Zavrieť

Porady

chcem otvoriť súbor .dwg

potrebujem otvoriť súbor .dwg, čo mám urobiť?
Čo si treba stiahnuť resp. kde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    dwg je prípona súborov vytvorených AutoCad-e.
    Free prezeračov je hŕba, jeden napr. tu: http://www.infograph.com/products/dwgviewer/

    Palo
    vidím že sme odpovedali v jednom čase. Len klik na tlačidlo "download"

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    už som to nainšalovala, teraz keď chcem otvoriť súbor, čo mi došiel mailom, vypisuje?
    K tomuto súboru nie je priradený program na vykonanie tejto aklcie. Vytvorte priradenie v okne možnosti priečinka.
    To je čo?

    a teraz mi to zase vypisuje:
    Couldnt display "PlanimetriaII.dwg" because a suitable graphics importer could not be found.
    Čo s tým?
    Naposledy upravil janaGT : 31.07.09 at 12:51

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    janaGT Pozri príspevok
    už som to nainšalovala, teraz keď chcem otvoriť súbor, čo mi došiel mailom, vypisuje?
    K tomuto súboru nie je priradený program na vykonanie tejto aklcie. Vytvorte priradenie v okne možnosti priečinka.
    To je čo?
    Ulož si raz jeden dwg súbor niekam na disk (napr. aj na plochu),
    1) klik naň pravým tlačidlom
    2) z ponuku vybrať "Open With (Otvoriť čím)"
    3) z ponuku vybrať "Choose program (Vybrať program)"
    4) vybrať zo zoznamu dwg viewer a zaškrtnúť "Always use selected program ...(Vždy použiť zvolený program)"

    Palo

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    to always use selected program - to neviem nájsť, inak stuále to vypisuje Couldnt display "PlanimetriaII.dwg" because a suitable graphics importer could not be found.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Skús ešte postup (viď prílohu)

    P.
    Ak si si stiahla prezerač z SK stránky, je možné že nemá platnú licenciu, treba stiahnuť z linky výrobcu.
    Naposledy upravil PaloPa : 31.07.09 at 13:52 Dôvod: doplnenie
    dwg_viewer_asociacia.jpg  

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Máš ten súbor na ploche? klikni pravým - otvoriť v programe- núka Ti možnosti...
    ako ti neponúka ten novo stiahnutý program hned v odporúčaných programoch (hore) , nájdi ho v ostatných (nižšie) a odklikni

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT Pozri príspevok
    to always use selected program - to neviem nájsť, inak stuále to vypisuje Couldnt display "PlanimetriaII.dwg" because a suitable graphics importer could not be found.
    čo znamená táto hláška?

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    janaGT Pozri príspevok
    čo znamená táto hláška?
    Tá hláška sa väčšinou na diskusiách spája s nemožnosťou otvoriť nejaký obrázkový formát (napr. jpg). Zväčša doporučili iný soft a potom to šlo.

    Analogicky by to mohno platiť i u teba (iný prezerač), aj keď ešte ma napadli iné riešenia:

    1) nie je dwg súbor poškodený? nedá sa získať zo zdroja ešte raz (resp. vyskúšať s iným dwg)?

    2) Skúsila si otvoriť priamo:
    START - VSETKY PROGRAMY - FREE DWG VIEWER - FREE DWG VIEWER
    File / Open File --- tvoj súbor ?

    P

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Píšeš, že Ti ten súbor došiel mailom.
    Len ma tak napadlo, požiadať zasielateľa , aby Ti ho poslal v inom formáte... , možno to stojí za pokus...

    Iné súbory Ti otvára v poriadku, alebo iba táto jedna príloha nejde otvoriť?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    janaGT Pozri príspevok
    to always use selected program - to neviem nájsť, inak stuále to vypisuje Couldnt display "PlanimetriaII.dwg" because a suitable graphics importer could not be found.
    janaGT Pozri príspevok
    čo znamená táto hláška?
    Tá hláška znamená asi toto: Nedá sa zobraziť "PlanimetriaII.dwg", pretože nebol nájdený vhodný program na import grafiky.

    Artemis je offline (nepripojený) Artemis

    Artemis
    POsli mi ten subor napr. na ICQ 172618923. Prerobim ti ho na dxf alebo nizssiu verziu ak bol vytvoreny v nejakej vyssiej verzii Autocadu.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Artemis Pozri príspevok
    POsli mi ten subor napr. na ICQ 172618923. Prerobim ti ho na dxf alebo nizssiu verziu ak bol vytvoreny v nejakej vyssiej verzii Autocadu.
    Ak jej už chceš pomôcť, tak jej to prerob na PDF alebo JPG. DWG je obyčajný výkres a pokiaľ v ňom nechce sama upravovať alebo zisťovať miery, na prezeranie jej stačí aj obrazový formát a nepotrebuje k tomu žiadny prehliadač DWG. Ako si písal, formátov DWG je veľa a nieje známe, v ktorej verzii je uložený daný výkres. Ak jej to uložil vo verzii vyššej ako 2007, iba máloktorý prehliadač to otvorí. Na nete je veľa programov, ktoré by mohla použiť, ale načo ju zbytočne trápiť.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ďakujem všetkým za rady, nakoniec som ho neotvorila, nedal sa, ale poslala som ho ďalej a ten človek mi ho otvoril a vytlačil.
    Ešte raz vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.