Zavrieť

Porady

Vrátenie DPH zahraničným finančným úradom

Prosim o radu,
spoločnosť s.r.o. predpisanou formou zaslala finančnému úradu do Nemecka žiadost o vrátenie DPH s original faktúrami za I. polrok 2008 s vycislenou hodnotou
cca 35 000 EUR. Nemecký finančný úrad bez uvedenia dovodu poukazal slovenskej spolocnosti na účet sumu 33 000 EUR. Znizenie nami uplatnenej DPH nijak nezdovodnit.
Uvedný nárok v r. 2008 sme zauctovali:
Predpis uctovania v r. 2008: 378/648 suma 35 000 EUR
Prijatá platba r. 2009 221/378 suma 33 000 EUR
a teraz rozdiel 2 000 EUR nevieme zúčtovat? Prosim ak ma niekto skusenosti poradte spôsob uctovania.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    To iste sa stalo aj mne. Neviem, preco nebola vratena cela cast DPH a neda sa to ani nijako zistit (z ktorej fa a za co). Tiez mam rozdiel a neviem co s nim

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    beatka123 Pozri príspevok
    Prosim o radu,
    spoločnosť s.r.o. predpisanou formou zaslala finančnému úradu do Nemecka žiadost o vrátenie DPH s original faktúrami za I. polrok 2008 s vycislenou hodnotou
    cca 35 000 EUR. Nemecký finančný úrad bez uvedenia dovodu poukazal slovenskej spolocnosti na účet sumu 33 000 EUR. Znizenie nami uplatnenej DPH nijak nezdovodnit.
    Uvedný nárok v r. 2008 sme zauctovali:
    Predpis uctovania v r. 2008: 378/648 suma 35 000 EUR
    Prijatá platba r. 2009 221/378 suma 33 000 EUR
    a teraz rozdiel 2 000 EUR nevieme zúčtovat? Prosim ak ma niekto skusenosti poradte spôsob uctovania.
    Dakujem
    Prečo je účtovanie 378/648 ?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Predpokladám, že zahraničnú (nemeckú) DPH ste účtovali nie do nákladov, ale na 378 s tým, že ste dopredu predpokladali, že si ju budete môcť nárokovať späť od finančného úradu v Nemecku. Nevrátená časť DPH by mala zostať teda ako zostatok na 378 až do vyriešenia prípadu. Napísal by som na finančný úrad do Nemecka list, kde by som uviedol, že som v zmysle ich zákona o MWSt žiadal o úhradu Vami zaplatenej čiastky MWSt v čiastke 35 tis. €, uhradené bolo len 33 tis. €, preto žiadam o úhradu zostatku pohľadávky.

    Vrátenie DPH zahraničným finančným úradom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.