Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti a DPH

Našiel som tu už určité odpovede na moje nejasnosti, ale nenašiel som odpoveď na to, ako postupovať pri vrátení DPH za zostatkovú hodnotu dlhodobého majetku. Mám k začiatku roku zostatkovú hodnotu niečo cez 21 tis. Živnosť mám zrušenú ku 30. aprílu 2005. Možem si teda uplatniť ešte daňový odpis za 4 mesiace (4/12 ročného odpisu)? A z danej zostatkovej ceny potom určím DPH, ktorú musím zaplatiť podľa § 81 zákona o DPH? Sadzba DPH je pritom terajšia 19 % alebo mám hľadať, aká sadzba bola použitá pri odpočte (nákupe majetku)? Vďaka za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    DPH odvedies zo zostatkovej hodnoty, tj. 21000 Sk, sadzba 19 percent. Pomerny odpis si nemozes uplatnit.

    kojur je offline (nepripojený) kojur

    kojur
    O uplatnení pomerného odpisu v prípade zrušenia daňovníka zákon hovorí niečo iné:
    § 22 - zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov

    "13) Daňovník, ktorý sa zrušuje bez likvidácie,112) uplatní z vypočítaného ročného odpisu alikvotnú časť pripadajúcu na celé mesiace, počas ktorých daňovník majetok účtoval.1) "

    mosat1 je offline (nepripojený) mosat1

    podnikateľ - s.r.o. mosat1
    kojur

    co si tym chcel povedat? ze som mohol alebo nemohol uplatnit ciastocny odpis? pochopil som to tak, ze ano... pochopil som to teda spravne?

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak si rusil zivnost bez likvidacie..... cize nemal si nejakeho pravneho nastupcu, mozes si uplatnit alikvotny odpis... ak sa vsak rusis a zanikas likvidaciou, cize, nikto nepokracuje v tvojej zivnosti, tak si nemozes uplatnit alikvotny odpis... moj nazor..

    Zrušenie živnosti a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.