Zavrieť

Porady

magnet proti vodnemu kamenu

Dobry den prajem, trapi ma vodny kamen na spotrebicoch, konkretne zehlicka (v navode je uvedene, ze sa nema pouzivat destilovana voda v opravovni tvrdia opak, a vraj je taka zanesena zehliaca plocha, ze sa uz neda vycistit, pritom je to zehlicka s odvapnovacou tycinkou), rychlovarna kanvica, a teraz si prave 2.x odnasame kavovar do opravy pocas dvoch rokov (prave uplynuli 2 roky+20 dni od nakupu)....mozno ma za chvilu to iste caka s prackou... V servise nam povedali, ze mame velmi tvrdu vodu, a to byvame v panelaku... Nasla som nejaky magnet - "gold max magnet" na tejto stranke http://www.suncity.sk/ionizator-vody...voda-c-65.html a chcela by som poprosit niekoho, kto by tomu trochu rozumel, ci je to prakticky mozne, co tam pisu, a ci by sa to dalo namontovat aj v panelaku na ruru studenej vody v stupacke, ked su tam vodomery a plynomer. Ak by to fungovalo, tak by to mohlo zachranit za celkom malo penazi dost domacich spotrebicov. Myslim, ze by to mohlo byt zaujimave, asi nie som sama, koho tento problem trapi. Vopred dik za reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Kedze nie som odbornik na chemiu, tak sa k odbornej stranke tejto problematiky nevyjadrim. Ale ako som si zbezne pozrel popis toho produktu, tak to na mna posobi rovnako "zazracne" ako vsetky vselieky, zarucene pripravky na chudnutie, detoxikacne vanicky a podobne hity.

    Ja by som do toho urcite nesiel. Ak ma niekto prakticku skusenost, tak nech sa o nu podeli.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    V podstate ide asi o " zivu" a "mrtvu" vodu, tie popisane ucinky su asi typu : " ver a Tvoja viera Ta vylieci " Skoda, ze vsetky tieto zariadenia nepodliehaju zakonnej zdravotnickej certifikacii, vratane potravinovych doplnkov, bolo by asi menej napalenych ludi, ktori profituju z jednej ludskej vlastnosti a to asi ludskej hluposti. Ak nepomoze, tak aspon nech neposkodi.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Magnet funguje velmi spolahlivo, no kamen neostranuje, iba zabranuje jeho zrazaniu. Posobi teda iba na potrubia a potom na spotrebice, kde sa voda velmi nezohrieva (teraz neviem, aka je tam teplotna hranica, ci 60 alebo 80?)

    Neposobi teda na kavovar a uz vobec nie na zehlicku, kde sa voda vzdy odpari a vsetko co bolo v nej - zostane. Rovnako ti nepomoze, ak takouto vodou ofrkas napr. zrkadlo alebo sprchovaci kut.

    Na taketo ucely pomozu iba zmakcovace, ktore su na rovnakom principe ako zmakcovac vody v umyvacke riadu - teda je to elektricke zariadenie, ktore spotrebovava chlorid sodny - napr. http://www.aqualive.sk/index.php?go=...ina_clankov=14

    Myslim, ze ti pomoze iba ak nahradis navstevy servisu vlastnym cistenim kyselinou citronovou. Ja tak napr. cistim pravidelne aj pracku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mišo, dá sa kyselinou citronovou čistiť aj žehlička ? Rýchlovarnú kanvicu tak čistím bežne /alebo octom/, ale čo so žehličkou ? Používam na žehlenie prevarenú vodu /čo mi zostane po zaliatí kávy/, ale aj tak je zanesená ... Máme tiež veľmi tvrdú vodu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronikasad Pozri príspevok
    Mišo, dá sa kyselinou citronovou čistiť aj žehlička ? Rýchlovarnú kanvicu tak čistím bežne /alebo octom/, ale čo so žehličkou ? Používam na žehlenie prevarenú vodu /čo mi zostane po zaliatí kávy/, ale aj tak je zanesená ... Máme tiež veľmi tvrdú vodu.
    Nie som Mišo, ale odpoviem, dá sa samozrejme, mám to vyskúšané na Philipsovej

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tweety Pozri príspevok
    Nie som Mišo, ale odpoviem, dá sa samozrejme, mám to vyskúšané na Philipsovej,
    Rozpustíš ju vo vode, alebo nasypeš priamo do nádobky na vodu v žehličke ? Potom ju mám zapnúť na maximum ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronikasad Pozri príspevok
    Rozpustíš ju vo vode, alebo nasypeš priamo do nádobky na vodu v žehličke ? Potom ju mám zapnúť na maximum ?
    Áno, presne tak, nasypem priamo do žehličky a otočím na max. a len tak fučí, kameň doslova vyskakuje, odstráni sa ihneď. Terazky mám novší model Philipsa, ide do nej obyčajná voda, a kameň sa nevytvára.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, presne tak, nasypem priamo do žehličky a otočím na max. a len tak fučí, kameň doslova vyskakuje, odstráni sa ihneď.
    Ďakujem Tweety, idem vyskúšať. Kanvicu s plochým dnom tak čistím bežne, so žehličkou som sa "experimentovať" bála.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronikasad Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety, idem vyskúšať. Kanvicu s plochým dnom tak čistím bežne, so žehličkou som sa "experimentovať" bála.
    Neboj, nič tým nepokazíš.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    veronikasad Pozri príspevok
    Mišo, dá sa kyselinou citronovou čistiť aj žehlička ? Rýchlovarnú kanvicu tak čistím bežne /alebo octom/, ale čo so žehličkou ? Používam na žehlenie prevarenú vodu /čo mi zostane po zaliatí kávy/, ale aj tak je zanesená ... Máme tiež veľmi tvrdú vodu.
    Ja osobne s tym nemam najlepsie skusenosti. Skusal som to raz, zehlicka sa sice vycistila, ale potom este dost dlho frkala na bielizen vselijaku spinu, co sa stale zvnutra odlupovala. Mozno som to vycistil malo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misomiso Pozri príspevok
    Ja osobne s tym nemam najlepsie skusenosti. Skusal som to raz, zehlicka sa sice vycistila, ale potom este dost dlho frkala na bielizen vselijaku spinu, co sa stale zvnutra odlupovala. Mozno som to vycistil malo.
    Určite, že málo, ja som po skončeni kyselinovej procedúry naplnila žehličku vodou, pustila paru, zobrala čistú handru a vyžehlila dočista, dočista, až sa tá špina po kameni dostala všetka von.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Tweety Pozri príspevok
    Určite, že málo, ja som po skončeni kyselinovej procedúry naplnila žehličku vodou, pustila paru, zobrala čistú handru a vyžehlila dočista, dočista, až sa tá špina po kameni dostala všetka von.
    Nabuduce to mozno skusim. Ta nasa po cisteni frkala bordel ako devathlavy drak. Preto som presiel na destilovanu vodu.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Máme veľmi tvrdú vodu a teda som nútená používať rôzne zmäkčovače. Do žehličky používam zásadne destilovanú vodu, ale ak nie je tak vodu prevarenú a odstatú, kde zlejem len čistú vodu a všetok vodný kameň je vtedy vidieť usadený dole. Do pračky pridávam do každého prania soľ na zmäkčenie vody a do umývačky riadu 2x týždenne doplňam soľ. Rýchlovarnú kanvicu čistím 1-2 mesačne varením octovej vody.

    Itus je offline (nepripojený) Itus

    Itus
    misomiso Pozri príspevok
    Magnet funguje velmi spolahlivo, no kamen neostranuje, iba zabranuje jeho zrazaniu. Posobi teda iba na potrubia a potom na spotrebice, kde sa voda velmi nezohrieva (teraz neviem, aka je tam teplotna hranica, ci 60 alebo 80?)

    Neposobi teda na kavovar a uz vobec nie na zehlicku, kde sa voda vzdy odpari a vsetko co bolo v nej - zostane. Rovnako ti nepomoze, ak takouto vodou ofrkas napr. zrkadlo alebo sprchovaci kut.

    Na taketo ucely pomozu iba zmakcovace, ktore su na rovnakom principe ako zmakcovac vody v umyvacke riadu - teda je to elektricke zariadenie, ktore spotrebovava chlorid sodny - napr. http://www.aqualive.sk/index.php?go=...ina_clankov=14

    Myslim, ze ti pomoze iba ak nahradis navstevy servisu vlastnym cistenim kyselinou citronovou. Ja tak napr. cistim pravidelne aj pracku.
    Tak to si mi celkom dobre a pochopitelne vysvetlil princip fungovania toho magnetickeho "zazraku". Takze zazraky sa nekonaju :-( Dakujem Vam pekne za nazory, a pekny zvysok leta prajem vsetkym

    peter mt je offline (nepripojený) peter mt

    peter mt
    Dobrý den, problémy s vodným kameňom som riešil aj ja tiež som čistil mnohé spotrebiče drahými prípravkami, octom a pod. Vždy som však riešil len následky usadeného kameňa nie to aby som ho z vody odstránil! Po dlhom hľadaní som našiel firmu ktorá sa venuje úprave a čisteniu vody. Od vtedy už mam pokoj. Začal som sa tej úprave vody venovať aj ja, to čo som tu napísal je len malá časť toho čím som si prešiel. Rád sa podelím o svoje skúsenosti a poradím s pozdravom Peter z MT
    kepipo ahoj, mam tiež problém z vodou je strašne tvrda a už som skúšal kadečo ale stále som na tom istom, všetko sa ničí tím vodným kameňom ak už si to vyriešil tak napíš Ďakujem.

    tonisko je offline (nepripojený) tonisko

    tonisko
    Osobne neviem ako presne účinné sú magnety, ale mám skúsenosť s iným zmakčovačom . Keď sme sa nasťahovali do domu, tiež sme vodu podcenili a spôsobili si veľa problémov a nevyšlo to málo peňazí. Po inštalácii tohoto zariadenia sme mali po starostiach ... chce to len minimálnu starostlivosť, ale účinok je vynikajúci.
    Naposledy upravil arizona : 31.05.16 at 12:17 Dôvod: vymazanie reklamy
    marty_piestany Tento zmakcovac pracuje na principe regenerovatelnych gelovych iontomenicov a je naozaj ucinny. Ale voda z neho NIE JE VHODNA NA PITIE. Pravidelna konzumacia takto upravenej vody ochudobnuje telo o mineraly a moze sposobovat vazne zdravotne komplikacie.
    dvonko Ako si na to marty prisiel, ze nie je vhodna na pitie? Na http://www.zmakcovace-vody.sk/ maju napisane, ze zmakcovace odstranuju tvrdost nie dalsie mineraly z vody ako destilatory.

    dvonko je offline (nepripojený) dvonko

    dvonko
    Ako si na to marty prisiel, ze nie je vhodna na pitie? Tie zmakcovace co su na stranke odstranuju tvrdost nie dalsie mineraly z vody ako destilatory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.