Zavrieť

Porady

aký hrniec na stápanie slaniny

duchom veľmi mladá
Ahojte poraďáci,

a ešte mi prosím poraďte, v akom hrnci vytápate slaninu na masť (alebo aký je najlepší)? Vždy sa mi to pripečie, aj keď to stále miešam.

Iveta
Naposledy upravil arizona : 23.07.09 at 12:54
Usporiadat
Téma je uzavretá.
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No mi doma pri zabíjačke používame kotol a cedák na škvarky to je skoro ako hrniec len na dne má dierky a je vylievaný no a mlieko dávame vždy až na koniec, inak niekto dáva miesto mlieka aj pivo.
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

U nás sa často vytápa masť,tak 2-3kilá.Je pekná,voňavá,ale mi vadí-ak nieje v chladničke -takmer sa vždy roztečie.V čom robíme chybu? Prečo masť z obchodu toto nerobí?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
nakrájam slaninu, dám do pekárničky aj s hákom a pustím program na džem.

Tento týžden som robila. Ale mám pocit, že škvarky by mali byt viac vytopené. Možno treba pustiť program 2x, ale mne to vlastne nevadilo. Ja som si robila základ na nechtíkovú masť.
Tak to máš potom jeden veľký oškvarok? No neviem si predstaviť taký dvojkilový...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ondrejvla Pozri príspevok
Tak to máš potom jeden veľký oškvarok? No neviem si predstaviť taký dvojkilový...
ale nie, oškavrky mám normálne. Piecku púšťam na program džem. Robila som už viac krát, nie je problém.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

letula Pozri príspevok
U nás sa často vytápa masť,tak 2-3kilá.Je pekná,voňavá,ale mi vadí-ak nieje v chladničke -takmer sa vždy roztečie.V čom robíme chybu? Prečo masť z obchodu toto nerobí?
svokra mi povedala, že masť sa netuhne vtedy, ke´d nie je dostatočné vytopená. Že proste treba škvariť ešte ´dalej.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač Pozri príspevok
A škvarky je potrebné zásadne vyberať von sitkom z umelej hmoty ....

Prvýkrát , keď som robil , tak som použil túto pomôcku .
Pri prvom nabratí som mal okamžite miesto X malých dieročiek jednu , ale zato poriadne veľkú dieru cez celé sitko ....
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes som vytápala škvarky v mikrovlnke, naozaj to funguje a vyzerajú super.
0 0
matkoo72 matkoo72

matkoo72 je offline (nepripojený) matkoo72

Nasiel som recept bez miesania, takmer bez dohladu: https://www.malazahradka.sk/2018/10/...e-v-trube.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať