Zavrieť

Porady

Osvienčim

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte boli ste tam niekto?Ak áno ako to tam prebiehalo?Chceme sa tam ísť pozrieť a zháňam informácie ako to tam frčí. Ďakujem za každú radu
Usporiadat
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

kačkapoliačka Pozri príspevok
Keď vidím tých mladíkov s holými hlavami v Šar.Michaľanoch, tak by som im všetkým povinne premietala film z Osvienčimu, aby videli kam až dospeje jedovaté srdce a zatemnená myseľ.
kp
Mas uplnu pravdu.

Ale ked ich vidim niesom si ista ci by to na nich nahodou neposobylo ako motivacia.
Myslim ze oni nepovazuju inu rasu za ludi a asi ani za zvierata lebo ani zvieratu by to normalny clovek nesposobyl. Myslim ze ked clovek podlahne ideologii tak nevidi a nepocuje a svoje skutky si vzdy dokaze nejakym sposobom obhajit.
Naposledy upravil silviaz : 11.08.09 at 07:56
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

ja by som chcela vidiet vas, keby ste tam byvali a bali sa, ci vas jedneho dna vo vlastnom dome nenavstivi pocernejsi spoluobyvatel s bakulou v ruke, ze ten televizor co mate v obyvacke je jeho
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

anitram Pozri príspevok
ja by som chcela vidiet vas, keby ste tam byvali a bali sa, ci vas jedneho dna vo vlastnom dome nenavstivi pocernejsi spoluobyvatel s bakulou v ruke, ze ten televizor co mate v obyvacke je jeho
Dufam ze som tento prispevok nepochopila spravne

Pretoze ak ano treba si uvedomit jednu vec.
Je podstatny rozdiel medzi ochranou vlastneho majetku a rasovo motivovanym nasilim

Tu sa nebavime o partii ludi ktory sedia doma a chrania svoj majetok pred nasilnym vniknutim.
Bavime sa o privrzencoch hnutia skihead, ktory slovne a fyzicky napadaju romskych obcanov a obcanov inej rasy. A to je rasovo motivovany cin.

Ak by nebol rasovo motivovany tak by tyto ludia napadali vsetkych ktori ohrozuju inych majetok, bielych rovnako ako inych. V tom pripade by to boli magori, ktori sa rozhodli ze zalozia nieco ako domobranu a vezmu zakon do vlastnych ruk. Zakony su vytvorene na to aby chranili vsetkych rovnako. Nebudem rozoberat ci funguju alebo nie ale su pre vsetkych. Ak by dani mladici robili takuto domobranu bolo by to sice chore, ale nie rasovo motivovane. Ale to nerobia, oni ohrozuju, napadaju a akoze trestaju vylucne prislusnikov inej rasy.

Ja netvrdim ze zivot s romamy je jednoduchy a riesenie tohoto problemu uz vonkocom jednoduche nie je ,ale rasovo orientovane skupinove zastrasovanie a napadanie svedci o tom ze ani tato cast " bielej " populacie sa nema cim chvalit.
Riesenie nasilia nasilim a rasova neznasanlivot je pociatok toho, koli comu si teraz pozerame Osviecim.

A je to memento ludskej omylnosti a bezcitnosti. Myslim, ze ludia by mali taketo mementa vidiet a mat ich dennodenne pred ocami, lebo ak zabudneme my ludia na to coho sme vo svojom fanatizme a nadradenosti schopny je len otazkou casu kedy taku chybu urobime znova

silvia
Naposledy upravil silviaz : 11.08.09 at 12:33
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

silviaz Pozri príspevok
Je podstatny rozdiel medzi ochranou vlastneho majetku a rasovo motivovanym nasilim

Ak by nebol rasovo motivovany tak by tyto ludia napadali vsetkych ktori ohrozuju inych majetok, bielych rovnako ako inych.
silvia
...ano, o tom presne to je. Ja som tiez za vacsi poriadok a nevadilo by mi podstatne sprisnenie trestov za nasilnu kriminalitu. Ale pre vsetkych rovnako.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
silviaz Pozri príspevok

Pretoze ak ano treba si uvedomit jednu vec.
Je podstatny rozdiel medzi ochranou vlastneho majetku a rasovo motivovanym nasilim
Tu sa nebavime o partii ludi ktory sedia doma a chrania svoj majetok pred nasilnym vniknutim.
A preto som za tzv. " farmársky zákon " ....

Predsa len sú však len cigáni " diskriminovaný " , ak si idú nabrať trochu zemiakov na zimu / zo 10 vriec je tak akurát / a nejaký sviniar SBS-kár , ozbrojený len plyňákom sa odvažuje im toto právo odoprieť .
Tak to je už do neba volajúci hriech .
Veď preto chodia v menších skupinkách , zo dvadsať minimálne , každý má nejakú tú sekeru , motyku ....

P.S.:
Chcem podotknúť , že aj medzi týmto etnikom mám pár známych , ktorý sú ale z iného cesta ...
Pracujú , podnikajú , ich deti majú maturity ...proste iná kasta , veď romovia predsa majú pôvod v kastovnej Indii .
Naposledy upravil buchač : 11.08.09 at 12:55
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
nie som žiadny rasista, ale včera ma to dožralo, keď dávali reportáž z vyhoreného domu a stará rozkysnutá cigánka na otázku, že čo budú teraz robiť...odpovedala.....však nech nám dajú byty, nech sa o nás postarajú.... a potom že diskriminácia... ak, tak akurát nás bielych, nám nikto nedá nič zadarmo...
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

[QUOTE=buchač;1121294]A preto som za tzv. " farmársky zákon " ....

asi budem za blbu ale ja neviem aky je to farmarsky zakon.

Ale ked vidim v spravach tych ludi co sa snazia prezit a pestuju si poctivo svoje plody na poliach a oni im to takto devastuju tiez ma napada kadeco.
Myslim ze najvacsiu vinu na celom tomto ma stat a pristup statu k nim. Myslim celkovu tu politiku preferovanu uz od komunizmu ze stat sa postara o pracu a ked nie tak staci porodit zo dvadsat deti hoci aj z incestu ale hlavne ze budu davky.
Myslim ze trestny zakon chrani obycajnych ludi najmenej. Je to take zamotane tak ako je tazke dokazat ze cin bol rasovo motivovany je tazke dokazat aj to ze nebol. A na tomto mnohy stavaju ci uz jedna strana alebo druha.
Do toho sa trepe este aj eurounia so svojim tvrdym postojom o rasovej diskriminacii a tym sa to este zhorsuje, statu sa tym akoby zvazovali ruky aby nemohol zakrocit tvrdie.
Smutne je aj to ze vela krat vidime ze ak spacha nieco rom tak zakony su opatrne pouzivane prave preto aby sa z toho nespravil rasovo motivovany cin. Ale keby som ja napriklad vykradla niekomu pole tak by som sedela skor ako by som to ukradla. Nehovoriac o tom, ze mne by urcite nikto nedal byt len tak a ked ho znicim tak my nedaju druhy.

A smutne je aj to ze podla takychto sa posudzuju aj ostatny ja osobne poznam viacero rodin romskych z BA a su to slusne rodiny ciste, pracujuce a ich deti maju vysokoskolske vzdelanie.
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

A z Osvienčimu sme v záhradkách...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=silviaz;1121316]
buchač Pozri príspevok
A preto som za tzv. " farmársky zákon " ....

asi budem za blbu ale ja neviem aky je to farmarsky zakon.
V podstate a jednoducho povedané , že ak niekto vkročí na Tvoj pozemok , do toho sa počíta aj byt , dom , hranice pozemku , tak môžeš najprv strieľať a až potom sa pýtať , kto si , čo si ...čo chceš ...

Nevrav mi , že si to ešte nevidela v nejakom filme americkej produkcie ...

Viac :

http://www.google.com/search?hl=sk&c...+zakon&spell=1

Peterkrk
Re: Osvienčim
A z Osvienčimu sme v záhradkách...
Áno , je to tak trochu , ale keby bol Hitler pri moci ešte nejaký čas / stará známa vec , boli ďaľší v poradí / , tak táto téma o záhradkárskych cigánoch by bola bezpredmetná ....
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

[QUOTE=buchač;1121334]
silviaz Pozri príspevok

V podstate a jednoducho povedané , že ak niekto vkročí na Tvoj pozemok , do toho sa počíta aj byt , dom , hranice pozemku , tak môžeš najprv strieľať a až potom sa pýtať , kto si , čo si ...čo chceš ...

Nevrav mi , že si to ešte nevidela v nejakom filme americkej produkcie ...

aha uz chapem a dokonca aj videla vo filme len som nevedela ze toto je ofic nazov.
S tymto suhlasim to strielanie my tam sice moc nepasuje ale budis



Áno , je to tak trochu , ale keby bol Hitler pri moci ešte nejaký čas / stará známa vec , boli ďaľší v poradí / , tak táto téma o záhradkárskych cigánoch by bola bezpredmetná ....
no a tak pekne sme sa prepracovali k nasmu ciernemu humoru inak to som uz pocula od viacerych ludi ze mal postupovat opacne.
Naposledy upravil silviaz : 11.08.09 at 13:13
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

buchač Pozri príspevok

Áno , je to tak trochu , ale keby bol Hitler pri moci ešte nejaký čas / stará známa vec , boli ďaľší v poradí / , tak táto téma o záhradkárskych cigánoch by bola bezpredmetná ....
A ak by bol Hitler pri moci ešte dlhšie ako nejaký čas, tak aj my by sme sa tu už nebavili
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

stonka Pozri príspevok
A ak by bol Hitler pri moci ešte dlhšie ako nejaký čas, tak aj my by sme sa tu už nebavili
Tiez pravda ani slovania ho moc nerajcovali.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kačkapoliačka Pozri príspevok
Keď vidím tých mladíkov s holými hlavami v Šar.Michaľanoch, tak by som im všetkým povinne premietala film z Osvienčimu, aby videli kam až dospeje jedovaté srdce a zatemnená myseľ.
kp
a ako sa volá ten film?rada by som si niečo také pozrela viem,že existuje film Shindlerov zoznam (asi som to nenapísala správne) a ten je z toho prostredia. ak vieš alebo aj nieko iný nejaký film z toho prostredeia napíšte rada si pozriem,ďakujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

stonka Pozri príspevok
A ak by bol Hitler pri moci ešte dlhšie ako nejaký čas, tak aj my by sme sa tu už nebavili
Počúvajte, ale fakt, čo by sa stalo keby nemci vyhrali vojnu???-nieje tu náhodou nejaký historický analytik?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stonka Pozri príspevok
A ak by bol Hitler pri moci ešte dlhšie ako nejaký čas, tak aj my by sme sa tu už nebavili
To nie je také isté .....lebo kto , ako ....

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Počúvajte, ale fakt, čo by sa stalo keby nemci vyhrali vojnu???-nieje tu náhodou nejaký historický analytik?
Radšej neodpovedám , aj keď nie som rasista ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
To nie je také isté .....lebo kto , ako ....



Radšej neodpovedám , aj keď nie som rasista ...
šak to vím, ale ja by som teraz sedel pri pc, alebo ani moc nie?-
Nie som ani blonďák, ani nemám modré oči,hmhm
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

elpka Pozri príspevok
nie som žiadny rasista, ale včera ma to dožralo, keď dávali reportáž z vyhoreného domu a stará rozkysnutá cigánka na otázku, že čo budú teraz robiť...odpovedala.....však nech nám dajú byty, nech sa o nás postarajú.... a potom že diskriminácia... ak, tak akurát nás bielych, nám nikto nedá nič zadarmo...
Koho to je chyba?
Asi sa na vec zatiaľ nikto nepozrel reálne... a neriešil nič konštruktívne (bez práce nie sú koláče). Prečo sme sa zatiaľ nepoučili a prečo im ideme furt niečo dávať len tak?

Určite majú niečo aj v génoch... ale na vine sú všetci, čo ich svojim spôsobom k tomu vychovávajú.

Veď si stačí iba všimnúť ako sa správajú - idú tam, kde im niekto dá niečo len tak... Minule som počúval v rádiu rozhovor s jednou pani, ktorá realizuje nejaké vzdelávacie projekty a chúďa tam nariekala, že ich nemá kto financovať...

Mám pocit, že sa tu celkovo máloktoré veci riešia... tak naozaj.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Počúvajte, ale fakt, čo by sa stalo keby nemci vyhrali vojnu???-nieje tu náhodou nejaký historický analytik?
Mňa by skôr zaujímalo, prečo sú ľudia tak hlúpi, že dajú do rúk moc totálnym sviniarom. Takým, na ktorých je badať už v zárodku ich "kariéry" že sú to svine plné nenávisti.

Prečo sú ľudia náchylní nechať v sebe prebudiť choré vášne?

Ako je to možné, že na to stačí pár vyfabulovaných argumentov?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

pasuliatko Pozri príspevok
a ako sa volá ten film?rada by som si niečo také pozrela viem,že existuje film Shindlerov zoznam (asi som to nenapísala správne) a ten je z toho prostredia. ak vieš alebo aj nieko iný nejaký film z toho prostredeia napíšte rada si pozriem,ďakujem
No ak si chces pozdiet film o vojne tak napr skus Pianista odohrava sa v Polsku. Velmi dobry film, ale liecila som sa z neho tyzden. Velmi emotivny pribeh.
Naposledy upravil silviaz : 13.08.09 at 07:32
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Bastian Pozri príspevok
Mňa by skôr zaujímalo, prečo sú ľudia tak hlúpi, že dajú do rúk moc totálnym sviniarom. Takým, na ktorých je badať už v zárodku ich "kariéry" že sú to svine plné nenávisti.

Prečo sú ľudia náchylní nechať v sebe prebudiť choré vášne?

Ako je to možné, že na to stačí pár vyfabulovaných argumentov?
Možno je to preto že ludia moc do rúk nedávajú, len nechajú aby si ju zobral ten najsilnejší zo stáda.
Do toho prichádza že každy človek niekoho miluje a tym že miluje sa stáva zranitelný. Veľa ludí si myslím sa v takýchto situáciách nevzoprie lebo nechcú aby tým trpeli ich rodiny.
Svoju rolu tu zohráva aj náboženstvo, ak napr človek má v sebe silnú vieru v konkrétnu bytosť , ktorá akoby rozhodovala o dianí v jeho živote a nebodaj mu viera prikazuje poslušnosť a nevzopretie sa, tak sa ani nevzoprie.
Fanatizmus ktorý vedie ľudí do vojny je v mnohom aj vecou stádového vedomia, ktoré v sebe stále niekde v podvedomí máme. Ak sa ludia zgrupia do veľkého neindividuálneho stáda cítia sa mocnejší. V stáde sa neráta sila jednotlivca ale sila stáda. Moc je jedno s najsilnejších afrodiziak. Je to ako opium fanatik nepotrebuje aby argumenty boli reálne on potrebuje aby boli po ruke, aby si s nimi vysvetlil všetko s čím sa stretne.
Podstatné je že z hľadiska psychológie ľudského myslenia fanatizmus nieje záležitosťou ideológie. Ona existuje stále bez ohľadu na to či ju niekto preferuje alebo nie.
Fanatizmus je konkrétny emocionálny - duševný a obrazový postoj k životu.
V preklade to znamená že ak má človek sklony k fanatizmu tak ním bude bez ohľadu na to s čím sa stretne. Ak sa stretne s náboženskou ideol. bude náboženskym fanatikom, ak s politickou bude politickým fanatikom.

Co sa tyka napriklad volby toho kto bude viesť národ, teda ak maju obyvatelia možnosť voliť slobodne. Nechcem tým vyvolat vlnu odporu ved aj ja som volič aj ja volím keď mám tú možnosť. Ale zamýšľa sa niekto nad tým ako taka voľba vlastne funguje ?
Napr my čo nemáme ani páru o polike volíme budúceho politika, mnohý ľudia nemajú ani predstavu o tom čo je podľa nich dobro pre národ ale volia toho dobrého pre národ.
Ten kto vládne by mal byť z národa v mnohých ohľadoch najlepší. Ak teda volíme toho najlepšieho tak my potom sami máme predstavu, že ak je najlepší tak je lepší aj od nás. Vlastne tí horší volia toho najlepšieho. Myslíte že je to technicky možné ? No viem že je to veľmi zjednodušene napísané ale ako príklad vhodné.
Na tejto planéte beží súbežne doba maxim počítačového a technického rozvoja a zároveň doba kmeňového spoločenstva. Ak by volili všetci jedného kto povedie celu populáciu aká je šanca že zvolia správne ? Morálne hodnoty a zásady každého člena spoločnosti sú diametrálne odlišné a atak aj kritérium podľa ktorého vyberá vodcu je odlišné. A takéto rozdiely aj keď samozrejme v menšom merítku sú aj v národe. Niet divu že vlády vyzerajú ako vyzerajú, a že k moci sa potom dostanú bytosti akou bol Hitler.
Naposledy upravil silviaz : 13.08.09 at 14:46
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať