Zavrieť

Porady

odvolaný z dovolenky - náhrada nákladov

<HR style="BACKGROUND-COLOR: lightsteelblue; COLOR: lightsteelblue" SIZE=1> Dobrý deň,
manžel si od pondelka 27.7. čerpá nariadenú dovolenku (celozávodnú). Dnes ho počas dňa zavolali na súrny zásah v pobočke v Senci (kde pár ľudí pracuje aj počas celozávodnej dovolenky). Sídlo zamestnávateľa a bydlisko je v Trnave. Manžel bol však od rána súkromne niečo vybavovať mimo Trnavy. Má nárok na preplatenie cestovného z miesta, kde sa zdržiaval, do Senca/Trnavy? Je povinný dokazovať, kde sa nachádzal, aby mu bolo cestovné preplatené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Zákonník práce
    § 112
    (1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

    Je na zamestnancovi aby vyčíslil náklady, ktoré mu týmto vznikli. Za predpokladu že dovolenku mal riadne odsúhlasenú.

    danielik76 je offline (nepripojený) danielik76

    danielik76
    Ten paragraf som čítala, len som nevedela, či sa to nevzťahuje len napr. za dovolenku zaplatenú v nejakom hoteli/ubytovacom zariadení.
    A samozrejme ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Naposledy upravil danielik76 : 30.07.09 at 11:02 Dôvod: doplnené

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    danielik76 Pozri príspevok
    Ten paragraf som čítala, len som nevedela, či sa to nevzťahuje len napr. za dovolenku zaplatenú v nejakom hoteli/ubytovacom zariadení.
    ak mu vznikli náklady s tým že musel z dovolenky ísť do práce ... je len na ňom ako to vyčísli. ale nárok na to má

    odvolaný z dovolenky - náhrada nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.