Zavrieť

Porady

Zamietnutie zápisu spoločnosti

Dobrý deň,
Vie mi niekto poradiť čo má byť uvedené pri vyplňaní podkladov
vyplývajúcich z OZ § 110/1 i,j?

Dostal som zamietnutie zápisu spoločnosti z dôvodu chýbajúcich
informácií v týchto bodoch.

Spoločenská zmluva musí obsahovať:
i. výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo
na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
j. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti

Ako mám teraz postupovať voči obchodnému registru,
môžem tieto údaje doplniť?

Nemáte niekto skúsenosti?

Michal
Usporiadat
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Michal, ak chcete aby vaša spoločnosť bola založená, tak tie údaje budete musieť doplniť. Už sme niekde hovorili o s.r.o., skúste si vyhľadať príspevky. Inak pozrite sa na tento link http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...v.sk/or/or.htm , tu máte aj zákon, aj potrebné tlačivá...
Tu je link na podobnú tému: http://www.porada.sk/showthread.php?...ensk%E1+zmluva
Vzor spoločenskej zmluvy vám pošlem do SS.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Bea , ak by si mohla, aj mne mozes poslat ten vzor spoločenskej zmluvy do SS.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja sa chcem len spýtať znalých s.r.o.. V spoloč.zmluve som uviedla, že sme splatili základné imanie 50% z 200000,-Sk a druhých 50% splatíme po zápise do OR. Keď ten zvyšok doplatím plynú mi potom nejaké papierové povinnosti voči OR, alebo to stačí vysporiadať účtovne v evidencii PU. Ďakujem.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

OR eviduje v zapise pri každom spoločníkovi celkovú výšku vkladu a splatenú časť. Keďže sa zmení údaj o splatenej časti, je potrebné urobiť zmenu v zápise v OR.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ak máš nové číslo Trendu, tak tam je rozoberaná práve táto situácia. Spoločník ručí za dlh v rozsahu výšky nesplateného vkladu uvedeného v OR. Čiže ak by mal v OR uvedené, že splatil 100 000,-, ale v skutočnosti by mal splatených 200 000,-, tak by sa bral zápis v OR a tak by mal nesplatených 100 000,- Sk. A o týchto 100 tis. by ho potom mohol obrať dlžník :-)))
Takže zápis urob!
Pekný deň
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Vladan, prosím Ťa. Akurát čakám na odozvu z OR, či mi zapísali s.r.o., avšak do spoloč.zmluvy som uviedla, že dvaja spoločníci zaplatili pred zápisom po 50% zo ZI a že ďalších 50% zaplatia do 15 dní po zápise do OR. Ono tých 200000 fyzicky nemám a keďže som rátala s tým, že čo ak odo mňa budú pýtať potvrdenie o splatenom ZI, tak tých 200 nezoženiem tak skoro, ale 100 áno. Tak som si to teraz nechtiac skomplikovala, keď som si prečítala, že znova mám pri zmene všetky papiere overiť a zaplatiť poplatok 1500Sk + cesta do OR. Tak to ma pekne draho vyšlo. Čo sa teda stane, keď peniažky účtovne budú, ale nebude táto zmena zapísaná v OR . Sme dvaja spoločníci-manželia a skrachovať sa v najbližšej dobe nechystáme. Je určená nejaká časová doba do ktorej treba zmeny zapísať do OR? Vrelá vďaka za odpoveď.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
jess, máš to aj v spoločenskej zmluve - teda splatenie do 15 dní od zápisu do OR. Takže ak "splatíte" tých 100. tis. (v tejto lehote) - tak na zápis údajov máš ??? dní. Neviem, či je to dané v zákone o Obchodnom registri, skús pozrieť aj Obchodný zákonník.
ale tuším tu bola taká nejaká téma, tak možno tam budú tie doby na zápis údajov. Skús trošku posurfovať po Porade, lebo ja by som rada, ale teraz mám veľa práce.
Prajem pekný deň
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Vladan, ďakujem ti pekne. Skúsim pozrieť v Obchodnom zákonníku. Pekný deň!
0 0
palino78 palino78

palino78 je offline (nepripojený) palino78

mame identicky problem ako Michal, tiez sme dostali zamietave stanovisko ohladom zapisu do OR, z dovodu chybajucich bodov i/ a j/ podla §110 OZ v Spolocenskej zmluve.

ake su nase moznosti? dodatok k SZ? nova SZ? podat to vramci odvolania (ako ma vyzerat odvolanie?) opet na sud?

budem vdacny za kazdu odpoved!
0 0
Ervin Ervin

Ervin je offline (nepripojený) Ervin

odvolanie neodporucam, odporucam upravit spol. zmluvu o poz. nalezitosti
neviem teraz v rchlosti ako to bude spoplatkom....ale snad sa dozvieme aj od inych

ake su vase prakticke skusenosti s postupom po zamietnuti navrhu na zapis s.r.o.?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
pri opätovnom zápise údajov do OR platíš rovnaké poplatky ako pri prvom pokuse o zápis. ak si opravíš údaje, ktoré ti tam chýbali tak sa začína "nový" návrh na zápis údajov, čiže akoby tomu aktuálnemu iný nepredchádzal. čiže pri zápise údajov je to 1500,- Sk.
0 0
palino78 palino78

palino78 je offline (nepripojený) palino78

vladan: ale co s tymi kolkami za 10.000sk? je potrebne opet vyplnit ziadost o zapis do OR atd.? mame si vyziadat ten spis? alebo ako postupovat?

zamietave stanovisko sme si prebrali osobne. okrem neho sme nedostali nic.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
keď pozerám na zákon o Obchodnom registri, tak tam je uvedené, že ak nemáte splnené podmienky zápisu, tak súd zápis nevykoná. O tejto skutočnosti súd upovedomí navrhovateľa oznámením o odmietnutí, ktoré má písomnú formu ... Oznámenie sa odošle alebo vydá navrhovateľovi bez zbytočného odkladu!!! Z toho mi vyplýva, že vám súd nevráti žiaden váš dokument.
Ak by ste podávali odvolanie a neuznali vám ho, tak musíš absolvovať ešte raz to isté.

Ináč zákon o obchodnom registri č. 530/2003 § 7 ods. 3 píše čo všetko preveruje súd pred zápisom s. r. o. do obchodného registra - skús pozrieť.
Pekný deň
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Volala som do OR a povedali mi , že stačí doložiť opravené dokumenty a ak to stihneme do 15 dní od doručenia rozhodnutia, tak sa nič neplatí. Ak to nestihneme tak prídeme o 10.000,- a proces sa začína odznova. Len dúfam, že to tak aj bude ako mi to povedala pracovníčka z OR, lebo ja už neverím nikomu. /odpísala som zmluvu podľa právnika a je na ..../
0 0
palino78 palino78

palino78 je offline (nepripojený) palino78

dakujem za reakcie!

volali sme na OR: do 15 dni, ak odmietli (nam odmietli), nie zamietli, tak mame podat namietku s tym, ze tam bude aj ten dodatok k SZ a netreba nic platit, len to podat na podatelni

mate niekto predstavu ako ma vyzerat dodatok k Spolocenskej zmluve? dodatok sa spoji so SZ a spolu budu tvorit novu SZ?
a ako sa podava namietka?
Naposledy upravil palino78 : 17.08.04 at 06:36
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
palino, myslím, že dodatok ku spoločenskej zmluve sa už nerobí, vypracováva sa už úplné znenie spoločenskej zmluvy - to úplné znenie (aktuálne) vždy posielaš do zbierky listín. Ja navrhujem zvolanie valnej hromady (mimoriadne), kde bude bod programu zmena, resp. doplnenie spoločenskej zmluvy.
S tou námietkou ti nepomôžem (sorry, ja nepravik) :-)))
Pekný deň
0 0
palino78 palino78

palino78 je offline (nepripojený) palino78

vladan: vdaka! uz je to podane, cakame na vysledok...
Naposledy upravil palino78 : 19.08.04 at 09:23
0 0
axel axel

axel je offline (nepripojený) axel

cau , predpokladane naklady su napr naklady ako kolok, poštovne a pod . niečo tam napíš a je to , nerob si ťažkú hlavu ) axel
0 0
palino78 palino78

palino78 je offline (nepripojený) palino78

tak sme si dnes vyzdvihli zamietnutie odvolania. body i/ a j/ sme sice doplnili,
ALE zmysleli si, ze chcu od nas overenie podpisov konatelov, i ked to mame ako sucast spolocenskej zmluvy s klauzulou, ze podpisy spolocnikov, ktori su konatelmi predstavuju i podpisovy vzor. spravili sme chybu my alebo na sude?
volali sme na OR, mame podat odvolanie a prilozit overeny podpisovy vzor konatelov.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
myslím, že aj pred novelou OZ bolo nutné dať podpisové vzory konateľov na osobitný "zdrap papiera" :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať