Zavrieť

Porady

Efektívna úroková miera pri leasingu

Viete mi prosím napísať vzorec, keď však nemám určenú efektívnu úrokovú mieru a potrebujem vypočítať istinu a finančnú činnosť pri splátkovom kalendári auta na leasing? V leasingovej spoločnosti mi ju nevedel nik povedať a posúvali si ma z linky na linku. Ja síce tu napísaný splátkový kalednár mám ale šéf chce po mne kontrolu správnosti a keďže neviem vzorec nemôžem to urobiť. Prosím Vás ak má niekto má takéto znalosti, budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bianka je offline (nepripojený) Bianka

    Bianka
    Čo robiť, keď mi to nesedí a keď som volala do lízingovky, že nech mi tú úrokovú mieru povedia, a pani mi povedala, že to je ich interný predpis ktorý nezverejňujú a mne sa zdá že je inak vypočítaný spátkový kalendár ako by mal byť ? :-(

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Včera o tom písali Hospodárske noviny že v zákone je zlý vzorec,skús zavolať alebo napísať na MF v ktorom zákone sa nachádza.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Mna to tiez trapilo a nakoniec som v OpenOffice spravila takuto tabulku, kde mi to sadlo.
    Ale tiez som sa s tym potrapila, musis si najst nejake financne funkcie a potom hladat optimalne riesenie cez "hladanie riesenia".

    Ale teraz ma to nahnevalo - chcem dat prilohu s priponou .sxc (OpenOfficova) a neberie mi to! Preco to nefunguje?

    Tak som z toho spravila .xls, ale neviem, ako sa tam transformovali tie vzorce.
    Naposledy upravil zlatica76 : 23.08.05 at 08:51

    Efektívna úroková miera pri leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.