Zavrieť

Porady

Ukončenie materskej a čerpanie dovolenky v dvoch zamestnaniach

Dobrý deň,
vie mi, prosím, niekto poradiť, ako mám postupovať, keď chcem pred nástupom na rodičovskú dovolenku vyčerpať zostávajúce dni dovolenky?
Mám 2 zamestnávateľov, MD mi končí 29.8.09, potom chcem u oboch vyčerpať dovolenku a následne nastúpiť na rodičovskú dovolenku. Obaja zamestnávatelia súhlasia, problém však je, že počet zostávajúcich dní dovolenky nie je u oboch rovnaký. Ako treba riešiť prihlásenie do sociálnej poisťovne, keď u jedného zamestnávateľa mi dovolenka už skončí a u druhého ešte stále budem čerpať?
Prvý zamestnávateľ mi navrhol, aby som si vzala neplatené voľno, kým vyčerpám dovolenku aj v druhom zamestnaní a platila si sama nemocenské a sociálne poistenie. Pretože oni ma po vyčerpaní zostávajúcej dovolenky musia odhlásiť zo sociálnej poisťovne. Ale mne sa zdá zbytočné platiť poistenia, keď mi ich ešte bude platiť druhý zamestnávateľ- z plného pracovného úväzku. Ako krajné riešnie vidím - dať výpoveď v zamestnaní s kratšou dovolenkou po jej vyčerpaní (je to len čiastočný úväzok), ale radšej by som sa tomu vyhla.

Ďakujem za všetky rady....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukončenie materskej a čerpanie dovolenky v dvoch zamestnaniach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.