Zavrieť

Porady

AUTORSKÉ PRÁVA - ako sa nenechať obrať o nápady

Potreboval by som poradiť. Dostal som celkom dobrý nápad na podnikanie. Je to v podstate služba pre firmy. Táto služba sa určite nepoužíva nikde na svete. Dá sa to nejak ošetriť tak, aby ak túto službu chce niekto využívať musel by o do mňa kúpiť licenciu?
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
misomiso ty si vazne myslis ze uz vsetko je vymyslene a prevedene do dokonalosti ? nemozes pripustit ze jednoducho na nieco niekto este neprisiel ? dam priklad : plyny do sprejov - vedci vymyslali rozne zlozenie aby nenarusali ozon a nejaky clovek myslim ze cech prisiel na to ze staci natiahnut gumu a naplnit. Jednoduche ,ucinne. Neriesi to chladnicky atd.. ale ma to uplatnenie.
Dasa nemienim sa zivit tym ze budem v kuse nieco vymyslat nieco ma napadlo co by mohlo fungovat a nieco by som z toho chcel mat - jednoduche. vitamin_r tvrdi ze sa to neda. Ma niekto rozumny napad - riesenie ako by sa to dalo? Toho kto na to pride pozivam na pivo)
Ano, jestvuju vynalezcovia. Lenze ak sa pozries na tych, ktori na tom naozaj zarobili, vzdy ide o ludi, ktori (bez ohladu na to, ci ziskali patent alebo nie) svoj napad naozaj realizovali v praxi - ako napr. firma Lego. Myslim, ze Lego ma patent, no to nijako moc nebrani aj inym firmam, aby ich napodobnovali, no Lego ma obrovsky naskok, stale makaju, tak sa udrziavaju na spici.

Takych, ktori by iba nieco vymysleli, patentovali, potom to predali a sedeli doma v obyvacke s tym, ze im nabiehaju peniaze je strasne malo, a ak aj su, obavam sa, ze su to vsetko iba ludia, ktori vymysleli nieco hmotne, co sa da naozaj ucinne patentovat.

Uz niekolko raz som cital o nejakom uplne unikatnom vynaleze z Presova - nejaky chlapik tam vymyslel nejaku uplne unikatnu prevodovku, porazil tym na celej ciare aj Japoncov. Lenze on ich tam teraz aj sam vyraba, nepredal ten patent (napr. hoci aj tym Japoncom) - preco asi?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Inak Belo, ty mi pripominas mna, spred desiatich rokov. Ja som vtedy prisiel na to, ako vyuzit pocitace v oblasti, kde sa doteraz este nepouzivaju. Chcel som sa spojit s Microsoftom, alebo inym velkym softovym vyrobcom a rozbehnut vyrobu niecoho, co by zahrnalo soft, aj specificky hardware.

Spojil som sa s clovekom, ktory bol velmi vysoko v jednej vyznamnej IT spolocnosti na Slovensku, mal na starosi aj okolite krajiny. On mi vysvetlil, ze nemam sancu.

1 povedal mi, ze ak by to bolo zmysluplne, na 99,9 - 100% na tom uz davno pracuju. Podotykam, ze "zmysluplne" neznamena len, ze by to fungovalo, ale ze si to aj na seba realne zarobi.

2. Nikto sa so mnou nebude bavit, kym nepredlozim detailny popis projektu

3. Nikto mi nebude garantovat ziadne zaruky.

4. Na patentovom urade by to bolo nepatentovatelne.

Ja som sa vtedy na to vykaslal, hoci stale som presvedceny, ze raz to niekto bude realizovat. Uz sa aj nasli prve lastovicky, no je to ako moped v porovnani s Mercedesom, ked porovnam, co je na trhu a ako som si to predstavoval ja.

Komercny uspech tohto napadu je zatial nulovy, ja tvrdim, ze preto, ze ti, ktori ho ponukaju to robia zle a nedosledne, on zasa tvrdi "no vidis, hovoril som ti, ze ak by to bolo ziskove, uz davno to MS robi"...

Teda ak by som mal niekolko desiatok alebo sto mil EUR, tak by som to riskol a dokazal by som MS, ze som mal pravdu, no takto sa mozem iba pozerat, ako to raz ti babraci dotiahnu do dokonalosti.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ja by som to rad zrealizoval sam ale to by bolo ako budovat novy ropovod. Dnes som sa pozeral na ucet a asi tam tolko € nebude
Ty sa bojis ze zleniviem Aj pre mna by bolo najvyhodnejsie vlastnit patent a k tomu este aj to vyrabat alebo predavat - nemusel by som sa delit
A kolko ich stoji ich nevedomost a o kolko penazi prisli tym ze ta nemal kto pocuvat. Ta strata je urcite vyssia nez to co by ti boli vyplatili. Trebalo sa obratit na najvyssieho mozno nie je taky idiot a pochopil by vyznam tvojho napadu. A mozno ten co si s nim rozpraval mozno nieco cakal. Zisk toho co som vymyslel je slusny.
Zarobil by na tom dodavatel, objednavatel a aj zakaznik by bol max. spokojny. Zbezne som si to prepocitaval a co sa tyka zisku ale aj prinosu pre firmu nie je co riesit. A keby niektora fi. na tom pracovala uz to davno je na trhu to som si isty.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Este napisem, ako sa mozes pri bazirovani na patentoch dostat aj do slusnych financnych problemov.

Mam kamarata, ma v Slovinsku vyrobnu formu, ktora posobi globalne. Jeden kanadsky konkurent ho zazaloval za to, ze porusuje jeho patent. On bol ale presvedceny, ze nic neporusuje. Ti kanadania boli dost urputni, okrem toho, ze nanho podali niekolko medzinarodnych zalob, obosielali vsetkych jeho odberatelov na celom svete s vyzvou, ze pripadnym odoberanim toho tovatu od neho a naslednym predajom tiez porusuju ich patent. Zacal mat problemy, islo mu o krk.

Najal pravnokov v Kanade a USA, ktori zahajili rozsiahly prieskum v danej oblasti. Dal na to vsetky peniaze + si zobral uver, Pravnici okrem ineho prechdzali vsetky firemne brozury, odborne casopisy a pod, desiatky rokov dozadu. Jeden z nich objavil v jednom cisle jedneho odborneho casopisu inak bezvyznamny inzerat, popisujuci dane riesenie, na ktorom stal patent. Ten inzerat bol od nejakeho bezvyznamneho vyrobcu, ktory oz davno zanikol. Dolezite ale bolo, ze bol uverejneny par mesiacov pred podanim toho kanadskeho patentu.

Patent teda (po mnohych rokoch od udelenia) napadli a presadili jeho zrusenie. Ta kanadska firma nie len, ze prisla o patent, ale musela tomu Slovincovi zaplatit usly zisk (zato, ze bezdovodne varovala jeho obch. partnerov) ale aj cely sudny spor (teda aj naklady na jeho americkych pravnikov.

Ide o velmi bohatu kanadsku formu, vyzera to, ze ich to nepolozilo, ale aj tak vela stratili a on vela zarobil.

Ty by si bol v uplne opacnej situacii, ak by sa ti to prihodilo. Nechal by si si nieco patentovat a nasledne by si zistil, ze nejaka velka firma riesenie pouziva. Co by si robil? Zazaloval by si ju? Pre nich by nebol problem zaplatit 20 pravnikov, ktori by dokazali, ze raz, pred x rokmi v Hornej Dolnej jedna firma raz taketo riesenie pouzila (taky dokaz sa da aj podvrhnut). Tebe by zrusili patent a musel by si platit spor.

V jednom by bol ale rozdiel - v pripade mojho kamarata velka firma nakoniec platila malej, v tvojom pripade by to bolo opacne. Preto si stale myslim, ze ak mas napad, najlepsie je ho sam rozbehnut, tak budes mat volant v rukch ty. Moze sa stat, ze ho ini okopiruju (ak bude dobry, tak sa to stane urcite), no aj tak na tom mozes nieco zarobit. Ostatne cesty su cesty velmi riskantne, mozes ovela viac stratit ako ziskat.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
A kolko ich stoji ich nevedomost a o kolko penazi prisli tym ze ta nemal kto pocuvat. Ta strata je urcite vyssia nez to co by ti boli vyplatili. Trebalo sa obratit na najvyssieho mozno nie je taky idiot a pochopil by vyznam tvojho napadu. A mozno ten co si s nim rozpraval mozno nieco cakal.
Nie, nic necakal, je to moj dobry kamarat, preto som isiel za nim.

Co sa tyka ich pripadnej straty z toho, ze ma odmietli? No - dne sa na to uz pozeram inak. Sam vlastnim firmu a viem, ze mnohe veci, ktore vyzeraju lakavo sa napriek tomu nedaju uspesne realizovat. Teda dnes ich chapem.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Asi si skostnatel a to nie je dobre ani pre tvoju firmu alebo si myslis ze tvoj napad sa nedal uspesne realizovat? A co sa tyka kamaratov ked sa jedna o € viem svoje. Nakoniec nikdy clovek nemoze vediet ako zareaguje jeho sef. Predstav si ze niekto ma napad ktory by bol prinosom pre vasu fi. a nejaky tvoj podriadeny povie ze je to hlupost a ty nemas sancu to ani posudit a pritom to moze byt skutocne dobry napad. Takto z toho nema nic fi. ani ten co to vymyslel. Taketo zmyslanie a odmietanie je velmi zle. Nechci mi povedat ze by si neodmenil cloveka ktory by ti priniesol zisk. Co sa tyka toho patentu tak to pochybil patentovy urad nie ved oni skumaju tieto veci kym vydaju patent. A ked sa uz patent vystavi a regisruje pre dane krajiny tak je to nenapadnutelne nie? Potrebujeme do diskusie patentoveho zastupcu
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Asi si skostnatel a to nie je dobre ani pre tvoju firmu alebo si myslis ze tvoj napad sa nedal uspesne realizovat? A co sa tyka kamaratov ked sa jedna o € viem svoje. Nakoniec nikdy clovek nemoze vediet ako zareaguje jeho sef. Predstav si ze niekto ma napad ktory by bol prinosom pre vasu fi. a nejaky tvoj podriadeny povie ze je to hlupost a ty nemas sancu to ani posudit a pritom to moze byt skutocne dobry napad. Takto z toho nema nic fi. ani ten co to vymyslel. Taketo zmyslanie a odmietanie je velmi zle. Nechci mi povedat ze by si neodmenil cloveka ktory by ti priniesol zisk. Co sa tyka toho patentu tak to pochybil patentovy urad nie ved oni skumaju tieto veci kym vydaju patent. A ked sa uz patent vystavi a regisruje pre dane krajiny tak je to nenapadnutelne nie? Potrebujeme do diskusie patentoveho zastupcu
Co sa tyka prveho bodu - nie, je to dobry kamos, ktory zaraba dost, a uprimne mi poradil. Teoreticky mas pravdu, ze som mohol patrat po nejakom nadriadenom v zahranici. No problem je v tom, ze zatial co on mi bol ochotny venovat 40 minut svojho casu, jeho nadriadeny by mi nebol ochotny venovat ani 40 sekund, ani sektrtarka by ma k nemu neobjednala.

Bohuzial patenty su napadnutelne. Ty platis vela za prieskum, a potom to moze napriek tomu hocikto zrusit. Ja mam na Slovensku uzitkovy vzor, je mi na nic, pretoze na Slovensko nepredavam. Chceli sme do do zahranicia stalo by to cez milion, (zopar krajin) - iba prieskum na medz. pat. ur v Mnichove bol tusim 4.000 EUR, boli sme na zaciatku, vtedy sme na to nemali peniaze. No ten prieskum tiez este ncic nezarucuje. Potom sme to zacali pouzivat my, a tym sme stratili akukolvek moznost to patentovat. No som rad, ze som do toho nevrazal peniaze, lebo vsetko sa da obist.

Problem je v tom, ze ked chces patent opisat prilis jednoducho, zvycajne nie je patentovatelny, a ked detailne, tak sa da obist (staci zmenit nejaky detail).

Lenze potrvdilo sa, co som vravel. Zacali sme to pouzivat my a zatial nikto z nasich serioznych konkurenov (ktori su vacsi ako my - lidri trhu) to neskopiroval, hoci sa mnohi priznali, ze sa im to paci. Bolo by pod ich uroven kopirovat novu slovensku firmu. Snazia sa to kopirovat samozrejme Cinania, no nie su to schopni spravit poriadne, a kedze Cina do nasej branze zatial neprenikla (okrem absolutnych low-endov, ktore sa predavaju 20 x lacnejsie), nemusi nas to trapit.

Ak by sme podali medzinarodne patenty, stalo by nas to kopec penazi, no aj tak, ak by niektory s nasich konkurentov - obrov sa nam rozhodol zneprijemnit zivot tak to bude vyrabat a bude sa nam aj tak smiat do oci. Tazko by sme boli schopni s nimi vyhrat spor. Takto som vrazil tieto peniaze radsej do reklamy tohto produktu, co nam prinieslo dvojaky osoh - zviditelnujeme produkt aj znacku.

Mozno mas dojem, ze som "skostnatel", no ja som zmudrel v tom, ze sa nepustam do bitiek vopred prehratych. Ja vela riskujem, na trhu posobime velmi odvazne proti velkym obrom, par raz sa nam podarilo im za malo penazi trocha podkurit, ale zivot ma naucil nepustat sa do niecoho, kde nemam sancu iba pre najaky princip alebo furianstvo. Predsa lena mam urcitu hmotnu zodpovednost za firmu a rodinu.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Nie kazdy ma moznost postavit "ropovod". Netvrdim ze sa budem pustat do bitky s gigantom. Verim ze vo vedeni sedia aj seriozny ludia ktory vedia opcenit dobry napad. Ale nejak osetrene by to malo byt. Neodpovedal si na otazku ci by ti nevadilo ze niekto poslal sikovneho cloveka prec len preto ze sa mu nieco nepozdava a ty o tom nemas sancu rozhodnut a ci by si takeho cloveka s napadom neodmenil.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Nie kazdy ma moznost postavit "ropovod". Netvrdim ze sa budem pustat do bitky s gigantom. Verim ze vo vedeni sedia aj seriozny ludia ktory vedia opcenit dobry napad. Ale nejak osetrene by to malo byt. Neodpovedal si na otazku ci by ti nevadilo ze niekto poslal sikovneho cloveka prec len preto ze sa mu nieco nepozdava a ty o tom nemas sancu rozhodnut a ci by si takeho cloveka s napadom neodmenil.
Odpovedal, len si si nevsimol.

Problem j ev tom, ze ak by si aj dosiahol, ze ta bude niekto naozaj kompetentny pocuvat (co nie je lahke) urcite nebude stracat cas tym, ze bude pocuvat, ak budes hovorit v inotajoch a naznakoch. Musel by si odhalit vsetko, vratane detailov. Potom je velmi pravdepodobnem ze dostanes odpoved ze namaju zaujem. (To aj pripade, ze naozaj nemaju, aj v pripde, ze si zaujel a ze sa to rozhodli realizovat). Ako dovod odmietnutia bude pravdepodobne pouzity argument, ze nad niecim takym uz uvazovali, ze to maju v supliku pripravene na spustenie ked nastane vhodna doba (co moze byt naozaj aj pravda - hoci nemusi).

Skratka - aj za mnou ako za majitelom firmy, ak by nieto prisiel, tak by ma zaujimalo do detaiov, co ponuka, inak by som nestracal cas. No a - ak sa to neda patentovat (a naozaj mnozstvo napadov sa neda, a to aj technickych), tak si v bludnom kruhu, pretoze nechce hocikomu len tak vytrubit napad. Myslim, ze to nie je take tazke pochopit.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Nie kazdy ma moznost postavit "ropovod".
Mas viacero moznosti. Mozes postavit miniropovod, ak ani na to nemas, mozes sa spojit s invesormi, ktorych poznas, a ktorym doverujes, ze ta neobabru. No urcite riziko, ze prides o napad je vzdy, cim viac sa do realizacie sam zainteresujes, tym bude nizsie.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Skratka preco niekomu platit nejake mizive percento ked ho mozes okradnut Super zaver k comu sa dospelo ziadne prava ziadna ochrana ani za peniaze - tu nepomoze ani prezervativ Ak to nie je spravny zaver dajte vediet mozno sa po debate s misomiso mylim. Nadej zomiera posledna - beznadej sa uz dostavila mozno sa dam na rozvoz vestic
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Este uplne na zaver - ak citas tlac, ako napr. Profit, v kazdom cisle najdes opisanych par podnikatelskych uspechov, ktore zacilali skvelym napadom (Coca cola, Apple, Orbit, Lego...) Takmer vsade sa docitas identicky scenar - dali sa dokopu dvaja, traja ludia, jeden mal napd, jeden peniaze, alebo jeden bol skor technik, druhy skor marketer a podnikatel, jeden sa vyznal v technologiach, druhy mal spravne kontakty...

Potom sa tie probehy trocha lisia - niektori ostali spolu, ini sa po case rozisli (mozno aj s pocitom krivdy, ze jeden pri tom "rozvode" tahal za kratsi koniec. Ano, tak to byva. No vsetci protagonisti z tych probehov neobisli celkom na prazdno, to ktori boli "odrbani" tie skusenosti a kapital obycajne vyuzili na novy start s novou firmou.

No este som nepocul o pribehu, ze by niekto nieco vymyslel, nechcel sa ale podielat na realizacii (alebo chcel, ale nemal peniaze) a dal to patentovat, potom to uspesne predaval zabehanym firmam, sedel v obyvacke a bral peniaze. Take ani Hans Christian Andersen nenapisal.

Nesmies byt taky nedovercivy, nikam sa nedostanes. Musis si verit aj inym, byt schopny znasat rizika. Ak si vymyslel jeden skvely napad, to iste sa ti podari aj v buducnosti, tento musis "dat do obehu" aj s rizikom ze si na nom iba vyskusas, ako to chodi, ze naberies skusenosti...
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ano sem tam sa stane ze citam No ten Cech s gumickou si tak "sedi". Spravil sikovny tah. Dal si to patentovat a potom to porozdaval na nejakom veltrhu firmam s tym ze ci o to nemaju zaujem. Kedze nemali zaujem - chceli ho obist a zacali to vyrabat bez jeho suhlasu nedopadli dobre. Viem ze si myslis ze je to moj vzor no nie je to tak len viem ze sa to da aj takto. Je skoda ze uz nikto k tejto teme nic nevie dodat.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

belo, toto je porada a misomiso ti uz siestu stranu vydatne radi. pred casom sme s misommisom riesili tiez nieco podobne a dosli sme k rovnakemu zaveru. napad je naprd. a navyse dnes ma zmysel dat si patentovat maximalne tak nejaku znacku, logo a aj to len preto, aby si posobil doveryhodne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Ano sem tam sa stane ze citam No ten Cech s gumickou si tak "sedi". Spravil sikovny tah. Dal si to patentovat a potom to porozdaval na nejakom veltrhu firmam s tym ze ci o to nemaju zaujem. Kedze nemali zaujem - chceli ho obist a zacali to vyrabat bez jeho suhlasu nedopadli dobre. Viem ze si myslis ze je to moj vzor no nie je to tak len viem ze sa to da aj takto. Je skoda ze uz nikto k tejto teme nic nevie dodat.
U vyslovene technickeho riesenia (patentu) si to este celkom dokazem predstavit. Aj ked - neviem, co mysli pod "nedopadli dobre", teda odkial mas informacie? Su tie sudne spory uz definitvne ukoncene?

Navyse - co porozdaval? Patent, alebo vzorky? Ak vzorky, to znamena, ze nesedel iba v obyvacke, ale musel zabezpecit minimalne vyrobu prototypov. Ja os obne neverim, ze by akykolvek zmysluplny patent niekto mohol podat bez toho, aby si to pred tym sam aspon ciastocne neoveril v praxi, takze podla mna len tak v obyvacke urcite nesedel.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Apropos - je to nahodicka, ale prave bezfreonove spraye riesi uz dlhe roky moj znamy v Nemecku. Uz spojil sa s nim pred rokmi teky chlapik, ze ma genialne riesenie pred dokoncenim, podarilo sa mu ho ukecat, no uz do toho vlozili mnozstvo penazi a stele sa im nepodarilo vyriesit nejaky (poda nich banalny) problem, preco ten genialny vynalez zatial nefunguje. Teda na papieri funguje, iba v praxi nie a nie fungovat. Ten moj znamy je tiez taky vynalezca - nadsenec, pred tym sa uz nechal ogabat inym podvodnikom, potom rozdal vsetky peniaze na charitu, a teraz na skolku zivota riesi toto
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ale dufam ze to nie je porada len s jednym clovekom. misomiso ma svoj nazor celkom to vyzera ze ma pravdu ale mozno ma niekto aj iny nazor preto som tu. To som mohol ist rovno za patent. zastupcom. Cakal som tu nejaku diskusiu - nie len misomiso nic proti jeho nazorom skusenostia a radam. Som rad ze aspon on ma co k tomu povedat.
Sudne spory vyhral. Bolo to dost davno /zaciatkom 90r./ davali to v TV. Rozdal nakresy. Ten jeho patent fungoval kedze sa to vyrabalo. Nepoviem ti ako dlho a ci uz niekto nieco nevymyslel lepsie ja som ho nesledoval.
Preto tie uvodzovky pri slove sedi -nic nevyrabal. Este raz misomiso ak by som to chcel spustit ja musel by som mat majetok PENTY GROUP. Nie je to tym ze nechcem nic robit len cakat kym mi pridu peniaze na ucet len je to nerealne spustit v nejakej mini podobe. Nechapem preco furt na to narazas nie si jediny co pracuje a mne nemusis vysvetlovat ze bez prace to nepojde ...ale ak sa nieco neda realizovat v malom tak s tym nic nenarobis. Mini ropovod v dlze 10 m okolo domu ti je na nic ak nie je spojeny s nejakym vyznamnym ropovodom.
Netvrdim ze ten moj napad je genialny ako ty nemozes tvrdit ze nie je ale po tech. stranke funkci by bol urcite trosku sa v tom vyznam.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rickman Pozri príspevok
belo, toto je porada a misomiso ti uz siestu stranu vydatne radi. pred casom sme s misommisom riesili tiez nieco podobne a dosli sme k rovnakemu zaveru. napad je naprd. a navyse dnes ma zmysel dat si patentovat maximalne tak nejaku znacku, logo a aj to len preto, aby si posobil doveryhodne.

súhlas, myslím, že od misomiso si momentálne dostal skvelú školu - úžasné porovnanie jeho samého 10 rokov dozadu.

A je fakt pravda, ak si vymyslel jednu senzačnú vec,nemusíš sa báť, vymyslíš aj daľšiu a ďalšiu. Všetko ťa posúva ďalej.
Lebo teraz možno veľa energie strácaš tým, že sa bojíš, aby ťa neokradli.
Možno viac získaš istým uvoľnením.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

belo72 Pozri príspevok
Ale dufam ze to nie je porada len s jednym clovekom. misomiso ma svoj nazor celkom to vyzera ze ma pravdu ale mozno ma niekto aj iny nazor preto som tu. To som mohol ist rovno za patent. zastupcom. Cakal som tu nejaku diskusiu - nie len misomiso nic proti jeho nazorom skusenostia a radam. Som rad ze aspon on ma co k tomu povedat.
Sudne spory vyhral. Bolo to dost davno /zaciatkom 90r./ davali to v TV. Rozdal nakresy. Ten jeho patent fungoval kedze sa to vyrabalo. Nepoviem ti ako dlho a ci uz niekto nieco nevymyslel lepsie ja som ho nesledoval.
Preto tie uvodzovky pri slove sedi -nic nevyrabal. Este raz misomiso ak by som to chcel spustit ja musel by som mat majetok PENTY GROUP. Nie je to tym ze nechcem nic robit len cakat kym mi pridu peniaze na ucet len je to nerealne spustit v nejakej mini podobe. Nechapem preco furt na to narazas nie si jediny co pracuje a mne nemusis vysvetlovat ze bez prace to nepojde ...ale ak sa nieco neda realizovat v malom tak s tym nic nenarobis. Mini ropovod v dlze 10 m okolo domu ti je na nic ak nie je spojeny s nejakym vyznamnym ropovodom.
Netvrdim ze ten moj napad je genialny ako ty nemozes tvrdit ze nie je ale po tech. stranke funkci by bol urcite trosku sa v tom vyznam.
Ja ta plne chapem, aj ten moj napad (softwarovy) bol toho druhu - nedal sa realizovat v malom.

Inak ja by som to skutocne odporucal konzultacie s patentovym zastupcom. Ja mam za sebou niekolko hodin takychto debat. Len musis ratat s tym, ze pat. zastupca ti bude chciet predat svoju pracu casto bez ohladu na to, ci ty nakoniec budes mat realnu sancu na tom zarobit, alebo nie. Podobny vztah ako s rekl. agenturou. Reklamka si spravi svoje, zoberie peniaze. Pre teba su potom taketo naklady bud prostriedkom na dosiahnutie zisku alebo naopak straty. Lenze s reklamaciou u reklamky by si nepochodil, iba by pokrcili plecami.

Navyse ziaden pat. zastupca ti nebude vediet relevantne poradit, ak nebude vediet presne o co sa jedna. A uz sme doma, musis mu to vyklopit.

Belo, ja netvrdim, ze si lenivy, len mozno z nedostatku skusenosti trocha naivny. Ja viem, kazdy sa citi byt stredobodom vesmiru, aj ja som pred desiatimi rokmi ani v noci nespaval, ako som prezival svoj genialny vynalez. Lenze takychto sikovnych ludi, ako sme my, su tisicky, mozno desattisice. Za sociku takychto ludi vyuzivali na "zlepsovaky" vo fabrikach. Lenze naozaj malokto zije z patentu. Vacsina ludi zakape na neschopnosti napad uviest do praxe (napr. pre chybajuci kapital).

Precitaj si knihy od poprednych svetovych business poradcov - napr. "Karaoke kapitalizmus" alebo nieco od Zymana. Autori tychto knih maju agentury, ktore radia tym najvacsim svetovym firmam. No napriak tomu pisu stale dokola asi toto:

"Vymyslajte stale nieco nove, cas, ktory ubehne od vasho posledneho napadu po bod, kedy vas napodobni konkurencia sa stale skracuje. Kedysi to boli desatrocia, dnes su to tyzdne. Preto musite byt stale aspon o kusok vpredu!"

Co so myslis, - ze tie bohate firmy nemaju prachy na patentovu ochranu? Maju, lenze dnes je uz coraz tazsie nieco realne ochranit, takze je lepsie s tym ani neratat a sustredit sa na vlastne know how a co najrychlejsie ho upgradovat. Ked nie su velke firmy vacsinou chopne chranit svoje napady (predovsetkym z oblasti, ako napr. sposob predaja a pod.) ako to chces dosiahnut ty?

Dnes naozaj doba nepraje tomu, kto by chcel snad raz nieco vymysliet a potom z toho roky zit. Dnes je bezne, ze niekto nieco patentuje, ale kym to uvedie do praxe, napad sa stane nepredajnym prave preto, ze pride na svet este modernejsie riesenie.

Ja by som sa na tvojom mieste skusil spojit s nejakym investotom. Ja osobne, ak by som investoval do takehoto napadu, tak by som si dvakrat rozmyslel s tebou vybabrat, za predpokladu, ze napad by bol dobry. To by nebolo rozumne, ved ak si taky sikovny, mozes vymysliet aj nieco dalsie, ked uz sa tento napad dostane v predajnosti za svoj vrchol. Urcite by som si ta "drzal" a spraval sa k tebe korektne. Myslim, ze kazdy, kto ma vela penazi preto, ze ich zarobil (a nie ukradol) bude rozmyslat rovako.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ani nie mesiac co ma podviedli. Bez zmluvy / zaruky/ uz ani tuk. Neviem preco by sa mal niekto nabalovat na mojich napadoch. To co spravil misomiso ze sa predcasne vzdal no neviem. Ked mu povedali ze to nie je na nic tak to mohol skusit niekde inde ak bol presvedceny o kvalite myslienky. Tak z toho nema nikto nic a pritom mohol posunut vyvoj dopredu alebo to mohol zacat robit sam ako mi tu radil. Som presvedceny o tom ze dobru myslienku /napad/ si treba chranit a nie ju pustit len tak. Nakoniec ani misomiso to nepublikoval pre siroku verejnost ale pozera sa na to ako sa niekto dostava k tomu co on vedel pred 10r.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať