Zavrieť

Porady

Pokuta od železničnej polície

Syn s tromi kamarátmi sa vracali ráno z letného festivalu, pričom pricestovali do okresneho mesta vlakom a mali cca 2 hodiny k odchodu autobusu, preto čakanie si chceli spríjemniť čakaním v staničnej čakárni. Čakáreň bola prázdna.
Všetci tam zaspali a v polohe ležiaceho strelca ich zo sladkého odpočinku vyrušili až železniční policajti, predviedi ich na policajnú stanicu, pričom im aj naparili po 10€ pokuty, vraj za to, že tam nesmú spať.
Ale na pokutovom bloku už o spaní nebolo ani reči, iba porušenie § za znečisťovanie sedadiel, sedadlá ale neznečistili, veď ani nemali čím. Sú to chlapci okolo 18 rokov, nevedeli sa brániť, na stanici sa im skoro rozplakali, môj syn mal dokonca v ten deň 18 narodeniny.
Viem nie je to suma, ktorá by nás zruinovala, ale chlapci sú už dospelí, z čoho by to napríklad oni mali zaplatiť, keď nezarábajú, keď to za nich nezaplatia rodičia.
Preto sa chcem spýtať, ak niekto vie poradiť, aká je možnosť odvolania, alebo čo sa s tým dá robiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    uz som o podobnom pripade pocula tu v ZA. vraj za to, ze na stanici sa ludia nemaju zdrziavat bez platneho cestovneho listka :-) to asi uz ani rodinu nemozno odprevadit...
    dotycni vtedy zaplatili po 150 Sk.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Som z toho prípadu načisto mimo. Najbližšie niekto dostane pokutu napr. za jazdu po chodníku a pritom sa v skutočnosti previnil tým, že nemal na hlave čiapku

    margot157 je offline (nepripojený) margot157

    margot157
    buchač,
    presne to som si hneď pomyslela aj ja, keď mi to syn začal rozpravať, že chyba bola v tom, že nemali cestovný lístok, nakoľko chceli ísť na autobus, ale napodiv to im nikto nevyčítal, problém bol iba v spaní. Aj ja som si hneď spomenula na prípad bezdomovca, ktorý sa jeden čas pohybova v priestoroch stanice, už ho tam pomaly každý poznal, celé nohavice mal vzadu hnedé, lebo si s prepáčením ka..l rovno do gatí, v okruhu desiatich mestrov sa nedalo dýchať, ale s ním si nedokázali poradiť.
    Zato vystrašených chalanov nestačilo napomenúť a vykázať zo stanice, pričom by sa tam už určite nevrátili, ale hneď predvádzať na políciu a uložiť pokutu.
    Ďakujem všetkým, včera som bola aj za šéfom žel. polície, ten mi veľmi slušne povedal, že keďže chlapci bloky podpísali, tak s tým, čo je tam uvedené súhlasili a nedá sa s tým už nič robiť.

    margot157 je offline (nepripojený) margot157

    margot157
    iriska Pozri príspevok
    ale ja by som sa aspoň sťažovala na postup, keď už nič iné
    Áno iriska, to mi povedal aj ten ich šéf, že ak chcem, možeme spísať sťažnosť, ale myslím si, že odpustenie pokuty by sa tým nedosiahlo, nakoľko blok je podpísaný, tak som to nechcela. Jediné správne ako mi to z toho všetkého vyplynulo bolo, že chlaci to nemali podpísať, v tom prípade by sa to ďalej prešetrovalo a mohli by sme sa brániť.Lenže určite nečítali čo podpisujú, to je pre nich skúsenosť do budúcna.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ale myslím si, že odpustenie pokuty by sa tým nedosiahlo, nakoľko blok je podpísaný
    áno, presne tak - poučenie do budúcna, ak s pokutou nesúhlasím, nie som si vedomá priestupku, nič nepodpisujem

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    hanelie Pozri príspevok
    áno, presne tak - poučenie do budúcna, ak s pokutou nesúhlasím, nie som si vedomá priestupku, nič nepodpisujem
    Nič nepodpisujem nemusí nič vyriešiť... Na mieste mali vyhlásiť, že nesúhlasia s prejednaním priestupku v blokovom konaní. Žel. policajti by museli všetko riadne spísať, vypočuť ich a zaslať na prejednanie správnemu orgánu, alebo by ich pustili, aby nemuseli nič písať.

    margot157 je offline (nepripojený) margot157

    margot157
    Flinstone Pozri príspevok
    Nič nepodpisujem nemusí nič vyriešiť... Na mieste mali vyhlásiť, že nesúhlasia s prejednaním priestupku v blokovom konaní. Žel. policajti by museli všetko riadne spísať, vypočuť ich a zaslať na prejednanie správnemu orgánu, alebo by ich pustili, aby nemuseli nič písať.
    Ďakujem Flinstone, zase sa mi osvedčilo, čo si už dávnejšie myslím, že najlepšie sa zametá so slušnými ľuďmi a keď sú mladí a neskúsení a nevedia sa brániť, tým lepšie.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    prikláňam sa k tomu, že by ich pustili, nemyyslím, že by sa im kvôli 10€ pokute chcelo vypisovať kvantá papierov- inak vždy hovorím, nepodpisovať nič a najmä nie pod tlakom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    vitamin_r
    alebo by prisiel na priestupkove konanie a bolo by to slovo dvoch policajtov proti jednemu a bam! pokuta
    No v tomto prípade by to bolo slovo dvoch policajtov proti jednému a trom svedkom. Oni totiž by si mohli svedčiť navzájom jeden druhému, nakoľko priestupkové konanie by sa neviedlo so všetkými naraz. A tu by už bolo na zváženie, koľko zaváži slovo dvoch policajtov proti slovám štyroch osôb .

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    vitamin_r Pozri príspevok
    nie osob ale kamaratov. podla mna by im spravny organ neuveril.
    tu nejde o to čo by im správny orgán uveril... Pri prejednaní musí brať do úvahy dôkazy a nie dojmy... v rozhodnutí slovo "ja si myslím" nemá čo robiť... Pravda je to čo sa dá dokázať, a dôkaz musí byť jednoznačný a nespochybniteľný. Okrem toho väčšina vestibulov v staniciach má kamerové systémy... čiže až na zázname by nebolo nič, čo by bolo v ich neprospech, ťažko by dokazovali nejaký priestupok. Ak kamery tam sú a záznam by nezabezpečili, tak by spochybnili celé obvinenie, pretože sú povinní zabezpečiť všetky dostupné dôkazy.

    petere je offline (nepripojený) petere

    petere
    No policajti na stanici v Žiline sú špeciálny biznis. :-) Je to až nedôstojné. Tam ide len o jedno. Prachy. Špeciálne si vyčihávajú mladých ľudí alebo takých, ktorí vyzerajú že by dali. Kravatárov si nevšimnú. Oberú ich o posledné peniaze. Videl som to aj ja na živo. S takým prístupom som sa na iných staniciach nestretol. Doporučenie pobyt na stanici a jazdy vlakom obmedziť ak sa to dá na minimum. A nenechať zo seba robiť dojné ovce.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    margot157 Pozri príspevok
    Syn s tromi kamarátmi sa vracali ráno z letného festivalu, pričom pricestovali do okresneho mesta vlakom a mali cca 2 hodiny k odchodu autobusu, preto čakanie si chceli spríjemniť čakaním v staničnej čakárni. Čakáreň bola prázdna.
    Všetci tam zaspali a v polohe ležiaceho strelca ich zo sladkého odpočinku vyrušili až železniční policajti, predviedi ich na policajnú stanicu, pričom im aj naparili po 10€ pokuty, vraj za to, že tam nesmú spať.
    To je pravda ...už roky , rokúce
    Ale na pokutovom bloku už o spaní nebolo ani reči, iba porušenie § za znečisťovanie sedadiel, sedadlá ale neznečistili, veď ani nemali čím. Sú to chlapci okolo 18 rokov, nevedeli sa brániť, na stanici sa im skoro rozplakali, môj syn mal dokonca v ten deň 18 narodeniny.
    Viem nie je to suma, ktorá by nás zruinovala, ale chlapci sú už dospelí, z čoho by to napríklad oni mali zaplatiť, keď nezarábajú, keď to za nich nezaplatia rodičia.
    Preto sa chcem spýtať, ak niekto vie poradiť, aká je možnosť odvolania, alebo čo sa s tým dá robiť.
    Ďakujem.
    Nasledujúce ber ako príklad , nakoľko nič konkrétnejšie som akosi nenašiel , ale pravda to je ...
    No vo vestibule stanice nemajú železniční policajti dôvod voči bezdomovcom zasahovať, ak nič nerobia a najmä, majú kúpený platný cestovný lístok. Áno, čítate dobre, aby mohli v stanici byť, volia takúto „fintu“. „Áno, kúpia si najlacnejší cestovný lístok, na Kysuce a tvrdia, že čakajú na vlak. Zasiahnuť môžeme vtedy, ak rušia ostatných cestujúcich hlučným správaním alebo vzbudzujú verejné pohoršenie, v tom prípade ich požiadame, aby opustili priestor,“ dodáva hovorca.
    http://www.zilinskyvecernik.sk/index...5611&Itemid=53

    To tiež znamená , že do priestorov vestibulu sa môže ísť / veď ako by si cestujúci kúpil lístok ...???? /

    ale

    do čakárne a ani na perón by sa bez lístka nemalo ísť ....


    No , žiaľbohu na Slovensku je to tak , že určité zložky si uplatňujú svoju moc nad tými najslabšími ...len...
    Hoci na druhej strane si uznajme , že poriadok musí byť / mal by ... /

    Čiže predpokladám , že pri odvolaní sa asi nepochodíš ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.