Zavrieť

Porady

Dávky v hmotnej núdzi

Prajem všetkým pekný deň.
Som pol roka nezamestnaná a poberám podporu v nezamestnanosti. Nedávno som sa bola informovať v sociálnej poisťovni, ako je to s dávkou v hmotnej núdzi a bola som šokovaná odpoveďou. O dávku v hmotnej núdzi si môžem zažiadať až v mesiaci, kedy už podporu v nezamestnanosti nedostanem, ale peniaze mi vyplatia až v nasledujúcom mesiaci Čiže o dávku si môžem zažiadať až v septembri, peniaze dostanem v októbri.
Od istého času si overujem informácie úradníkov, pretože úradník je tiež len človek a môže sa pomýliť.
Kiežby bola pravda iná, ako táto zdrvujúca informácia. Mám sa ísť dva mesiace pásť na lúku? Kto toto vymyslel, nech vymyslí aj spôsob, ako sa zamestnať. Nie je to jednoduché pre ženu v mojom veku Radšej by som pracovala, ako takto živorila.
Takže bola by som veľmi rada, keby mi niekto povedal, či je informácia tejto úradníčky naozaj pravdivá.
A počula som, že vraj keby som si zohnala brigádu, môžem brigádovať aj keď budem poberať dávky, len neviem do akej výšky. Vie niekto?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ako evidovaný uchádzač o zamestnanie môžeš zarobiť na dohodu alebo pracovný pomer na kratší pracovný čas 65 % životného minima. Je lepšie uzatvoriť Dohodu o vykonaní práce ako dohodu o pracovnej činnosti , časť dohody o vykonaní práce sa ti nebude započítavať do príjmu, keď požiadaš o dávky v hmotnej núdzi.
    Termíny výplaty dávok neovládam ...

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    Magdalenka2 Pozri príspevok
    Prajem všetkým pekný deň.
    Som pol roka nezamestnaná a poberám podporu v nezamestnanosti. Nedávno som sa bola informovať v sociálnej poisťovni, ako je to s dávkou v hmotnej núdzi a bola som šokovaná odpoveďou. O dávku v hmotnej núdzi si môžem zažiadať až v mesiaci, kedy už podporu v nezamestnanosti nedostanem, ale peniaze mi vyplatia až v nasledujúcom mesiaci Čiže o dávku si môžem zažiadať až v septembri, peniaze dostanem v októbri.
    Od istého času si overujem informácie úradníkov, pretože úradník je tiež len človek a môže sa pomýliť.
    Kiežby bola pravda iná, ako táto zdrvujúca informácia. Mám sa ísť dva mesiace pásť na lúku? Kto toto vymyslel, nech vymyslí aj spôsob, ako sa zamestnať. Nie je to jednoduché pre ženu v mojom veku Radšej by som pracovala, ako takto živorila.
    Takže bola by som veľmi rada, keby mi niekto povedal, či je informácia tejto úradníčky naozaj pravdivá.
    A počula som, že vraj keby som si zohnala brigádu, môžem brigádovať aj keď budem poberať dávky, len neviem do akej výšky. Vie niekto?
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    Žiaľ, je to tak ako píšeš v prvej časti svojej témy, že hmotnú núdzu dostaneš až mesiac neskôr, ako si o ňu požiadala. Ale asi sa naši úradníci a vláda spoliehajú na to, že máme voľačo ušetrené, kým dostaneme dávku. Veď aj Kaliňák, Fico...a spol. by určite jeden mesiac vyžili (mali by ušetrené), kým by dostali dávku až o mesiac. Veď ich platy a zisky sú skoro ako naše . Ja mám napríklad dávku 97 €. Určite by aj oni z toho vyžili.

    Dávky v hmotnej núdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.