Zavrieť

Porady

sprostredkovanie dodania sluzby do CR

tuzemska firma platca DPH sprostredkuje dodanie sluzby ceskej firme platcovi DPH...miestom dodania sprostredkovatelskej sluzby je CR? nie som si ista...totiz v zakone je tak domotane, neviem z toho vysjt...alebo sa to ma posudzovat podla toho o aku sluzbu ide?

v zakone sa pise, par. 16 odst. 6.
Ak sprostredkovatel (my) sprostredkuje tovar alebo sluzbu pre odberatela, ktory je identifikovany pre dan v clenskom state inom , ako je clensky stat, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaneho tovaru alebo sluzby ( a to prave neviem ...ako zistim miesto dodania sprostredkovanej sluzby? musim vediet o aku sluzbu ide a zistit miesto dodania sluzby podla jej druhu???) , je miestom dodania sprostredkovatelskej sluzby clensky stat, ktory pridelil odberatelovi identifikacne cislo pre dan, pod ktorym mu sprostredkovatel sluzbu dodal.

no cista motanica...pomoze niekto? mozno som si to len zle vylozila :-(
Naposledy upravil vanilka : 19.08.09 at 11:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Podľa môjho názoru sa v tomto prípade treba orientovať nasledovne:
    Sprostredkovali ste dodávku služby pre českého odberateľa. Treba sa riadiť podľa poslednej vety ustan. § 16, ods. 6, podľa ktorého je miesto dodania sprostredkovania členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ DPH. Ak má českú indentifikáciu, tak je to ČR. Výnimkou sú služby vymenované v § 15, ods. 7,8.
    Pokiaľ ide o sprostredkovanie inej služby ako podľa § 15, ods. 7,8 je treba sa registrovať za plátcu DPH v ČR.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Miesto dodania sprostredkovania služby - miesto dodania služby, kt. ste sprostredkovali - podľa jej druhu - §15-16

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    DušanČ Pozri príspevok
    Podľa môjho názoru sa v tomto prípade treba orientovať nasledovne:
    Sprostredkovali ste dodávku služby pre českého odberateľa. Treba sa riadiť podľa poslednej vety ustan. § 16, ods. 6, podľa ktorého je miesto dodania sprostredkovania členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ DPH. Ak má českú indentifikáciu, tak je to ČR. Výnimkou sú služby vymenované v § 15, ods. 7,8.
    Pokiaľ ide o sprostredkovanie inej služby ako podľa § 15, ods. 7,8 je treba sa registrovať za plátcu DPH v ČR.

    ok, takze ak by sa jednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 bola by to CR, to znamena ze miesto dodania sprostredkovatelskej sluzby nie je tuzemsko a tym padom a nie je to predmetom dane? neuvadza sa to ani do vykazu? a dalsia otazka ak by sa nejednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 preco je nutna registracia v CR?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    vanilka Pozri príspevok
    ok, takze ak by sa jednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 bola by to CR, to znamena ze miesto dodania sprostredkovatelskej sluzby nie je tuzemsko a tym padom a nie je to predmetom dane? neuvadza sa to ani do vykazu? a dalsia otazka ak by sa nejednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 preco je nutna registracia v CR?
    Je to presne naopak, ak sa sprostredkovávajú služby podľa §§ 15 a 16 fakturuje sa bez dane, pričom odberateľ v inom štáte EÚ je povinný službu zdaniť, ak sa jedná o službu inú, treba sa registrovať v danom štáte a fakturovať sprostredkovanie s DPH daného štátu a túto v tomto štáte aj odviesť. Všetko v režime DIČ daného štátu.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    jedna sa o sluzbu podla paragrafu 16 ide o sprostredkovanie predaja tovaru podnikatelovi v CR to znamena ze faktura bude bez DPH to je mi jasne akurat ma trapi to ci to mam uvadzat vo vykaze v riadku 13 alebo nie, lebo ked je miesto dodania v tomto pripade CR co je zahranicie...nie je to predmetom dane...tym padom by to nemalo byt ani vo vykaze..tym si nie som ista...poradi este niekto?

    sprostredkovanie dodania sluzby do CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.