Zavrieť

Porady

Priepustka ako celodenné ošetrenie?

Dobrý deň,
rada by som sa Vás opýtala na Váš názor. Zamestnanec doniesol od lekára potvrdenú priepustku, ktorá ak dobre viem, tak platí na 4 hodiny, čo znamená, že má zamestnanec dovolené opustiť pracovisko na max. 4 hodiny. Lenže na druhú stranu priepustky lekár dopísal, že sa jednalo o celodenné ošetrenie... Myslíte, že môžem zamestnancovi uznať tento doklad ako platené voľno - návšteva lekára? Alebo nie a mám trvať na riadnom doklade o celodennom ošetrení? Ďakujem za Vaše odpovede.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzana B. Pozri príspevok
Dobrý deň,
rada by som sa Vás opýtala na Váš názor. Zamestnanec doniesol od lekára potvrdenú priepustku, ktorá ak dobre viem, tak platí na 4 hodiny, čo znamená, že má zamestnanec dovolené opustiť pracovisko na max. 4 hodiny. Toto máš odkial, že platí len 4 hod.? Lenže na druhú stranu priepustky lekár dopísal, že sa jednalo o celodenné ošetrenie... Myslíte, že môžem zamestnancovi uznať tento doklad ako platené voľno - návšteva lekára? Alebo nie a mám trvať na riadnom doklade o celodennom ošetrení? Ďakujem za Vaše odpovede.
Ak lekár na priepustku napísal, že sa jednalo o celodenné vyšetrenie, tak preplatíš celý deň.
2 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
MarcelkaT Pozri príspevok
Zamestnávateľ to uznal ako platené voľno na vyšetrenie./Zam-ňa má zdrav.problémy/
Ešte raz ďakujem Veronika.
Všetko je to v ľuďoch. Ústretový zamestnávateľ, resp. priamy nadriadený vie posúdiť, kedy ho zamestnanec chce dobehnúť a kedy skutočne potrebuje pomôcť. Dobehnúť sa nenechá a skutočne "postihnutému" pomôže, a preto ja ako mzdárka už nemeditujem nad priepustkou, keď ju vedúci podpísal.
2 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Áno môžeš. Nemôžeš predsa spochybniť slovo lekára.
1 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Zuzana B. Pozri príspevok
Dobrý deň,
rada by som sa Vás opýtala na Váš názor. Zamestnanec doniesol od lekára potvrdenú priepustku, ktorá ak dobre viem, tak platí na 4 hodiny, čo znamená, že má zamestnanec dovolené opustiť pracovisko na max. 4 hodiny. Lenže na druhú stranu priepustky lekár dopísal, že sa jednalo o celodenné ošetrenie... Myslíte, že môžem zamestnancovi uznať tento doklad ako platené voľno - návšteva lekára? Alebo nie a mám trvať na riadnom doklade o celodennom ošetrení? Ďakujem za Vaše odpovede.
Nie je ohraničený čas, platí na čas nevyhnutne potrebný na vyšetrenie alebo ošetrenie, ale ak lekár napíše, že platí celý deň musíš to brať do úvahy.
1 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím, ak donesie zamestnanec priepustku bez udania času ošetrenia /jednalo sa o preventívnu prehliadku vyslanú zamestnávateľom/ a zamestnanec nebol celý deň v práci. Preplatí sa mu celý deň, alebo len 4 hodiny? Na priepustke nieje čas, ani napísané že je celodenná. Poradíte mí ako to vyriešiť?
Ďakujem
Lekár mal napísať čas ošetrenia. Pokiaľ nenapísal celý deň, priepustka platí na čas nevyhnutne potrebný na vyšetrenie alebo ošetrenie.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, ale ako ja mám posúdiť nevyhnutný čas na ošetrenie? Napr. 4 hodiny? Keď práve tam je môj problém, že na priepustke nieje ani čas, ani napísané celodenná.
Overila by som si čas u ošetrujúceho lekára, alebo opýtala sa priamo dotyčného zamestnanca.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a hlavne by som posúdila aj možnosť dopravy z práce a do práce - ono je niekedy fakt, že spoje jednoducho nenadväzujú, prípadne nechodia tak často, ako by sme potrebovali. Týka sa to samozrejme mimobratislavských.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

evženia nemáš čo posudzovať a podľa svojho si vykladať rozhodnutie lekára - ak raz napíše celodenné ošetrenie tak vie prečo.
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ďakujem Veronika. Na potvrdeniach bolo napísané celodenné vyšetrenie.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

3 celodenné priepustky zvyčajne dávame pri akútnej alergii,ked človek opuchne a musí na injekcie a v podstate domov,dieta....mal by isť na PN,ale väčšinou za 2-4 dni je po probléme,tak nechcu finančne tratiť a pýtajú si priepustku.Alebo infuzky alebo také niečo.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ja nepolemizujem,ja len pridávam pohľad lekára.Každý zamestnávateľ si musí toto vyriešiť sám,pridávam pohľad z ambulancie a tam je to takto.Pokiaľ má akutnu alergiu,väčšnou je opuchnutý a malátny,napichám ho a dop.PN,ak je to pacient ktorý vie ako to chodí pri tomto probléme,tak väčšinou na 3-4 dni PN nechce a pýta si priepustku.Co sa mna týka opakujem,pre mna je podstatné aby sedel doma a nezačal taký oblbnutý pracovať so strojmi,ešte niekoho zmrzačí,tak tie priepustky dám.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nič v zlom,ale je to rozhodnutie zamestnanca.Nemáte páky na to,aby ste ho donutili isť na PN.Ani vy,ani ja.Jediné čo dosiahnete je,že nasilu príde do práce a spraví viac škody ako užitku.
1 0
aldora aldora

aldora je offline (nepripojený) aldora

ja to za doklad o celodennom ošetrení považujem, neviem či by lekár ešte niečo iné vystavil:-), ak zamestnanec neprečerpal svojich 7 dní, je to platené, ak ich prečerpá/l je to neplatené volno.
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

Dobrý deň,

Chcela by som sa informovať, či je priepustka ak je na celý deň je platená lepšie ako keď mi príslušná asistentka, ktorá spracováva podklady pre mzdárku napíše, že som bola celý deň v práci.( ako pracovný deň).

A ešte by ma zaujímal váš názor na to, keď som čerpala 3 priepustky aby príslušná asistentka neodovzdala tieto doklady vyššie na mzdáreň. Proste ostali zrejme u nej a vo výplatnej páske sa mi to premietlo ako odpracovaný deň a nie ako ošetrenie u lekára. V jednej páske však pochybujem či mi to nedala ako dovolenku, lebo to som bola s manželom ako doprovod na zákroku.

Aký máte na vec názor
Vopred ďakujem
Naposledy upravil spor : 17.03.11 at 09:29
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím, ak donesie zamestnanec priepustku bez udania času ošetrenia /jednalo sa o preventívnu prehliadku vyslanú zamestnávateľom/ a zamestnanec nebol celý deň v práci. Preplatí sa mu celý deň, alebo len 4 hodiny? Na priepustke nieje čas, ani napísané že je celodenná. Poradíte mí ako to vyriešiť?
Ďakujem
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

Priepustka, potvrdenie od lekára platí na čas nevyhnutne potrebný na vyšetrenie a dopravu. Musíte posúdiť, aký čas bol potrebný a podľa toho uplatniť priepustku
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem za odpovede, ale ako ja mám posúdiť nevyhnutný čas na ošetrenie? Napr. 4 hodiny? Keď práve tam je môj problém, že na priepustke nieje ani čas, ani napísané celodenná.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Ja si nemyslím, že by sme mali suplovať súkromného detektíva a overovať si u lekára či tam náš zamestnanec bol alebo nie. Na jednej strane mám potvrdenú priepustku a na druhej strane evidenciu dochádzky. Ak nebol zamestnanec v ten deň vôbec v práci = celodenné ošetrenie, ak v práci bol nejaký čas = chýbajúce hodiny sú ošetrenie. A ešte - skúste si dať potvrdiť u lekára bianco dve-tri potvrdenky a uvidíte, či nejaké overovanie má zmysel.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ančika Pozri príspevok
Ja si nemyslím, že by sme mali suplovať súkromného detektíva a overovať si u lekára či tam náš zamestnanec bol alebo nie. Na jednej strane mám potvrdenú priepustku a na druhej strane evidenciu dochádzky. Ak nebol zamestnanec v ten deň vôbec v práci = celodenné ošetrenie, ak v práci bol nejaký čas = chýbajúce hodiny sú ošetrenie.
Nemáš pravdu vo svojom tvrdeni.
A ešte - skúste si dať potvrdiť u lekára bianco dve-tri potvrdenky a uvidíte, že nejaké overovanie má zmysel.
V texte.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Tweety Pozri príspevok
V texte.
Možno nemám (aj keď neviem v čom je problém), ale priepustka je schválená aj priamym nadriadeným zamestnanca. Ten by mal vedieť kade jeho podriadení chodia. Ja vedúceho iba upozorním, keď sa už zamestnancovi kráti zákonom povolený limit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať