Zavrieť

Porady

Zmena konateľa v jednoosobovej sro

Poskytujem podnikateľské poradenstvo a pomáham pri začiatkoch podnikania. ...viac
Zdravím poraďáci,

ako už názov vraví, potrebujem zmeniť konateľa vo firme. Teraz je to jednoosobová, po zmene tiež. Nič iné sa nemení, len toto. Je tu už dosť tém na to popísaných, ale akosi sa stále strácam.

Z toho, čo som našiel, som si spravil zatiaľ toto, no neviem, či mi ešte niečo nechýba:
  • rozhodnutie jedného spoločníkaa - tu je uvedené, čo sa bude meniť v zakladateľskej listine, zánik funkcie konateľa, nový konateľ a vznik jeho funkcie
  • vyhlásenie spoločníka - vyhlásenie nového spoločníka o tom, že nemá žiadnu firmu
  • zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu novému konateľovi bezodplatne vrátane majetku
  • dodatok k zakladateľskej listine - to isté, čo je v rozhodnutí, ale iba jeden bod
  • vzor žiadosti o zmenu v ORSR - zmena konateľa, spoločníka a prepis základného imania na eur


Je to všetko, alebo čo tam ešte treba dodať aby to bolo kompletné? Nerád by som, aby mi to zo súdu vrátili.

Ďakujem za rady ...
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
CrakeN Pozri príspevok
Zdravím poraďáci,

ako už názov vraví, potrebujem zmeniť konateľa vo firme. Teraz je to jednoosobová, po zmene tiež. Nič iné sa nemení, len toto. Je tu už dosť tém na to popísaných, ale akosi sa stále strácam.



Z toho, čo som našiel, som si spravil zatiaľ toto, no neviem, či mi ešte niečo nechýba:
  • rozhodnutie jedného spoločníkaa - tu je uvedené, čo sa bude meniť v zakladateľskej listine, zánik funkcie konateľa, nový konateľ a vznik jeho funkcie
  • vyhlásenie spoločníka - vyhlásenie nového spoločníka o tom, že nemá žiadnu firmu načo, keď iba odvolávaš a menuješ konateľa ???
  • zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu novému konateľovi bezodplatne vrátane majetku detto
  • dodatok k zakladateľskej listine - to isté, čo je v rozhodnutí, ale iba jeden bod nie je potrebný
  • vzor žiadosti o zmenu v ORSR - zmena konateľa, spoločníka a prepis základného imania na eur o premene z SKK na € musíš tiež rozhodnúť
Je to všetko, alebo čo tam ešte treba dodať aby to bolo kompletné? Nerád by som, aby mi to zo súdu vrátili.

Ďakujem za rady ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

CrakeN Pozri príspevok
Zdravím poraďáci,

ako už názov vraví, potrebujem zmeniť konateľa vo firme. Teraz je to jednoosobová, po zmene tiež. Nič iné sa nemení, len toto. Je tu už dosť tém na to popísaných, ale akosi sa stále strácam.


Z toho, čo som našiel, som si spravil zatiaľ toto, no neviem, či mi ešte niečo nechýba:
  • rozhodnutie jedného spoločníkaa - tu je uvedené, čo sa bude meniť v zakladateľskej listine, zánik funkcie konateľa, nový konateľ a vznik jeho funkcie
  • vyhlásenie spoločníka - vyhlásenie nového spoločníka o tom, že nemá žiadnu firmu
  • zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu novému konateľovi bezodplatne vrátane majetku
  • dodatok k zakladateľskej listine - to isté, čo je v rozhodnutí, ale iba jeden bod
  • vzor žiadosti o zmenu v ORSR - zmena konateľa, spoločníka a prepis základného imania na eur

Je to všetko, alebo čo tam ešte treba dodať aby to bolo kompletné? Nerád by som, aby mi to zo súdu vrátili.

Ďakujem za rady ...
Zadanie nie je celkom jasné, čo sa chce dosiahnúť:
buď zmeniť konateľa,
alebo ide o zmenu majiteľa = spoločníka s.r.o., v tom prípade ide o predaj obchodného podielu (100%)
alebo ide o prijatie ďalšieho spoločníka s.r.o., v tom prípade pôjde o predaj časti obchodného podielu.
Treba to upresniť.
0 0
CrakeN CrakeN

CrakeN je offline (nepripojený) CrakeN

Poskytujem podnikateľské poradenstvo a pomáham pri začiatkoch podnikania. ...viac
Ide o úplne zaniknutie funkcie jedného konateľa a súčasne spoločníka a vznik novej. Prakticky predaj firmy, bez zmeny priestorov, mena. Len výmena konateľa (resp. spoločníka).
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

teoreticky vyhlasenie noveho spolocnika, ze nie je jedinym spolocnikom v najviac dvoch firmach netreba, no prakticky ju do OR posielam. Taktiez to plati o podpisovom vzore noveho konatela, ktore Ti tam chyba. Este k zmluve o prevode obch. podielu pripoj vyhlasenie spolocnika, ze pristupuje k ZL, dodatok zamen za uplne znenie ZL a urob rozhodnutie statutara o premene na euro ako pise zalobaba a mas to!
0 0
CrakeN CrakeN

CrakeN je offline (nepripojený) CrakeN

Poskytujem podnikateľské poradenstvo a pomáham pri začiatkoch podnikania. ...viac
mi_ke Pozri príspevok
teoreticky vyhlasenie noveho spolocnika, ze nie je jedinym spolocnikom v najviac dvoch firmach netreba, no prakticky ju do OR posielam. Taktiez to plati o podpisovom vzore noveho konatela, ktore Ti tam chyba. Este k zmluve o prevode obch. podielu pripoj vyhlasenie spolocnika, ze pristupuje k ZL, dodatok zamen za uplne znenie ZL a urob rozhodnutie statutara o premene na euro ako pise zalobaba a mas to!
- podpisový vzor ešte doplním, na ten som zabudol (resp. asi to nemôže byť súčasťou zmluvy o prevode?)
- to vyhlásenie tam mám
- ZL sa musí posielať na OR SR, nestačí len rozhodnutie + tá žiadosť o zmeny?
- tú premenu na € zakomponujem

Ď. za rady.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ahojte, chcem sa spýtať, kde všade musí s.r.o. oznámiť zmenu konateľov - namiesto jedného konateľa budú dvaja?
Je to potrebné ohlásiť na živnostenskom úrade?
Je to potrebné ohlásiť na daňovom úrade?
Je to potrebné ohlásiť ešte niekde inde?
Ďakujem za odpovede.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
zltalienka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, kde všade musí s.r.o. oznámiť zmenu konateľov - namiesto jedného konateľa budú dvaja?
Je to potrebné ohlásiť na živnostenskom úrade?
Je to potrebné ohlásiť na daňovom úrade?
Je to potrebné ohlásiť ešte niekde inde?
Ďakujem za odpovede.
V prvopm rade vykonať zmenu v OR.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

zalobaba Pozri príspevok
V prvopm rade vykonať zmenu v OR.
Súhlasím (to už je hotové). Čo ďalej?
Ide mi hlavne o to, či je potrebné zmenu v konateľoch nahlásiť na daňový úrad.
Pri živnostenskom úrade už mám jasno, každú zmenu je potrebné nahlásiť je to v živnostenskom zákone §49.
Ďakujem za odpovede.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
zltalienka Pozri príspevok
Súhlasím (to už je hotové). Čo ďalej?
Ide mi hlavne o to, či je potrebné zmenu v konateľoch nahlásiť na daňový úrad.
Pri živnostenskom úrade už mám jasno, každú zmenu je potrebné nahlásiť je to v živnostenskom zákone §49.
Ďakujem za odpovede.
V prípade, že na tlačive ktoré podáš na ŽÚ prejavíš záujem, aby ŽÚ zmenu ohlásil DÚ, ten tak vykoná a nie je potrebné ohlasovať to DÚ duplicitne.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ďakujem za odpoveď, žalobaba.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, toto s tým oznámením o zmene spoločníka zaujíma aj mňa nakoľko sa ma to týka ku koncu tohto roka. Tiež ide o zmenu jedného spoločníka na dvoch, pričom títo nefigurovali doteraz ako spoločníci firmy ani jeden. Spoločníkom bol úplne niekto iný. Chcem sa spýtať kde to treba okrem živnostenského úradu a daňového nahlásiť? A tiež ak pôjde aj o zmenu adresy firmy? Ďakujem za akúkoľvek pomoc
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, toto s tým oznámením o zmene spoločníka zaujíma aj mňa nakoľko sa ma to týka ku koncu tohto roka. Tiež ide o zmenu jedného spoločníka na dvoch, pričom títo nefigurovali doteraz ako spoločníci firmy ani jeden. Spoločníkom bol úplne niekto iný. Chcem sa spýtať kde to treba okrem živnostenského úradu a daňového nahlásiť? A tiež ak pôjde aj o zmenu adresy firmy? Ďakujem za akúkoľvek pomoc
najskor zmeny v obch. registri a az potom ZU. Ak zmenis konatela,nezabudni ze zmenu musis vykonat do 15 dni (aj napriek tomu, ze zmena v OR este nemusela byt vykonana).
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

mi_ke Pozri príspevok
najskor zmeny v obch. registri a az potom ZU. Ak zmenis konatela,nezabudni ze zmenu musis vykonat do 15 dni (aj napriek tomu, ze zmena v OR este nemusela byt vykonana).
Oki a inde to netreba nahlasovať len živnostenskému? Mala som skôr na mysli také inštitúcie ako sociálka, zdravotné poisťovne a podobne. Daňový úrad tiež ak to nenahlásia zo živnostenského. Ešte ma napadli aj dodávatelia.
Toho konateľa chcú meniť k 01.01.2010 takže to asi stačí riešiť v januári. Ďakujem
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Zmena konateľa sa ohlasuje najprv na ŽÚ, je to lehota do 15 dní odo dňa konania valného zhromaždenia resp. rozhodnutia spoločníka, zmena len spoločníkov sa na ŽÚ neohlasuje, len do OR. Zmena sídla spoločnosti sa oznamuje najprv na OR a potom do 15 dní po zápise v OR aj na ŽÚ.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

akina Pozri príspevok
Zmena konateľa sa ohlasuje najprv na ŽÚ, je to lehota do 15 dní odo dňa konania valného zhromaždenia resp. rozhodnutia spoločníka, zmena len spoločníkov sa na ŽÚ neohlasuje, len do OR. Zmena sídla spoločnosti sa oznamuje najprv na OR a potom do 15 dní po zápise v OR aj na ŽÚ.
Ďakujem. Takže ak som to správne pochopila ak sa konateľ ako osoba nezmení netreba to nahlasovať ŽU. Ak sa konateľ zmení tak áno. Je to tak v poriadku?
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Nechcem zakladať novú tému,tak sa pýtam tu.

Som konatel aj spoločník v jednoosobovej s.r.o. Potrebujem si rozšíriť
živnosť o koncesiu na autobus. dopravu.Ale na kolko mám zápis v registri,
nie je to možné a hrozí,že mi zrušia aj živnosti ktoré mám.
Na živnostenskom mi poradili,aby som zmenil konatela,nakolko bezúhonnosť
zisťujú len u konatela.Ako mám postupovať?
Je možné to poriešiť aj bez právnika,čo sa týka zmeny konatela?

Ďakujem za odpovede!
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
ludex Pozri príspevok
Nechcem zakladať novú tému,tak sa pýtam tu.

Som konatel aj spoločník v jednoosobovej s.r.o. Potrebujem si rozšíriť
živnosť o koncesiu na autobus. dopravu.Ale na kolko mám zápis v registri,
nie je to možné a hrozí,že mi zrušia aj živnosti ktoré mám.
Na živnostenskom mi poradili,aby som zmenil konatela,nakolko bezúhonnosť
zisťujú len u konatela.Ako mám postupovať?
Je možné to poriešiť aj bez právnika,čo sa týka zmeny konatela?

Ďakujem za odpovede!
V prípade koncesovanej živnosti, na ktorú musíš mať zodpovedného zástupcu, sa zisťuje bezúhonnosť nielen u konateľa, ale aj u zodpovedného zástupcu.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
zalobaba Pozri príspevok
V prípade koncesovanej živnosti, na ktorú musíš mať zodpovedného zástupcu, sa zisťuje bezúhonnosť nielen u konateľa, ale aj u zodpovedného zástupcu.

Zodpovedný zástupca je v poriadku,len ja mám problém.

A chcem to spraviť tak,že manželka by bola konatelka a ja by som ostal spoločník.
Ak sa nemýlim,tak potrebujem spraviť zápisnicu z valného zhromaždenia o zmenu konatela,
ktorú odnesiem na živnostenský a na jej základe vystavia koncesiu a potom dám zápis do OR
o zmene konatela a rozšírenie živnosti.
Alebo sa mýlim?
Naposledy upravil ludex : 30.04.10 at 12:35
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
ludex Pozri príspevok
Zodpovedný zástupca je v poriadku,len ja mám problém.

A chcem to spraviť tak,že manželka by bola konatelka a ja by som ostal spoločník.
Ak sa nemýlim,tak potrebujem spraviť zápisnicu z valného zhromaždenia o zmenu konatela,
ktorú odnesiem na živnostenský a na jej základe vystavia koncesiu a potom dám zápis do OR
o zmene konatela a rozšírenie živnosti.
Alebo sa mýlim?
V zásade máš pravdu, ale k vydaniu koncesnej listiny na predmet, ktorý píšeš, potrebuješ nielen zodpovedného zástupcu, ktorý má vydané osvedčenie), ale aj preukázať ďalšie skutočnosti - napr. finančnú spoľahlivosť.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
zalobaba Pozri príspevok
V zásade máš pravdu, ale k vydaniu koncesnej listiny na predmet, ktorý píšeš, potrebuješ nielen zodpovedného zástupcu, ktorý má vydané osvedčenie), ale aj preukázať ďalšie skutočnosti - napr. finančnú spoľahlivosť.

To je všetko O.K.
Finančnú spolahlivosť spľňam,zástupca má odbornú spôsobilosť.

Len nechcem cálovať právnika za napísanie zápisnice a potrebujem
vedieť,či je na to neaký vzor,podľa ktorého by som tú zápisnicu
o zmene konatela zvládol napísať aj sám.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať