Zavrieť

Porady

Daň - cestovná náhrada alebo reprezentačné?

Ahojte poraďáci,
mám bloček na "stravu" a neviem, či to mám zaúčtovať aj s DPH, pretože bol zamestnanec na školení, tak to bude ako cestovná náhrada s DPH a nie ako reprezentačné, že?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    mám bloček na "stravu" a neviem, či to mám zaúčtovať aj s DPH, pretože bol zamestnanec na školení, tak to bude ako cestovná náhrada s DPH a nie ako reprezentačné, že?
    Ak bol zamestnanec na školení tak to nie je reprezentačné. Má si urobiť cesťák a tak to potom zaučtuješ ako cestovná náhrada.
    Naposledy upravil kkllc : 28.07.09 at 07:43

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kkllc Pozri príspevok
    Ak bol zamestnanec na školení tak to nie je reprezentačné. Má si urobiť cesťák a tak to potom zaučtuješ ako cestovná náhrada. Cestovné náhrady sa účtujú bez DPH aj keď je na bloku DPH.
    Cestovné náhrady = stravné sa nepreukazujú dokladom. Nárok je podľa počtu hodín strávených na prac. ceste v zmysle zákona o cestovných náhradách.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    jedna sa o 2 dni, 1 noc. mam blocek z hotelu za ubytovanie a dalsi za stravu. nemozem to zaúčtovať hneď v tej cene na 512?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caucico Pozri príspevok
    jedna sa o 2 dni, 1 noc. mam blocek z hotelu za ubytovanie a dalsi za stravu. nemozem to zaúčtovať hneď v tej cene na 512?
    Pozri § 5 odst. 7 Zákona o cestovných náhradách

    (7) Ak je pri pracovnej ceste v účtovnom doklade preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi stravné určené podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 znížené o

    a) preukázanú sumu za raňajky alebo
    b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Danému zamestnancovi (konateľovi) bol ale vydaný stravný lístok za tie dni, ktoré bol na školení. Doniesol mi dnes blocek, že to mám dať do pokladne. Tak neviem čo teraz.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    caucico Pozri príspevok
    jedna sa o 2 dni, 1 noc. mam blocek z hotelu za ubytovanie a dalsi za stravu. nemozem to zaúčtovať hneď v tej cene na 512?
    Bločky prilložiť k CP, vyúčtovať spolu s cestovným príkazom, krátiť diéty, ako už bolo napísané, zaúčtovať na 512 AE.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caucico Pozri príspevok
    Danému zamestnancovi (konateľovi) bol ale vydaný stravný lístok za tie dni, ktoré bol na školení. Doniesol mi dnes blocek, že to mám dať do pokladne. Tak neviem čo teraz.
    Za dni pracovnej cesty nemá nárok na stravné lístky. Spôsob vyúčtovania popísala tweety

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.