Zavrieť

Porady

Nakup tovaru cez PayPal a nasledny predaj zakaznikom

Dobry den, som zacinajuci zivnostnik, cerstvy absolvent VS a prosim o radu. Chcem si zriadit eshop na internete, v ktorom budem predavat tovar kupeny cez PayPal zo zahranicia. Chcem sa spytat ci si mozem vytlacenu fakturu, ktoru si nalistujem na mojom ucte PayPal, dat bez obav do nakladov. Dalej nasleduje otazka, ci musim mat Bussines ucet na PayPal a ak ano, platia sa tam polatky aj za to, ze budem peniaze len posielat, teda len nakupovat? Nechystam sa prijimat na PayPale ziadne peniaze. Dakujem za odpovede. Marian.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Doklad z PayPal nie je dokladom pre uctovnictvo, je to nieco ako ustrizok z platobneho terminalu ked platis kartou (pretoze PayPal je v podstate zuctovacia spolocnost) ale nie je to faktura od tvojho dodavatela. Je potrebne aby ti dodavatel tovaru zaslal fakturu, kde bude specifikovane za co platis, pripadne na nej bude aj napisane ze sposob platby PayPal.

    Nemusis si otvarat Business account a v pripade ak budes cez PayPal len platit (a nebudes prijimat platby), tak ani nebudes na PayPal-e platit ziadne poplatky.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Co sa tyka PayPal, tak cele sa to robi a posudzuje nasledovne:

    PayPal nie je banka. Preto tym ze si u nich vytvaras ucet dochadza k uyatvoreniu mandatnej zmluvy. Oni na zaklade tejto zmluvy od teba beru peniaze a poskytuju ich dodavatelovi. Preto PayPal nema pravo vystavit ti fakturu.

    Avsak tebe staci kopia objednavky a vytlaceny doklad z PayPal. Nasledne sa to uctuje ako hotovostna transakcia.
    Tj. budes to uctovat ako vyber do pokladne z bankoveho uctu
    261/221
    211/261
    a nasledne budes uctovat o uhrade v hotovosti za tovar.
    Aj paragon z registracnej pokadnice nema razitko a podpis. Preto doklad z PayPal postacuje na uctovanie o hotovostnej transakcii.

    Machulka je offline (nepripojený) Machulka

    :-) Machulka
    Tak ak som správne pochopila, tak všetky nákupy tovaru cez PayPal sú nákladom? Mám klientku,ktorá nakupuje všetok tovar cez PayPal, neviem kto je predávajúcim, mám len doklad z PayPalu. Tento tovar ďalej predáva. Nakoľko je platcom DPH, neviem tento tovar ani samozdaniť, ani uplatniť DPH na vstupe, nakoľko mi chýbajú informácie o predávajúcich. Tak to ani nezahŕňam do DPH. Ale DPH na výstupe účtujem. Len stále som si nie istá, či naozaj môžem uplatniť do výdavkov tento nákup tovaru.

    Už som sa to dočítala inde, pokiaľ nemám faktúru, tak nemám náklad.
    Naposledy upravil Machulka : 10.01.10 at 14:44

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Machulka Pozri príspevok
    Už som sa to dočítala inde, pokiaľ nemám faktúru, tak nemám náklad.
    S týmto súhlasím.

    Potvrdenie z PayPal-u nie je faktúrou, PayPal je len zúčtovací systém a nie dodavateľ tovaru, ktorý tvoja klientka nakupuje.
    Tiez mam niekedy problem dostat fakturu od zahranicnych dodavatelov a tak cely text akoze ich faktury pripravim ja, poslem im ho a poziadam aby ho vytlacili, opeciatkovali, podpisali a poslali postou (alebo aspon vytlacili, opeciatkovali, podpisali, naskenovali a poslali mi emailom naspet).

    Ked si ani takto nepomozem, tak cely text akoze ich faktury pripravim ja, vytlacim si ho a aj podpisem dajakou sifrou a tvarim sa ze je to faktura od dodavatela. Ak je to dodavatel z krajiny s ktorou nas danovy urad ma len malu sancu spolupracovat (teda okrem EU, Svajciarska, Norska, USA, Kanada a mozno niektorych EU-blizkych krajin ako Chorvatsko, Turecko), tak takto vystavena faktura, hlavne ak vies zdokladovat ze taky dodavatel skutocne existuje by ti mala stacit. Samozrejme nejaky risk tam zostava

    Machulka je offline (nepripojený) Machulka

    :-) Machulka
    Ďakujem za usmernenie, len problem je v tom, že sú to obyčajní ľudia-nepodnikatelia a problém mám s dokladom, takže budem musieť len dáku zmluvu dorobiť ku každému paypalu. Ešte raz vďaka.
    Pre mňa ďalšia robota naviac, ktorú mi nik nezaplatí.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    je to obrovsky problem, polovica dodavatelov nema ochotu riesit ziadnu fakturu, co potom s tymto? ako si mozem uplatnit naklady? ja davam preto len PayPal

    Machulka je offline (nepripojený) Machulka

    :-) Machulka
    slabikar Pozri príspevok
    je to obrovsky problem, polovica dodavatelov nema ochotu riesit ziadnu fakturu, co potom s tymto? ako si mozem uplatnit naklady? ja davam preto len PayPal
    Ale to je len doklad o uhrade, to nie je danovy doklad. Ved mam aj ja taky isty problem, ale nedavam to do nakladov, pokial mi nedaju doklad z Ebay,kde bude predavajuci. Bohuzial je to problem mojho klienta, ja s tym nespravim nic. Horsie by bolo, keby som to dala do nakladov na zaklade PayPalu a potom by to danovaci vyhodili. A to nechcem.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    no to teda bude paradox. danovaci mi vyhodia paypal a na to sa ma spytaju ze ako som mohol predat tovar ktory som podla papierov nekupil. co potom urobia?

    LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

    pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac LeonCupraR
    Zaujímavá téma. Sem - tam tiež niečo kupujem cez Ebay a platím payPal-om. Ale len taký postreh - pokiaľ niečo kúpiť na Ebay alebo aj povedzme na podobnom servere Aukre aj od súkromnej osoby, tak podľa podmienok týchto aukčných serverov nákupom tovaru uzatvárate zmluvu, teda aj so súkromnými osobami. Po nákupe na Ebay mám možnosť si vytlačiť zoznam zakúpeného tovaru + mám doklad z PayPalu, ktorý jednoducho spárujem s údajmi na výpise z môjho klasického účtu v banke. Nákupom som uzavrel zmluvu - ako to teda je? Môže sa vyjadriť niekto kompetentný?

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    LeonCupraR Pozri príspevok
    pokiaľ niečo kúpiť na Ebay alebo aj povedzme na podobnom servere Aukre aj od súkromnej osoby, tak podľa podmienok týchto aukčných serverov nákupom tovaru uzatvárate zmluvu, teda aj so súkromnými osobami. Po nákupe na Ebay mám možnosť si vytlačiť zoznam zakúpeného tovaru + mám doklad z PayPalu, ktorý jednoducho spárujem s údajmi na výpise z môjho klasického účtu v banke. Nákupom som uzavrel zmluvu - ako to teda je?
    Učtovníctvo musíš viesť preukáznym spôsobom (alebo tak nejako to bude v zákone o účtovníctve), teda ak svoje nákupy od súkromných osôb patrične zdokumentuješ (napríklad kúpno-predajnou zmluvou a príjmovým dokladom alebo podmienkami internetovej stránky, zoznamom kúpených predmetom a bankovým výpisom) a rovnaký názor na to, že je to zdokumentované bude mať najprv tvoj účtovník a potom prípadna daňová kontrola, tak je všetko v poriadku.
    Ak ti tvoj účtovník povie, že to čo mu predkladáš nie sú účtovné doklady a teda on s tym nemá čo spraviť tak si nahratý. S daňovou kontrolou asi tiež veľká diskusia nebude
    Vratila som sa z Anglicka a zacinam na Slovensku. ...viac Katarinka.anglicko
    Aj ja sa chystam nakupovat tovar priamo z obchodu z inej EU krajiny a predavat ho potom cez e-shop.

    Prosim poradte mi, akym sposobom si mozem tento nakupny blocik zaratat do nakladov (ked to nebude faktura) tak, aby ho danovy urad uznal.

    Velmi pekne dakujem.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Doklad z PayPal nie je fakturou. Je to pokladnicny doklad a ma hodnotu paragonu z registracnej pokladnice. Avsak nebavime sa o doklade ktory mas v PayPal konte na vytlacenie, ale ten co ti pride po kazdej platbe na email.
    Takze to zuctujes tak, ze peniaze boli vybrane z banky na 261, potom ich preuctujes na peniaze v pokladni 211 a potom na zaklade dokladu z PayPal to zuctujes ako hotovosny nakup.

    Zhrutie: Dokladod PayPal nie je faktura. Je to doklad na urovni paragonu z registracnej pokladnice. To nic ze nema nalezitosti podla nasich predpisov, kedze danovy doklad musi mat nalezitosti podla krajiny v ktorej bol vystaveny a to PayPal splna.
    Janka Korenková stačí keď tie vytlačené objednávky a výpis z paypalu budú po anglicky? nevadí to? Dá sa to dokladovať?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pripadne to mozes cele pretiahnut aj cez ostatne pohladavky a az potom na bankovy ucet. Zavisi od teba.

    erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

    erico01234
    som zaciatocnik, ale planujem taktiez pouzivat platby paypalom. takze to budem robik ako keby som peniaze vybral s uctu, vlozil do pokladne a odtial zaplatil ako hotovost na zaklade dokladu s toho paypal co mi pride do mailu? chapem tomu spravne? nebolo by jednoduchsie mat firemny ucet a este jeden sukromny kde by bol aktivny paypal a s firemneho vybrat peniaze vlozit na sukromny s toho to uhradit a zauctovat to ako platbu na ten ucet? ak je to blbost ospravedlnujem sa.. som tu fakt novy v tomto vsetkom.

    mischo87 je offline (nepripojený) mischo87

    mischo87
    Dobry den,

    potreboval by som radu, co sa tyka ohladom nakupu cez paypal. Moja situacia je nasledovna: idem objednavat tovar z usa, ktory budem nasledne predavat cez e-shop , s dodavatelom som sa dohodol na cene s tovaru i na cene dopravy. Dodavatel nema problem ani so zaslanim faktury, len mi navrhol , ze by mi tovar poslal ako darcek s oznacenim "gift" aby som sa vyhol povinnemu plateniu cla a dph. Ak by som takto prijal zasielku mozem nasledne pouzit fakturu v uctovnictve i ked som nezaplatil
    DPH a CLO ? dakujem za odpovede
    a stačí keď aj tie vytlačené objednávky z ebay a následne výpis z paypalu budú po anglicky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.