Zavrieť

Porady

Sukromne vozidlo pouzivane sluzobne ucely SZCO

Dobry den,
chcel by som sa opytat,ked som auto mal napisane na zivnost a uz som ho cele odpisal,ci ho mozem teraz prepisat na seba ako sukromnu osobu a pouzivat ho nadalej na sluzobne ucely,teda robit si cestaky a zaratavat si do nich aj amortizaciu,ci len PHM?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ano, mozes ho vyradit z majetku a previest do osobneho uzivania.

    Ano, mozes si uplatnovat pausalne nahrady 0,183 EUR/km + spotrebu podla TP (blocky na kupu phm odkladaj) na zaklade knihy jazd.

    Na uplatnovanie ziadnych dalsich danovych vydavkov uz nebudes mat narok (PZP, havarijne, servis, oprava, udrzba a pod.).

    Dan z MV platis nadalej.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Lianka Pozri príspevok
    Ano, mozes ho vyradit z majetku a previest do osobneho uzivania.

    Ano, mozes si uplatnovat pausalne nahrady 0,183 EUR/km + spotrebu podla TP (blocky na kupu phm odkladaj) na zaklade knihy jazd.

    Na uplatnovanie ziadnych dalsich danovych vydavkov uz nebudes mat narok (PZP, havarijne, servis, oprava, udrzba a pod.).

    Dan z MV platis nadalej.
    súhlasím, iba doplním, že vyúčtovať sa môže doklad o zaplatenom parkovnom a o dialničnej nálepke - ale len 7 dňovej, lebo tieto výdavky nesúvisia s prevádzkou vozidla, ale s cestou samotnou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    liba2 Pozri príspevok
    súhlasím, iba doplním, že vyúčtovať sa môže doklad o zaplatenom parkovnom a o dialničnej nálepke - ale len 7 dňovej, lebo tieto výdavky nesúvisia s prevádzkou vozidla, ale s cestou samotnou.
    liba, môžeš mi dať prosím odkaz na §, podľa ktorého pri uplatňovaní paušálnej náhrady si môže SZČO zahrnuť do VOZD aj dialničnú známku?
    Uplatňujem iba daň z motor. vozidiel.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    veronikasad Pozri príspevok
    liba, môžeš mi dať prosím odkaz na §, podľa ktorého pri uplatňovaní paušálnej náhrady si môže SZČO zahrnuť do VOZD aj dialničnú známku?
    Uplatňujem iba daň z motor. vozidiel.
    Svojho času sme to tu rozoberali pohľadám link a priložím.....

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    1hugo1 Pozri príspevok
    je to niekde definované, že len 7-dňová? Mám kúpenú celoročnú.
    Ide o to, že keď kúpiš celoročnú nálepku, tak ju používaš aj na súkromné účely, to je dôvod, prečo si nemôžeš dať celú sumu za DN do VOZD.
    Vzhľadom na to, že už si DN kúpil/a , skús sa zamyslieť nad tým, či dokážeš obhájiť z ročnej sumy 1/365-tinu za každý deň keď si použil diaľnicu... ja by som to v tomto prípade takto riešila. V každom prípade bude záležať na tom, ako to dokážeš obhájiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    liba2 Pozri príspevok
    Ide o to, že keď kúpiš celoročnú nálepku, tak ju používaš aj na súkromné účely, to je dôvod, prečo si nemôžeš dať celú sumu za DN do VOZD.
    Vzhľadom na to, že už si DN kúpil/a , skús sa zamyslieť nad tým, či dokážeš obhájiť z ročnej sumy 1/365-tinu za každý deň keď si použil diaľnicu... ja by som to v tomto prípade takto riešila. V každom prípade bude záležať na tom, ako to dokážeš obhájiť.
    To chápem, ale celkove dialničná známka ako VOZD. DzMV platí len ak využíva auto na podnikanie, ale dialničnú známku aj pri súkromných cestách, preto si myslím, že je súčasťou paušálnej náhrady. Nevidela si niekde stanovisko DR SR k tejto problematike ?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    veronikasad Pozri príspevok
    To chápem, ale celkove dialničná známka ako VOZD. DzMV platí len ak využíva auto na podnikanie, ale dialničnú známku aj pri súkromných cestách, preto si myslím, že je súčasťou paušálnej náhrady. Nevidela si niekde stanovisko DR SR k tejto problematike ?
    nie,
    preberali sme to s Jankou Acsovou.... DN nie je nevyhnutná pri prevádzke vozidla, vozidlo pôjde aj bez DN, ale je potrebná pri využívaní diaľníc a to už nemá nič spoločné s prevádzkou vozidla...
    (ešte hľadám...)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    liba2 Pozri príspevok
    nie,
    preberali sme to s Jankou Acsovou.... DN nie je nevyhnutná pri prevádzke vozidla, vozidlo pôjde aj bez DN, ale je potrebná pri využívaní diaľníc a to už nemá nič spoločné s prevádzkou vozidla...
    (ešte hľadám...)
    Ak je to obhajitelné pri daňovej kontrole, súhlasím s takýmto argumentom. Ale dialnicu môže využívať aj pri súkromnej ceste ...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    veronikasad Pozri príspevok
    Ale dialnicu môže využívať aj pri súkromnej ceste ...
    Podla mna preto liba pisala o 7dnovej a nie celorocnej znamke. 7dnova sa da chapat ako znamka nevyhnutna na vykonanie konkretnej pracovnej cesty. Zatial co celorocnu by bolo tazko obhajit do nakladov, ked auto nie je zaradene v podnikani, a vyuziva sa aj na sukromne ucely.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lianka Pozri príspevok
    Podla mna preto liba pisala o 7dnovej a nie celorocnej znamke. 7dnova sa da chapat ako znamka nevyhnutna na vykonanie konkretnej pracovnej cesty. Zatial co celorocnu by bolo tazko obhajit do nakladov, ked auto nie je zaradene v podnikani, a vyuziva sa aj na sukromne ucely.
    Lianka, a kolko tých 7-dňových môže mať do roka, ak ho bude využívať celý rok ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Liba, ďakujem za ochotu a čas. V priloženej téme ide o zamestnanca, tam s preplatením dialničnej známky súhlasím. U SZČO som to doteraz do VOZD nedávala. Skúsim ešte hľadať. Krásny víkend ...
    mne sa zda, ze tie linky su uz na dost stare clanky a nieje tam jednoznacna odpoved.

    co sa tyka dialnicnej nalepky, je lahsie obhajitelnych napr. 25 kusov 7-dnovych dialnicnych nalepiek ako jedna rocna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.