Zavrieť

Porady

Oprava kuchynských dvierok z MDF dosiek s fóliou

Mám problém. Na 5 rokov starej kuchynskej linke sa odliepajú fólie. Začalo to na okrajoch a na viacerých dvierkach sa odlepila fólia na celej ploche. Nevie mi nikto poradiť či sa to dá nejak opraviť, prilepiť ak áno tak ako resp. akým lepidlom? Výrobca ktorým kuchyňu vyrobil už neexistuje atak neviem ani pôvod výrobcu tohto nepodarku. Za každú radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Brunclík Pozri príspevok
    Mám problém. Na 5 rokov starej kuchynskej linke sa odliepajú fólie. Začalo to na okrajoch a na viacerých dvierkach sa odlepila fólia na celej ploche. Nevie mi nikto poradiť či sa to dá nejak opraviť, prilepiť ak áno tak ako resp. akým lepidlom? Výrobca ktorým kuchyňu vyrobil už neexistuje atak neviem ani pôvod výrobcu tohto nepodarku. Za každú radu vopred ďakujem.
    Neviem, z akého materiálu je fólia.
    V prvom momente ma napadla žehlička. Vyskúšať, aspoň okraje skriniek pritlačiť teplou žehličkou.(medzi žehličku a fóliu vlož kúsok látky) V domácich podmienkach sa nažehľujú hrany laminátovou páskou na nábytok...viď foto (stolári majú špec.stroje)
    veľkú plochu odlepenej fólie podlepiť špec.lepidlom
    link na lepidlo:
    http://www.drevari.sk/clanky1831-dre...pidla--duvilax
    http://www.agglu.sk/index.php?menu=produkty

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Brunclík Pozri príspevok
    Mám problém. Na 5 rokov starej kuchynskej linke sa odliepajú fólie. Začalo to na okrajoch a na viacerých dvierkach sa odlepila fólia na celej ploche. Nevie mi nikto poradiť či sa to dá nejak opraviť, prilepiť ak áno tak ako resp. akým lepidlom? Výrobca ktorým kuchyňu vyrobil už neexistuje atak neviem ani pôvod výrobcu tohto nepodarku. Za každú radu vopred ďakujem.
    Po domácky to len ťažko opravíš. Môžeš tie kraje prilepiť chemoprénom a následne ich svorkami pritiahnuť, aby sa riadne prilepili. Keď lepíš plochu, tak ju treba celú zaťažiť, aby sa tá fólia prilepila. Treba ale myslieť na to, že to je len dočasné riešenie, tá fólia sa znovu začne odliepať äje to spôsobené najmä teplom, zvykne sa to stávať pri rúre).

    Výrobca pôvodnej linky nemusí existovať, pokiaľ si spíšeš rozmery dvierok a odtieň povrchu, vú väčšine kuchynských štúdií ti urobia aj samostatné dvierka podľa zadaných rozmerov. Nemusíš kupovať celú linku. Ak vymeníš všetky dvierka, budeš mať akoby novú linku.

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    žehličku NIE!!!!!!!to nieje nažehlovačka,lisovanie,preto súhlas s chobot-om,ale aj s chemoprénom nieje ľahká práca-oddeliť,čo najviac,zvetrať,netreba zaťažovať,ale nikdy to nevyrovnáš.hrany sú určite zničené na toľko,že s tým nič-vyrobiť nové-žiadný problém-obchody-dodávka do 4-6 týždňov.opraviť doma sám,prepáčte,ale neverím.

    dobremag je offline (nepripojený) dobremag

    dobremag
    iba dodám, že originál článok, z ktorého bol skopčený horný obrázok je tu:
    dobremag.net/kvalita-nabytku-laminatova-hranovacia-paska-vs-abs-hrana/

    ďalšie články na túto tématiku:
    dobremag.net/kuchynske-dvierka-striekane-alebo-foliovane/
    dobremag.net/kuchynske-foliovane-dvierka-daju-sa-upravit-ich-rozmery/
    dobremag.net/dvierka-na-kuchynsky-nabytok-ktore-su-najodolnejsie-voci-vode/
    dobremag.net/nabytok-svojpomocne-ako-urcit-rozmer-dvierok/
    dobremag.net/3-sposoby-osadenia-nabytkovych-dvierok-na-korpus-skrinky/
    dobremag.net/nabytkove-dvierka/
    atď...

    inak alla66 je svojim príspevkom úplne mimo ... to čo popisuje sa da aplikovať na poškodenú hranu laminovanej drevotriesky a nie foliovanej mdf dosky
    niekedy pomoze aj teplovzdusny fen a nahriat to len treba davat velky pozor aby sa folia neskrutila

    Oprava kuchynských dvierok z MDF dosiek s fóliou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.