Zavrieť

Porady

Ako predať

Ahojte mám problém. Kúpila som byt a chcela som ho zrekonštruovať, ale až po kúpe som zistila, že v akom hroznom stave je a že vlastne nemám toľko finančných možností ako som si predstavovala. Takže som sa rozhodla byt predať. A chcem si iba byť istá, že daň budem platiť iba z rozdielu predajná cena - kúpna cena a z toho 19%. Ako som sa dočítala tak si môžem odpočítať aj náklady napríklad na nový zámok v dverách a podobne. A nič iné neplatím! Ďaňové odovzdám až v roku 2006. Je to tak??????? Ďakujem čauko !!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokialľ viem, budeš platit dan z prevodu - a tu tiež treba odpocitat.
    Skoda kazdej korunky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to prave neviem, dane z darovania, stavieb, nehnutelnosti, .. ANO, ale dan z prevodu? Uz je neskor, zajtra sa pozriem, dnes som to len tak pustila do placu....

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Podla mojich vedomosti je dan z prevodu nehnutelnosti aj dan z darovania zrusena.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Lida
    to prave neviem, dane z darovania, stavieb, nehnutelnosti, .. ANO, ale dan z prevodu? Uz je neskor, zajtra sa pozriem, dnes som to len tak pustila do placu....
    Zrušená bola daň z darovania a dedičstva , daň z prevodu a prechodu nehnuteľností. Daň z nehnuteľností (bytov, stavieb a pozemkov) zrušená nebola.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    anize
    Ahojte mám problém. Kúpila som byt a chcela som ho zrekonštruovať, ale až po kúpe som zistila, že v akom hroznom stave je a že vlastne nemám toľko finančných možností ako som si predstavovala. Takže som sa rozhodla byt predať. A chcem si iba byť istá, že daň budem platiť iba z rozdielu predajná cena - kúpna cena a z toho 19%. Ako som sa dočítala tak si môžem odpočítať aj náklady napríklad na nový zámok v dverách a podobne. A nič iné neplatím! Ďaňové odovzdám až v roku 2006. Je to tak??????? Ďakujem čauko !!!!!!!!
    Do výdavkov môžeš dať výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutý príjem. V prípade, že sú väčšie ako dosiahnutý príjem, na rozdiel sa neprihliada, tzn. že z predaja nehnuteľnosti nemôžeš v DPriznaní vykázať stratu.
    Daňové priznanie podávaš v lehote na podanie DP ( do 31.3.2006) za všetky druhy príjmov, ktoré dosahuješ ( napr. zo zamestnania, z podnikania, z predaja nehnuteľnosti atď).
    Príjem z predaja nehnuteľnosti zahŕňaš do základu dane v tom zdaňovacom období, v ktorom príjmeš platbu , bez ohľadu na to , kedy kupujúci nadobudol vlastnícke právo k nehnuteľnosti.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Johanka
    Zrušená bola daň z darovania a dedičstva , daň z prevodu a prechodu nehnuteľností. Daň z nehnuteľností (bytov, stavieb a pozemkov) zrušená nebola.
    dakujem, usetrila si mi cas.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Pre úplnosť dodávam, že daň z nehnuteľností /bytov, stavieb a pozemkov/ nespadá pod DÚ, ale pod príslušný MsU.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Dan z nehnutelnosti asi nebude pripadat do uvahy, ta sa vyrubuje z toho, co ma clovek v drzbe k l.l. prislusneho roka. Ak chce byt predat, tak sa jej nebude tykat ani tato dan.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.