Zavrieť

Porady

Znalecký posudok

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či nemáte skúsenosti so znaleckým posudkom na rodinný dom. Čo všetko sa zarátava do hodnoty domu, čo jeho hodnotu zvyšuje a podobne. Ako je to s dedením, ak sú 2 deti, z toho jedno žije s rodičmi v dome a zopár rokov investuje do rekonštrukcie domu. Či podiel, ktorý vyplatí druhému súrodencovi sa znižuje o náklady vynaložené na opravy a podobne. Ďakujem za dobré rady. Majka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Znalecky posudok je jedna vec a vysporiadanie investicie druha. Ak ma ten, kto investoval od vsetkych nakupov doklady, moze sa dozadovat zvysenia sumy svojho podielu. Najlepsie by bolo, keby sa druhym surodencom dalo dohodnut po dobrom, sudne konanie byva drahe a zdlhave, nehovoriac uz o tom, ze sa velmi narusia rodinne vztahy.
    Moja babicka hovorievala, ze spolok je dobra vec, ale dvaja su do neho moc.

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Moja babicka hovorievala, ze spolok je dobra vec, ale dvaja su do neho moc.

    To je velmi dobrá rada. Robíme znalecké, ale tam sa neskúma kto čo zaplatil. Ide o vec (RD) v konkrétnom čase a technickom stave. Vysporiadanie dedičstva, prípadne podielov, ak sa účastníci nedohodnú robí súd. Ale snaž sa čo najrýchlejšie za života rodičov dať všetko na papier. Lebo potom už nič nieje pravda.

    valimeka je offline (nepripojený) valimeka

    valimeka
    Znalecky posudok sme si davali vyhotovit pred 10 rokmi - znalca zaujimalo vsetko - ci je dom udrziavany - vek stavby, murivo, stropy, krov, krytina, zlab a zvody, omietky, dvere, okna, podlahy, dlazby, elektroinstalacia, vykurovanie....
    oplotenie, vedlajsie stavby - sopy,kôlne, a scital aj ovocne stromy.
    pises, ze byvate s rodicmi a do domu investujete - zvysujete jeho hodnotu a nemate ho majetkovo vysporiadany - skuste to vyriesit darovacou zmluvou (za dozivotne pravo pre rodicov) - cim skôr zakial rodicia ziju. v pripade dedicskeho konania pokial rodicia nezanechaju zavet(alebo ten dom nedaruju darovacou zmluvou) dedi rovnakym dielom aj druhy surodenec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.