Zavrieť

Porady

Priepustka ako celodenné ošetrenie?

Dobrý deň,
rada by som sa Vás opýtala na Váš názor. Zamestnanec doniesol od lekára potvrdenú priepustku, ktorá ak dobre viem, tak platí na 4 hodiny, čo znamená, že má zamestnanec dovolené opustiť pracovisko na max. 4 hodiny. Lenže na druhú stranu priepustky lekár dopísal, že sa jednalo o celodenné ošetrenie... Myslíte, že môžem zamestnancovi uznať tento doklad ako platené voľno - návšteva lekára? Alebo nie a mám trvať na riadnom doklade o celodennom ošetrení? Ďakujem za Vaše odpovede.
Usporiadat
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

Dobry den, ja by som tiez trosku polemizovala o "zneuzivani systemu". Uznanie, resp. neuznanie potvrdenia od doktora na zaklade vlastneho uvazenia je podla mna vhodne ak je idealne prostredie na cerpanie dovoleniek, alebo prekazok v praci, ... t.j. ak je zamestnavatel schopny napr. povolit cerpanie dovolenky podla ZP. Ak mu nevie napr. povolit cerpanie min. dvoch tyzdnov vcelku + zbytok dovolenky na viac ako po jednom dni a zaroven ma zamestnanec vytvorene podmienky, aby si mohol vycerpat vsetky dni naroku na dovolenku, potom si myslim, ze je na mieste ista benevolencia pri preukazovani casu straveneho navstevou lekara. Aj zamestnanec niekedy ticho pristupi na podmienky, ktore nie su v sulade so ZP, lebo akceptuje problemy a podmienky zamestnavatela, tak by to malo byt vzajomne. Cize ja osobne by som to brala tak, ze ak ma potvrdenie na cely den, uznam to bez zistovania, lebo nemozem vobec tusit, ci zamestnanec nesiel na vysetrenie neskor, lebo rano mu bolo tak zle, ze nemohol ist skor alebo naopak, po vysetreni este nahanal lieky po lekarnach a po 4-hodinovom cakani v cakarni bol tak unaveny, ze jeho pracovny vykon by bol aj tak o nicom... Neviem, taky tvrdy pristup by som naozaj volila v pripade, ze zamestnavatel si voci zamestnancovi plni naozaj uplne vsetky povinnosti so ZP. Len moj nazor...
0 0
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Keďže máme zmenovú prevádzku u nás je problém uznať, čo vlastne znamená celý deň na papieri. Neviem ako mám posudzovať celodenné vyšetrenie, ak má práve zamestnanec nočnú, resp. poobednú zmenu. Stalo sa mi, že doniesli už aj potvrdenie z pohotovosti. Lekári si tým vypisovaním trochu zľahčujú prácu, lebo veľa z nich potvrdí prázdny papier a zamestnanci si dopisujú, čo chcú. Neuvedomujú si, že pre zamestnávateľa je to také isté potvrdenie ako práceneschopnosť, dokonca sú na P vyššie náklady ako na PN.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať