Zavrieť

Porady

Ako zauctovat, ak nemam blocek

Dobry den, rada by som vas poprosila o radu. Manzelovi robim uctovnictvo (teda zacinam-ucim sa) no a na zaciatku uz mam problem. Platil v obchode kartou (z podnikat.uctu) a samozrejme blocek stratil. Prisiel vypis z banky a mam problem, ako mam teraz zauctovat tu polozku - hodnotu tovaru?
Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    LuckaKE Pozri príspevok
    Dobry den, rada by som vas poprosila o radu. Manzelovi robim uctovnictvo (teda zacinam-ucim sa) no a na zaciatku uz mam problem. Platil v obchode kartou (z podnikat.uctu) a samozrejme blocek stratil. Prisiel vypis z banky a mam problem, ako mam teraz zauctovat tu polozku - hodnotu tovaru?
    Dakujem velmi pekne
    Lucka, skús prečítať túto tému, možno Ti pomôže:

    Platby kartou a PRIEBEŽNÉ POLOŽKY ( 1 2 3 ... Posledná strana)

    dušinka je offline (nepripojený) dušinka

    dušinka
    Ja myslím že Lucka nemá problém ako zaúčtovať, ale čo s tým, keď sa stratil doklad. Najľahšia odpoveď: na vlastnú spotrebu. Inak by som sa pokúsila, ale neviem či je to realizovateľné, ak sa jedná o väčšiu čiastku, zájsť za predajcom a vyžiadať kópiu pásky z reg. pokladne. On stratil tú malú potvrdenku pre zákazníka, alebo doklad z RP?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    LuckaKE Pozri príspevok
    Dobry den, rada by som vas poprosila o radu. Manzelovi robim uctovnictvo (teda zacinam-ucim sa) no a na zaciatku uz mam problem. Platil v obchode kartou (z podnikat.uctu) a samozrejme blocek stratil. Prisiel vypis z banky a mam problem, ako mam teraz zauctovat tu polozku - hodnotu tovaru?
    Dakujem velmi pekne
    Jednoznačne ak nemá doklad , tak osobná spotreba.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    dušinka Pozri príspevok
    Ja myslím že Lucka nemá problém ako zaúčtovať, ale čo s tým, keď sa stratil doklad. Najľahšia odpoveď: na vlastnú spotrebu. Inak by som sa pokúsila, ale neviem či je to realizovateľné, ak sa jedná o väčšiu čiastku, zájsť za predajcom a vyžiadať kópiu pásky z reg. pokladne.
    Myslím že má obidva problémy, lebo zaúčtovať to musí tak či tak.

    LuckaKE je offline (nepripojený) LuckaKE

    LuckaKE
    Dakujem Vam velmi pekne, ste zlate. Ide o to, ze aj na vypise z banky mam napisane meno predajne odkial to kupoval a suma bola na 30eur a nemame blocek z pokladne, cize nemame tu kupu ako zdokladovat. Ani sa nepriznal, az ked som mu na to prisla podla vypisu Cize zauctujem na osobnu spotrebu? Ja som vedela, ze tu mi poradite.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    LuckaKE Pozri príspevok
    Dakujem Vam velmi pekne, ste zlate. Ide o to, ze aj na vypise z banky mam napisane meno predajne odkial to kupoval a suma bola na 30eur a nemame blocek z pokladne, cize nemame tu kupu ako zdokladovat. Ani sa nepriznal, az ked som mu na to prisla podla vypisu Cize zauctujem na osobnu spotrebu? Ja som vedela, ze tu mi poradite.
    áno, zaúčtuj to ako osobná spotreba podnikateľa - výdavok neovplyvňujúci základ dane.

    Ako zauctovat, ak nemam blocek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.