Zavrieť

Porady

Zalozenie hospicu

Dobrý deň, chcel by som založiť nový HOSPIC - Domov sociálnych služieb. Poradí mi niekto, čo treba k vybaveniu prípadne aké sú potrebné podmienky? Tiež by ma zaujímalo, či sa dá prispieť nejakým príspevkom napríklad od eurofondov. Za všetky odpovede vopred Ďakujem a prajem kráásny deň
Naposledy upravil ivka70 : 21.02.17 at 02:25
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

korela je offline (nepripojený) korela

korela
karinke, pomohlo?
Zaujíma ma ako sa posunuli, tak neotváram starú tému zbytočne, aby niekto nemal zasa zbytočné problémy.

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
Ak máš zbytočné peniaze,radšej ich min nejako užitočnejšie.Zruinovať sa dá aj príjemnejším spôsobom.

linda23 je offline (nepripojený) linda23

linda23
hospice, penziony pre dôchodcov sú do budúcna najlepší kšeft, a kto bude medzi prvými určite neobanuje...stačí pozrieť na západ...Čo sa týka eurofondov, niekde som počula, že jednotlivec na tento druh podnikania nemôže získať, iba samospráva..

Don133 je offline (nepripojený) Don133

Don133
neviem, či je vhodná doba ....aspoň ako vyšiel nový zákon pre túto oblasť je tam dosť zákerností....mám pripravaný projekt, budovu...určite s ohľadom do budúcnosti je to perspektívne...ak máš záujem ozvi sa
ja som sa jeden čas zaujímala o prevádzku hospicu a dospela som k tomuto:
samotná prevádzka je dosť nákladná a peniaze sa dajú získať od zdrav.poisťoní ale tie zďaleka nekryjú náklady. tzn. že budeš musieť hľadať zdroje na prevádzku (príbuzní, sponzori).
Tie eurofondy a rôzne iné projekty cez SPP a pod.nadácie ti pomôžu so zariadením, ale samotná prevádzka (energie, platy, lieky..) je už na tvojej "šikovnosti".
Všetko dobré
kp

Abbas je offline (nepripojený) Abbas

Abbas
Kačkapoliačka dakujem ti. A opäť ďakujem všetkým za odpovede. Krásny den prajem

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
Tiež čakám s projektom na vhodné zákony a to už 10 rokov.V sučasnej dobe je to naozaj na zruinovanie sa,zdravotné poistovne,aj ked to ľudia vnímaju inak,platia tretinu z reálnych nákladov aj pri bežnej prevádzke ambulancií a aj pri nemocniciach,ja sa smejem,že zdravotníctvo robím pomaly ako drahé hobby.Aj ked na smiech to nie je.Ak by si chcel splniť všetko,čo od teba požaduje hygiena a prevádzku naozaj na urovni,s polohovateľnými posteľami,prístrojmi,personálom,tak to vychádza že pomaly celá rodina by nestačila dotovať pacienta aj popri poistovni.Do buducna u nás to bizmis možno bude,ale ja sa toho nedožijem.

Don133 je offline (nepripojený) Don133

Don133
presne ako pišeš , kde je zriadovateľ VUC sú tretinové náklady, pretože majú dotovanú prevádzku 448/2008 to riadne zamiešala a môžeš poskytovať nadštandartnu starostlivosť, ale ludia budu pozerať stale na cenu. Mám taký nápad dajme dokopy naše projekty a máme rovno sieť hospicov, ešte nech sa nájde niekto, kto to bude prevádzkovať a môžeme sa plaviť na jachte niekde v karibiku))

linda23 je offline (nepripojený) linda23

linda23
nevie niekto ako to je s takým domom sociálnych služieb pre mobilných dôchodcov??Tam by mali byť zákony ohľaduplnejšie, nie?

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
Tiež to nie je bohviečo,hlavne v poslednom čase,kedy musia ľudom najprv ponuknuť štátne zariadenia a až následne sukromné či cirkevné.Do tejto oblasti sa môže pustiť len niekto,kto má naozaj hodne penazí,alebo za sebou nejakú väčšinou cirkevnu organizáciu.Ale ak na tom chceš zarobiť,tak na to zabudni.Do buducna ano,ale momentálne táto oblasť nie je zaujímavá pre podnikanie.Mimochodom,keby bola zaujímavá,určite by neboli také poradovníky na nástup ako sú.

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
Minule som čítala také, že pani si v panelákovom trojizbovom byte proste k sebe na trvalý pobyt prihlási starčekov a opatruje ich. A de facto k tomu nepotrebuje žiadne povolenia a samozrejme ani nedostáva peniaze od štátu.

karinke je offline (nepripojený) karinke

karinke
Ahojte,

prosím o radu skúsenejších poraďákov. Kamarát chce začať prevádzkovať hospic, má budovu ktorú ide rekonštruovať a onedlho by ho chcel začať prevádzkovať. Prosím o radu v nasledujúcich otázkach. Akú formu musí mať "spoločnosť" ktorá takéto zariadenie prevádzkuje? Všade čítam len o neziskových organizáciách. Musí to byť neziskovka? Ktorý zákon to upravuje? Je z toho nejaká výhoda ak je to neziskovka, alebo je to povinnosť? A čo s budovou ktorú už má kamarát kúpenú a rekonštruuje ju? Vie ju neskôr zaradiť do majetku a nejako z nej uplatňovať odpisy? Už zo samotného názvu "neziskovka" mi vychádza, že ak hlavný predmet činnosti bude staranie sa o starých ľudí, tak z tejto činnosti nebude mať žiaden zisk (to čo refunduje zdravotná poisťovňa nepokryje náklady). Skôr by som to brala cez nejakú právnickú osobu, pričom za služby by ľudia platili. Vopred ďakujem za každú pomoc.

Lubica12 je offline (nepripojený) Lubica12

Lubica12
Prečítajte si Zákon 448/2008 Z.z. a jeho novely. Potom uvidíte, čo to je za Afganistan. Hospic je mimoriadne náročné zariadenie. Tam si vyberte z možností, ktoré vám zákon ponúka. Pokiaľ sa chcete pustiť podnikať v tejto oblasti - je možnosť aj cez živnostenský zákon. V tom prípade však už nemôžete dostávať príspevky z miest a obcí, alebo VUC. Treba si všetko dobre zvážiť. Kritéria hygieny sú dosť náročné. Pokiaľ budete mať čo len 3 klientov, už ste zaviazaní doživotne to riešiť, nehovoriac o tom, že sa vám tento druh služby prestane páčiť a musíte im zabezpečiť ubytovanie a opateru. Tak pozor, dobre rozmyslieť!
vicktor "Kritéria hygieny sú dosť náročné" - mozno su, len ci sa dodrziavaju a kontroluju...
Nemocnica Mickiewiczova pred par rokmi strach a hroza, Podunajske Biskupice vlani strach a hroza (vraj ju budu rekonstruovat ak si ju niekto neprisvoji), hospic Betania a Sv. Martin skoda slov...
Na jedneho "klienta" beru takmer tisicku (v Jablonovom 1300(?), ale tam to bolo krajsie), co sa mi nezda ako stratove podnikanie.

karinke je offline (nepripojený) karinke

karinke
Ďakujem pekne za info. Stiahla som si už zákon, dúfam, že nám to pomôže.

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
Lubica12: "Kritéria hygieny sú dosť náročné" - mozno su, len ci sa dodrziavaju a kontroluju...
Nemocnica Mickiewiczova pred par rokmi strach a hroza, Podunajske Biskupice vlani strach a hroza (vraj ju budu rekonstruovat ak si ju niekto neprisvoji), hospic Betania a Sv. Martin skoda slov ... len pre silne zaludky.
Na jedneho "klienta" beru takmer tisicku (v Jablonovom 1300(?), ale tam to bolo krajsie), co sa mi nezda ako stratove podnikanie.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
BXLmiami Pozri príspevok
Ak máš zbytočné peniaze,radšej ich min nejako užitočnejšie.Zruinovať sa dá aj príjemnejším spôsobom.
S všetkou úctou si dovoľujem oponovať ....

Veď existuje niečo na spôsob

http://sk.wikipedia.org/wiki/Privilégium

jááááj , pomýlil som sa , to má byť asi toto , ale v podstate je to jedno , nakoľko privilegovaní nie sú nikdy chudobní .....

http://www.sme.sk/c/3427960/privileg...hudobnych.html
http://www.etrend.sk/ekonomika/slove...al/173052.html

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.