Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely

Poraďte mi prosím kde nájdem usmernenie ku kurzovým rozdielom, ktoré vznikajú na konci účt. obodbia (ku dňu zostavenia účt. uzávierky).
Mám problém s tým, že ku dňu 30. 6. 2004 sme ukončili účtovné obdobie, prepočítala som pohľadávky i záväzky kurzom NBS k 30. 6. 2004 pričom kurzové rozdiely som dala ako daňové neuznané. Teraz v novom účt. období, ktoré trvá od 07/2004-06/2005 sme uhradili záväzok zahraničnému dodávateľovi a teda kurzový rozdiel by som mala prepočítavať podľa mňa
kurzom z 30. 6. 2004. Je to správne? Usmernenie ku kurz. rozdielom na konci účt. obdobia vraj hovorí o niečom inom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LudmilaZ je offline (nepripojený) LudmilaZ

    LudmilaZ
    Dobrý deň,
    my používame tento spôsob výpočtu kurzových rozdielov. Prikladáme excelovú tabuľku.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Pre LUDMILU Z:
    ten príklad máš z PORADCU 11-12/04 a máš ho nejako zvláštne prerobený,
    iba by som chcela vedieť ako to máš v knihe faktúr, akú hodnotu záväzku máš na konci roka v knihe faktúr???

    LudmilaZ je offline (nepripojený) LudmilaZ

    LudmilaZ
    Pre Zuzanu,

    som odpovedala niekomu na položenú otázku asi z poradcu, takto účtujeme už dva roky, predtým namiesto AU na kurzové rozdiely u dodávateľov sme používali účet kurzové rozdiely.
    Knihu faktúr nemením, tú mám stále v pôvodnom kurze ako mám zaúčtované na
    dodávateľskom účte faktúr.

    Milada je offline (nepripojený) Milada

    Milada
    Ďakujem, musím si prejsť tú Vašu tabuľku, ale pri zbežnom pohľade sa mi zdá, že na konci účt. obdobia záväzok prepočítate novým kurzom a na začiatku účt. obdobia tento zápis zrušíte (stornujete).

    Ja stále neviem, či je to takto správne, ale aj tak ďakujem
    Milada

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Milada
    Poraďte mi prosím kde nájdem usmernenie ku kurzovým rozdielom, ktoré vznikajú na konci účt. obodbia (ku dňu zostavenia účt. uzávierky).
    Mám problém s tým, že ku dňu 30. 6. 2004 sme ukončili účtovné obdobie, prepočítala som pohľadávky i záväzky kurzom NBS k 30. 6. 2004 pričom kurzové rozdiely som dala ako daňové neuznané. Teraz v novom účt. období, ktoré trvá od 07/2004-06/2005 sme uhradili záväzok zahraničnému dodávateľovi a teda kurzový rozdiel by som mala prepočítavať podľa mňa
    kurzom z 30. 6. 2004. Je to správne? Usmernenie ku kurz. rozdielom na konci účt. obdobia vraj hovorí o niečom inom.
    Ahoj, trocha som sa zamyslela a nejak sa mi to nezda. Podla mna ak uhradzas fakturu
    cez devizovy ucet - davas kurz NBS dnom uhrady. Ak je to korunovy ucet, tak kurz komercnej banky dnom uhrady. Rozdiely 563/663
    30.06. 2044 nema s tym nic spolocne. Tento kurz ostava na 321.
    Aj predtym tak bolo, ze si uctovala na konci roka na 386 a 387 oproti 321 a na zaciatku roka sa preuctovalo na opacne strany. Kurzove rozdiely si dala dobre na nedanove. Dufam, ze som Ta nepoplietla. Skusim si to este overit. Ak bude nieco nove dam vediet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.