by z toho najvacsi profit)
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ty si ten masiar (alebo ktory zo subjektov)?
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

najlepsie by bolo ak by som nebol ani jeden z nich. tieto subjekty uz funguju na trhu - naco dalsia konkurencia.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Teraz nerozumiem, aku ulohu v tom celom (podla prispevku 12) hras ty. Vymyslel si ten "obchod" - myslienku, filozofiu toho obchodu, vzajomnej spoluprace (a uz len hladas vhodne subjekty)? Alebo si vymyslel ten produkt ako napad, inovaciu?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Ostanem pri mase). Takze masiar sa dozvie ze moze maso predavat McDonald a moze rozsirit vyrobu o novy druh vyrobku. McDonald moze zakaznikovi ponuknut do zemle maso a aj zakaznik vegetarian to bude chciet preto ze to bude pre neho vyhodne hlavne v dnesnej dobe. Tak mi skuste poradit ako nieco z toho mat) Este doplnim ze hlavny je McDonald - ten by to vsetko mal rozbehnut - je bohaty a mal by z toho najvacsi profit)
Prosim ta prepac, ale ty si z nas robis srandu. Co si na tomto chces nechat patentovat?

Co uz tato Porada nezazije, jeden sem pise, ze chce vozit vesticu niekam k nemu do panelaku do kocikarne a brat peniaze a vypacat jej plat, dalsi chce zbohatnut na nicom, co uz 800 rokov funguje v praxi... Vazeni pani, mozem va ubezpecit, ze tadeto cesta na podnikatelske vyslnie nevedie.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ide o myslienku tohto obchodu. Subjekty su a funguju na trhu a mozu sa bez problemov do tohto obchodu zapojit. Ich spojenim by ziskali vsetci vratane zakaznika. Ja nechcem rozbiehat novu cinnost v podnikani a robit im konkurenciu. Chcel by som len aby spolupracovali a ja z toho mal nejaky zisk.
Pre misomiso: no nie to maso ani znacku McDonald samozrejme je to len priklad. Nedam na WEB svoj napad s popisom) A ked niekomu dam napad ako nieco robit tak tiez by som nieco z toho chcel mal. Jeden napad som tak pustil znamemu s tym ze pojdeme do toho spolu . On je vyhradny distributor pre pol EU a mne ani nepodakoval /dostal napad akurat ze z mojej hlavy. / Nerad by som takto opat dopadol a preto sa s Vami radim ako co najrozumnejsie vyuzit napad.
Pre admina: nemozem reagovat na prispevky . Ta pol hod je dost dlhy cas.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Ide o myslienku tohto obchodu. Subjekty su a funguju na trhu a mozu sa bez problemov do tohto obchodu zapojit. Ich spojenim by ziskali vsetci vratane zakaznika. Ja nechcem rozbiehat novu cinnost v podnikani a robit im konkurenciu. Chcel by som len aby spolupracovali a ja z toho mal nejaky zisk.
Pre misomiso: no nie to maso ani znacku McDonald samozrejme je to len priklad. Nedam na WEB svoj napad s popisom) A ked niekomu dam napad ako nieco robit tak tiez by som nieco z toho chcel mal. Jeden napad som tak pustil znamemu s tym ze pojdeme do toho spolu . On je vyhradny distributor pre pol EU a mne ani nepodakoval /dostal napad akurat ze z mojej hlavy. / Nerad by som takto opat dopadol a preto sa s Vami radim ako co najrozumnejsie vyuzit napad.
Pre admina: nemozem reagovat na prispevky . Ta pol hod je dost dlhy cas.
Chces mat peniaze za nic. Prepac. ale ja neverim, ze by si prisiel na nieco, co este nie je zname. Dnes uz obchoduje kazdy s kazdym, navyse vsetkymi moznymi sposobmi.

Ak je to naozaj take unikatne, mas sancu to vyuzit. Zriad si sprostredkovaciu firmu (pravdepodobne na webe) a davaj tych ludi dokopy. Takych portalov je milion, no ak to vies robit naozaj lepsie, budes uspesny a nechas si za to platit. Musis to ale naozaj fyzicky zrealizovat, a byt v tom stael najlepsi (tak, ako Google, Youtube, Facebook, Skype...) pretoze ostatni ta budu hned nasledovat a kopirovat. Ty budes mat ale naskok, takze sa nemozes na nic stazovat.

No ale ak si to predstavujes tak, ze si objavil Ameriku a teraz uz budes brat iba peniaze za to, ze ostatni na tom vsetci budu chciet makat, tak to ta mozem ubezpecit, ze mas smolu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Este nieco. Aj na pociatku mojej podnikatelskej kariery bol napad. Mnozstvo napadov. Mnohe unikatne, hoci neskor sa ukazalo, ze 98% z toho, co som (naozaj) vymyslel ja, uz davno ini niekde na svete pouzivaju.

No dnes nezijem z tychto napadov, (ktore ma evidetne kazdy druhy na planete) ale z vytrvaleho usilia ich denne realizovat. Takych, ktori mali rovnake napady ako ja su tisicky (poznam mnohych osobne), no nikto nemal tu odvahu a hlavne chut pracovat.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ze je to unikatne a ze to nikto nezrealizoval je 100% iste. Ja nie som clovek ktory vymysli obliect si ponozku naopak a chce si to dat patentovat a potom nechat platit. Niekedy na tie najednoduchsie napady nepride zadny odbornik preto ze odbornici nerozmyslaju jednoducho) Ak by som to chcel zrealizovat sam potreboval by som znacne financne prostriedky a v malom medzi zralokov aj ked budes neviem ako usilovny nie je sanca to je velmi naivna predstava. Preto rozmyslam nad niecim ako si to zabezpecit aby som o to neprisiel. A nakoniec ani myslienka ktoru mi zobrali nebola az tak zla kedze sa moj "kamarat" stal vyhradnym distributorom pre viac ako pol EU a jedna sa o stavebny sektor a nie nejake drobnosti. Nebojim sa ze o to nebude zaujem skor naopak.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Ze je to unikatne a ze to nikto nezrealizoval je 100% iste. Ja nie som clovek ktory vymysli obliect si ponozku naopak a chce si to dat patentovat a potom nechat platit. Niekedy na tie najednoduchsie napady nepride zadny odbornik preto ze odbornici nerozmyslaju jednoducho) Ak by som to chcel zrealizovat sam potreboval by som znacne financne prostriedky a v malom medzi zralokov aj ked budes neviem ako usilovny nie je sanca to je velmi naivna predstava. Preto rozmyslam nad niecim ako si to zabezpecit aby som o to neprisiel. A nakoniec ani myslienka ktoru mi zobrali nebola az tak zla kedze sa moj "kamarat" stal vyhradnym distributorom pre viac ako pol EU a jedna sa o stavebny sektor a nie nejake drobnosti. Nebojim sa ze o to nebude zaujem skor naopak.
No tak potom drzim palce. No aby som bol uprimny, som skepticky, ze sa taketo nieco bude dat ucinne patentovat (narocky pisem nie "patentovat", ale "ucinne patentovat", pretoze nie je problem podat patent alebo uzitkovy vzor a vyhodit za to mnozstvo penazi, ale problem je patentovat to tak ze to ini neobidu a nebudu sa ti smiat do oci, ze si dal tolko za patenty a aj tak to vsetci prebrali). Ak sem niekto bude pisat, ze patent je lacny, tak ho neber vazne, pretoze nepredpokoadam, ze by ta zaujimalo dat si to patentovat iba na Slovensku. Ano, patent na Slovensku je lacny, no moznosti komercneho vyuzitia v podstate ziadne, takze je zbytocne o tom uvazovat.

Teraz sa neuraz, nepisem o tebe, ale vseobecne, chcem vysvetlit, preco som sa trocha napaprcil. Nemam noc proti intelektualnej praci a zisku z kreativnych napadov. No tu na Porade mozno sledovat znacnu snahu o posun od realnej prace k spekulantstvu. Tento posun samozrejme odraza posun v mysleni ludi v celej spolocnosti, Porada je iba akasi referencna vzorka. Nikto nechce nic vyrabat, to by este tak chybalo, aby clovek mal pri zarabani aj pracovat, a nebodaj riskovat nejake investicie. Jeden chce parazitovat na vestici, dalsich 40 ludi chce byt vyhradnym dovozcom hociciho do SR - pretoze sa dominevaju, ze "vysachovanim" konkurencie si zabezpecia bezpracny zisk. Vsetci tu chcu dovazat lacny tovar z Ciny. Kopec ludi tu chce predavat patenty na teplu vodu, ale v ziadnom pripade ju nechcu sami ohrievat. Je mi z toho smutno, pretoze to predurcuje nasu buducnost, a ta nebude ruzova.

Uz si to priznali aj v USA, ze hlavnym faktorom, ktory spustil krizu neboli ani tak hypoteky, ale fakt, ze v USA uz dlhsiu dobu nikto nic nevyraba, kazdy iba "poskytuje sluzby", alebo dokonca "predava napady a licencie". Teda samy pravnik, psycholog, marketingovy poradca, eticky poradca, financny poradca, investicny poradca, poradca pre zdravu vyzivu, potom to iste, ale pre psov (vratane psich psychologov). Spoliehali sa na to, ze vsetok tovar dovezu zadarmo z Ciny. Istu dobu sa stalo, ze to aj funguje, ale iba docasne. Teraz uz vsetci placu, ze aj nezacnu nieco naozaj aj produkovat, nikdy sa nameju sancu z krizy vyhrabat.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Pozeram ze nie celkom dobe som opisal ten moj napad. Skusim este jedno prirovnanie aj ked tiez to nebude celkom ono ale mozno Vas to trosku lepsie navedie. Automobilka dava do aut 5 stup. prevodovku. Ina firma ich vyraba.Teraz trosku fantazia - Ja pridem s myslienkou montovat do aut 6 st.prevodovku. Takze staci ak presvedcim automobilku aby tam tie prevodovky davali. Pre firmu vyrabajucu prevodovky to nie je ziaden problem vyrobit a dodat. Pre zakaznika bude auto s tymto systemom este lacnejsie. Jednoducho len na to neprisli ze to takto moze byt. Nezamyslajte sa nad tym ze 6 st prevodovku treba vymyslat. Ona uz je 5 st. len sa prida bez problemov 1 st. a je to - treba trosku inac rozmiestnit matice a zacat ju pouzivat- ziadny tech. problem. Ide o myslienku - riesenie, ktore by bola skoda nevyuzit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať