Zavrieť

Porady

Prasknuté čelné sklo, prosim pomoc

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať ohľadom prasknutého čelného skla na aute. Kúpil som pred niekoľkými dňami auto a ma prasknuté čelné sklo, ale nie na šoférovej strane ale na druhej strane vedľa vodiča. Auto ešte nie je prepísané ale onedlho bude, v autobazáre kde som ho kúpil mi zapísali vadu a dali peciatku a podpis do dokumentov čo som dostal. Môžem dostať pokutu za to sklo? Prasknutie je velke, ale je na spodku skla a nepresahuje do viditelnosti šoféra, môžem používať auto?
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    FerdinandFelicia Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať ohľadom prasknutého čelného skla na aute. Kúpil som pred niekoľkými dňami auto a ma prasknuté čelné sklo, ale nie na šoférovej strane ale na druhej strane vedľa vodiča. Auto ešte nie je prepísané ale onedlho bude, v autobazáre kde som ho kúpil mi zapísali vadu a dali peciatku a podpis do dokumentov čo som dostal. Môžem dostať pokutu za to sklo? Prasknutie je velke, ale je na spodku skla a nepresahuje do viditelnosti šoféra, môžem používať auto?
    Dakujem za pomoc
    http://www.porada.sk/t101813-prasknu...o-na-aute.html

    http://www.jumaz.sk/category/sk/Akciova-ponuka

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    FerdinandFelicia Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať ohľadom prasknutého čelného skla na aute. Kúpil som pred niekoľkými dňami auto a ma prasknuté čelné sklo, ale nie na šoférovej strane ale na druhej strane vedľa vodiča. Auto ešte nie je prepísané ale onedlho bude, v autobazáre kde som ho kúpil mi zapísali vadu a dali peciatku a podpis do dokumentov čo som dostal. Môžem dostať pokutu za to sklo? Prasknutie je velke, ale je na spodku skla a nepresahuje do viditelnosti šoféra, môžem používať auto?
    Dakujem za pomoc
    Ak nechceš riskovať odobratie tech. preukazu, tak si ho čo najskôr vymeň. Akékoľvek poškodenie čelného skla je neprípustné. Ak by to bolo len ťuknutie, tak v servise by to dokázali zalepiť, ale dlhšiu prasklinu neopravia. Nevidím, ako to vyzerá, ale píšeš, že je veľké. Neriskuj.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    zákon 578/2006 Z.z. hovorí, že vozidlo je nepojazdné, ak je sťažený alebo znemožnený výhľad vodiča. Zo skúsenosti a aj z odporúčaní opravovní viem, že sa dá opraviť poškodenie čelného skla do veľkosti mince, ak to nieje v zornom poli vodiča. Inak sa musí sklo vymeniť. Asi som ťa nepotešil, ale ver mi, nestojí to za odobratie osvedčenia. Ak to auto kúpiš, daj si to hneď vymeniť.

    Prasknuté čelné sklo, prosim pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.