Zavrieť

Porady

Prísada do polievok

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dnes som skúsila túto prísadu do polievok, na mäsá, do omáčok... a hneď som ju aj s dcérou robila:

20 dag vňate zeleného petržlenu, 20 dag vňate zeleného zeleru, 20 dag očisteného cesnaku, 20 dag očistenej zelenj papriky, 20 dag soli.
Vňate sme pomleli na mäsovom mlynčeku, išlo to tuhšie, tak sme dali do mixéra a bolo to super, pridali sme papriku, cesnak a soľ. Dobre premiešať so soľou, naplniť do fľaštičiek a odložiť do špajze.
Pridávať do polievok, potierať s tým mäská pred pečením, používať ako zelenú vegetu. Chutí to vynikajúco, ja som to mala už aj na grilovanom hydinovom mäsku. Mňam!
Usporiadat
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Zita4
Bubika, nie je to starožitnosť, aj ja mám taký prístroj a sekám na ňom cibuľu (a kadečo iné) a používam ho aj namiesto mlynčeka na mäso - super!!! Nevolá sa to elektrický nôž, ale ani ja neviem, ako to pomenovať. Kúpila som si kvalitný tyčový mixér a toto bolo príslušenstvo.
hmmmm, skusim sa poobzerat .... ten elektricky noz, ktory mame doma sa na to nepodoba, takze preto ta moja neistota....
...a s tycovym mixerom mi to nevenovali
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Doteraz som vňaťky iba sušila ale to sa nedali všetky nespotrebovať. Celkom mi ten recept prišiel celkom vhod. Včera som oholila na záhradke petržlen a zeler, na prilepšenie som pridala ešte vňaťku ligurčeka a dnes som vyrobila dobrotku. Išlo to na mixéri trošku ťažšie ale nakoniec som to zvládla. Vlasti skvelý recept.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bef
Doteraz som vňaťky iba sušila ale to sa nedali všetky nespotrebovať. Celkom mi ten recept prišiel celkom vhod. Včera som oholila na záhradke petržlen a zeler, na prilepšenie som pridala ešte vňaťku ligurčeka a dnes som vyrobila dobrotku. Išlo to na mixéri trošku ťažšie ale nakoniec som to zvládla. Vlasti skvelý recept.
To som rada! Ale prosím ťa, čo je to ten ligurček?, Také veľké zelené vňate a vonia to ako magi? Ak je to ono, u nás sa to volá zelené magi, ale neviem, či myslíme na to isté?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Vlasti, to bude ono. Ja som tiež nevedela, čo to je, a našla som toto:
http://www.agroporadenstvo.sk/rv/lie...rcek.htm?start
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita4
Vlasti, to bude ono. Ja som tiež nevedela, čo to je, a našla som toto:
http://www.agroporadenstvo.sk/rv/lie...rcek.htm?start
Tak to mám aj ja na záhrade, len toto ma zmiatlo :
Plody zberáme v čase ich zrelosti. Aké plody? Ten môj nemá žiadne, čo tam má byť - hrušky, struky,bobule...?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Skús nechať dozrieť v záhradke a uvidíš.
Citujem: Plodom je vajcovitá, úzko krídlatá dvojnažka žltohnedej farby.
Aspoň sa dozvieš, čo je krídlatá dvojnažka .
Naposledy upravil Zita4 : 12.08.05 at 20:50
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita4
Skús nechať dozrieť v záhradke a uvidíš.
Citujem: Plodom je vajcovitá, úzko krídlatá dvojnažka žltohnedej farby.
Aspoň sa dozvieš, čo je krídlatá dvojnažka .
Veď ja to mám už najmenej 10 rokov, ale plody na ligurčeku ( to sa frajerím, keď si mi názov vysvetlila) som ešte nemala.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dnes podvečer som ho zrezala čerstvý mi krásne vonia, aj som v duchu vymýšľala "slovenské potpouri" a on ti je koťuha až z Iránu. Mám ho len na okrasu medzi kvetmi v tieni, som frajerka, mal aj semená! Ja originál maggi neobľubujem, moja švagriná ho dáva všade a je ním schopná pokaziť aj inak vynikajúcu zabíjačkovú polievku
Pred rokmi boli v móde koreničky z Poľska aj s korením a malou brožurkou, aj tak som nevedela zistiť čo je lubczik. Dosť ostro voňal - ak nechcem napísať, že smrdel, asi to bol mletý koreň, mal škoricovú farbu.
Naposledy upravil kukučka : 12.08.05 at 21:20
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Áno, ligurček ste dobre identifikovali. Volajú ho tiež domáca vegeta alebo magi. Má aj takú vôňu. Listom sa trochu podobá na zeler. Je vhodný aj na sušenie do domácej vegety a všade tam, kde dávate bežne petržlenovú a zelérovú vňaťku. Preto som ho dala aj do tejto prísady. Vlastne sa tam aj hodí a doplní príjemnú chuť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bef
Áno, ligurček ste dobre identifikovali. Volajú ho tiež domáca vegeta alebo magi. Má aj takú vôňu. Listom sa trochu podobá na zeler. Je vhodný aj na sušenie do domácej vegety a všade tam, kde dávate bežne petržlenovú a zelérovú vňaťku. Preto som ho dala aj do tejto prísady. Vlastne sa tam aj hodí a doplní príjemnú chuť.
Súhlasím so všetkým napísaným, aj Ja som ho dala (trochu menej ako ostatných prísad-pre silnú vôňu) do tej prísady od Vlasty ,je vynikajúca. Len pripojím, že my ho voláme Americký zeler. Napriek tomu, že je dobrý do polievok hlavne kuracích, hovädzích, do gulášových, nehodí sa do všetkého.

dobrú chuť
MM
Naposledy upravil Tweety : 17.08.05 at 13:59
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Aj ja ho volám vegeta, ale treba s ním v polievke opatrne, len 2-3 lístky lebo zmení chuť
aj vôňu mäsovej polievky keď sa to preženie. Ale dobre poslúži v zime nasekaný mrazený
v zemiakovom paprikáši trochu oživí chuť zemiakov.Tiež s mierou.
0 0
magdush magdush

magdush je offline (nepripojený) magdush

Tento recept sa v našej rodine traduje už niekoľko rokov. Odovzdávame ho našim
známym a tí ho zas posúvajú ďalej. Všetkým táto prísada do jedál veľmi chutí.

Oproti vášmu receptu malý rozdiel v paprike, dávam aj farebnú papriku - červenú, bielu, žltú, pekne sa to farebne vyníma v jedle. Tiež robím pálivú verziu, keď dávam
namiesto klasickej papriky feferónky (tiež pekne farebné) alebo baranie rohy.

Túto prísadu nazývame v našej rodine "blbosť" , už nikto nevie ako sme na tento názov prišli ale bez blbosti ani jedno varenie!!!
A ešte cesnak sa ľahšie šúpe, keď ho pred čistením dám na chvíľu do horúcej vody.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať