Zavrieť

Porady

ako mam postupovat ??????

Ahojte,
potrebovala by som poradit ako mam postupovat ,ked si myslim ze ide o zanedbanie lekarskej starostlivosti.priatel mal pred mesiacom pracovny uraz,zlomil si klucnu kost...v nemocnici ho vysetrili a poslali domov za 3 dni bol na kontrole a tam sa zaskakujuci lekar divil preco ho hned neoperovali tak si ho nechali v nemocnici kde hned podstupil operaciu ....doktor ktory ho operoval sa par krat pri vrtáni netrafil a nakoniec mu klucnu kost zdrotovali.y jednej stranz mu nechtiac klucnu kost drotom prerazili..rana sa mu stale zapaluje a na tej prerazenej strane mu drot derie kozu lekar mu na kontrole oznamil ze ak sa mu to prederie tak sa ma ukazat ...dobral uz 3tie antibiotika v piatok na kontrole mal ranu (4tyzdne po opracii )hrozne zahnisanu sestricka mu povedala ze to ma podkoznu vyrazku a kazali mu dojst dnes.dnes iny doktor zhrozene konstatoval preco mu nezobrali vzorku na laboratorne vysetrenie ze ma akutny zapal a budu ho musiet znova operovat lebo ta cast co mu nechtiac prerazili mu trie o kost a drvy ju tym vznika zapal a deformuje sa rameno ....neviem ci toto mozem povazovat za zandbanie lekarskej staroslivosti ale po mesiaci od operacie sa mu stav stale len zhorsuje aj napriek mojej snahe ranu dezinfikovat,sterilizovat a cistit ....
dakujem zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    Ano mozes to povazovat za pochybenie a minimalne na staznost na danu instituciu alebo osetrujuceho lekara je to opodstatnene.

    Pozri si stranku urad dohladu nad zdravotnou starostlivostou, najdes tam vsetky potrebne informacie aj tlaciva. pripadne im zavolaj a vsetko ti vysvetlia.
    www. udzs.sk
    vela stastia

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    určite by som sa šla šťažovať a podala by som sťažnosť.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Toto je priklad zo Slovenska? Hrozneeee. Pisat, stazovat sa vsade, kde sa len da, aj na ministerstvo zdravotnictva a nenechat to tak, ved to je na zaplakanie. Prepac, ale aj zverolekar by to snad urobil lepsie.
    Tu sa neobzeraj na postup, rob vsetko, snad nieco pomoze, drzim palce.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    pasuliatko Pozri príspevok
    určite by som sa šla šťažovať a podala by som sťažnosť.
    Teda Pašuliatko,ty si darček,na každom fore len sťažovať sa a sťažovať sa.Celkom sa teším,ked nastupiš ako sestrička,čo budeš potom vravieť.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Ešte k tomu článku-predpokladám,že dokumentáciu máš,treba dať formálnu sťažnosť na postup lekára na urgente,na riaditeľstve tej nemocnice,kde bol prvý raz vyšetrený.Predpokladám,že bol robený rentgen a ten snímok je k dispozícii,takže sa dá skontrolovať,či tá zlomenina tam už bola.Mechanizmus pri uraze totižto može byť aj taký,že človek niečo ,,načne" a následne o 2-3 dni pri neopatrnom pohybe ,,dokončí".Ale ak bol snímok,tak je to zdokumentované.Tá operácia-k tomu sa nevyjadrujem,mám len názor z jednej strany,ale k tomu hnisaniu-to sa stáva,že sa do rany dostanú bakterie,tie su všade okolo nás.Otázka je na adekvátnu liečbu a antibiotiká a dosť ma zarazilo,že si povedala,že čistím to ako môžem.Ako je možné,že máš prístup do infikovanej rany?Prevazy by mal robiť len lekár a tu by som videla slabé miesto akejkoľvek Tvojej sťažnosti.Ako dokážeš,že si to neinfikovala ty neodbornými zásahmi?Ako lekár je toto prvá vec ktorú urobím,že nedovolím rodine,aby sa v tom prplala.To neber ako spochybnenie ale ako realitu,pretože ked dojde na akékoľvek lámanie chleba,budu toto otázky na stole.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    BXLmiami Pozri príspevok
    Teda Pašuliatko,ty si darček,na každom fore len sťažovať sa a sťažovať sa.Celkom sa teším,ked nastupiš ako sestrička,čo budeš potom vravieť.
    ja v nemocnici robiť nebudem a čo iné ostáva robiť ľuďom keď sú lekári takí?

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    A kde budeš robiť,tak načo študuješ zdravotku.Práve ty s Tvojimi morálnymi zásadami by si mala nastupiť do nemocnice ako vzor.

    ako mam postupovat ??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.