Zavrieť

Porady

Ako nájsť účtovníka?

ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Dobrý deň. Prosím poraďte mi, ako nájsť dobrého účtovníka. Hľadám niekoho, kto nebude mechanicky vykonávať účtovnictvo. Hľadám človeka, ktorý vie viac ako ja. Vie poradiť, vie myslieť. Ako ho nájsť a aká je asi jeho cena/ myslím optimálna/?
Usporiadat
bsp1 bsp1

bsp1 je offline (nepripojený) bsp1

Napr. naša spoločnosť ponúka aj takú službu ako "quality assurance". V účtovníctve sa toto zatiaľ veľmi nevyužíva, lebo spoločnosti, ktoré potrebujú kvalitu alebo im na kvalite záleží majú audit a ten nedostatky odhladí. Menšie spoločnosti (podľa mňa) na svoju škodu toto nevyužívajú vo veľkej miere. Je to vlastne taká základná kontrola, ktorá odhalí mieta potenciálnych problémov a tie potom skúma podrobnejšie. Má to niekoľko výhod - vieš, že dostávaš to, za čo platíš. Veľakrát napr.zistíme, že práce, ktoré sú objednávané nepokrývajú všetky požiadavky, ktoré je spoločnosť alebo živnostník povinný spĺňať. Ak by si mala o niečo podobné záujem, ozvi sa, poskytnem podrobnejšie info.
1 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

to už pre mňa znie lepšie, môžem vedieť viac?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Len ako zistíš, že Tí čo ten rozbor robia ho robia naozaj správne? U účtovníctva by som samozrejme zvolila radšej audit....čo u malých a aj stredných firiem však nie je ekonomické....Ide stále o platbu dva v jednom.....Možno na prvý rok nejaký audit na overenie práce účtovníka......Lenže znova podotýkam Ty nehľadáš účtovníka podľa otázky, ale hlavného ekonóma Tvojich financií....
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Ja si myslím, že takého účtovníka akého hľadáš ani nenájdeš.. kto by mal vedieť viac ako Ty... a ako ten dotyčný zistí, čo vieš Ty? Určite mu to nedáš "na tácke"...a nepovieš... toto a toto neviem...Neviem... buď máš vysoko nasadenú laťku alebo takého účtovníka neoceníš a nezaplatíš podľa jeho požiadaviek.
Môj názor...

PS: ... i tak konkrétne neviem čo hľadáš...
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

naozaj tazka otazka - uctovnika ale zrejme najlepsie vyberies bud podla spolahlivych referencii (tie, ktore uvadza on sam si treba dokladne preverit), alebo podla vlastnej skusenosti.

nedavno som preberal uctovnictvo po uctovnickej firme, ktora sa chvali spickovostou, odbornostou a super kvalitou - nechcite vediet, ake mnozstvo uplne elementarnych chyb, samozrejme s dopadom na danovy zaklad som po nich nasiel...
0 0
mirianka mirianka

mirianka je offline (nepripojený) mirianka

Ja som z tohto rozčarovaná. Každý klient sa pýta, čo urobíme zo základom dane. Každý chce robiť zázraky. Legislatíva ale nepustí. A keď sa z milióna nedá urobiť 10 tis., tak na účtovníčku pozerajú ako na neschopnú a neznalú..
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Myslím si, že v prvom rade treba ujasniť, či ide o externého dodávateľa, alebo o interného zamestnanca.
Externý dodávateľ (účtovník) nemá dosah na rozhodovanie, už len z toho dôvodu, že doklady spracováva určitým časovým posunom (účtuje prípady, ktoré už nastali). Kým interný zamestnanec - účtovník - ekonóm môže samozrejme pri rozhodovaní pomôcť svojmu zamestnávateľovi.
Ale takýto človek už nie je len účtovníkom, ale aj ekonom-daňový- finančný poradca. Čo však je už náročnejšie na finančné ohodnotenie.

P.S: Ani ja som nepochopil čo má spoločné príjem účtovníka s kvalitou jeho práce? Mimochodom si myslím, že do toho aký má príjem ti nič nie je.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
mirianka Pozri príspevok
Ja som z tohto rozčarovaná. Každý klient sa pýta, čo urobíme zo základom dane. Každý chce robiť zázraky. Legislatíva ale nepustí. A keď sa z milióna nedá urobiť 10 tis., tak na účtovníčku pozerajú ako na neschopnú a neznalú..
Súhlasím s týmto príspevkom , so mnou sa "rozkamárátila " kamarátka, ktorej som " vyrobila " vysoký základ dane . Zobrala si doklady , že nájde niekoho , kto jej urobí nižžšie dane.
Takže aj takí sú ľudia.
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Na odlahčenie témy. Dúfam, že sa zadávateľ neurazí, ale napadol ma Milanko alias Krtek z Mafstory.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

ami2 Pozri príspevok
Ja v podstate viem čo hľadám. Zaujímajú ma príjmy a výdavky, aktíva a pasíva mojho účtovníka. Podľa toho zistím aký dobrý je. Len mám obavu, že mi to nebude ochotný povedať.

ako sorry, ale máš obavy, že ti to nebude ochotný povedať??? okamžite by som ho menila, mala som a mám viacero klientov, ktorým vysvetľujem veci len cez peniaze a prečo je daň takáto a cash takýto.... každý normálny účtovník s prehľadom to musí vedieť. Je jasné, že je vhodnejšie hľadať účtovníka s praxou v rôznych firmách. Mne moc pomohla práca asistentky audítora, od vtedy mám lepšie "oči" na kontrolu iných firiem, ktoré preberám a zároveň rozumiem mnohým súvislostiam.
1 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

horka Pozri príspevok
ako sorry, ale máš obavy, že ti to nebude ochotný povedať??? okamžite by som ho menila, mala som a mám viacero klientov, ktorým vysvetľujem veci len cez peniaze a prečo je daň takáto a cash takýto.... každý normálny účtovník s prehľadom to musí vedieť. Je jasné, že je vhodnejšie hľadať účtovníka s praxou v rôznych firmách. Mne moc pomohla práca asistentky audítora, od vtedy mám lepšie "oči" na kontrolu iných firiem, ktoré preberám a zároveň rozumiem mnohým súvislostiam.
"horka",
ale tebe asi uniklo, že zadávateľa zaujíma: "Zaujímajú ma príjmy a výdavky, aktíva a pasíva mojho účtovníka. Podľa toho zistím aký dobrý je. Len mám obavu, že mi to nebude ochotný povedať."

Tak to zas pardón, čo je koho do toho, aké príjmy, výdavky, aktíva, pasíva mám ja ako účtovník? O tom hovorím nanajvýš s mojím manželom, o niečom aj s mojou rodinou a nanajvýš s dobrým priateľom-priateľkou.
Na dôvažok len, ani zamestnávateľ nemôže hovoriť s manželom/manželkou o príjmoch manželky/manžela (ako by nemal informovať ani iných....ani rodinu, kolegov a podobne.)

A ja by som to mala niekomu cudziemu, koho nepoznám, naservírovať na tácku....

Pochybujem, ýe by takéto dôverné informácie mimo učtovníctva hneď v úvode zavesil niekomu na nos "ami2".
Alebo áno? Budeš len niekoho hľadať a len tak medzi rečou mu to povieš pri nezáväznom rozhovore? Povieš možno, nie, až potom...prečo až potom? Prečo nie ty prvý?
To sa aj my, účtovníci, potom môžme postaviť k problému tak, že najprv povedz, ako na tom si - aké máš alebo budeš mať príjmy a výdavky, aké máš aktíva - pasíva, až potom sa ja rozhodnem čo a ko? Beriem-neberiem?

Nuž pre mňa čudná logika.ˇAko sa rozhodneš pri človeku so silným sociálnom cítením, kt. zarobí účtovníctvom pekné peniaze a daruje ich....? Nemá vysoké konto, žiadne aktíva....
Osobne totiž poznám pána, kt. je sám invalidný, má účt. firmu, dobre zabehnutú, s dobrým menom, ale, nehonobí majetok, pomáha....... zlá voľba?
1 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Nie všetko sa dá hodnoriť cez peniaze.... a ja osobne by som sa bála osoby jedného účtovnícka s velkými aktívami........... a príjmami
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Suhlasim s vyssie uvedenymi nazormi. Doplnim (ak trvas na kriteriu aktiv a pasiv):

Ak nahodou uctovnik podnika ako PO, teoreticky si mozes zistit prijmy z uctovnej zavierky na ORSR, ak ju ulozil za predosle roky do Zbierky listin. Obavam sa vsak, ze ti to vela nepovie:
a) jednak asi vacsina uctovnikov podnika ako SZCO (moj skromny nazor),
b) a jednak moze mat PO aj prijmy z inej cinnosti, nielen vedenia uctovnictva - podiel vynosov a nakladov z vedenia uctovnictva externym subjektom sa ti zrejme z uctovnej zavierky nepodari vycitat.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

atka4 Pozri príspevok
"horka",
ale tebe asi uniklo, že zadávateľa zaujíma: "Zaujímajú ma príjmy a výdavky, aktíva a pasíva mojho účtovníka. Podľa toho zistím aký dobrý je. Len mám obavu, že mi to nebude ochotný povedať."

Tak to zas pardón, čo je koho do toho, aké príjmy, výdavky, aktíva, pasíva mám ja ako účtovník? O tom hovorím nanajvýš s mojím manželom, o niečom aj s mojou rodinou a nanajvýš s dobrým priateľom-priateľkou.
Na dôvažok len, ani zamestnávateľ nemôže hovoriť s manželom/manželkou o príjmoch manželky/manžela (ako by nemal informovať ani iných....ani rodinu, kolegov a podobne.)

A ja by som to mala niekomu cudziemu, koho nepoznám, naservírovať na tácku....

Pochybujem, ýe by takéto dôverné informácie mimo učtovníctva hneď v úvode zavesil niekomu na nos "ami2".
Alebo áno? Budeš len niekoho hľadať a len tak medzi rečou mu to povieš pri nezáväznom rozhovore? Povieš možno, nie, až potom...prečo až potom? Prečo nie ty prvý?
To sa aj my, účtovníci, potom môžme postaviť k problému tak, že najprv povedz, ako na tom si - aké máš alebo budeš mať príjmy a výdavky, aké máš aktíva - pasíva, až potom sa ja rozhodnem čo a ko? Beriem-neberiem?

Nuž pre mňa čudná logika.ˇAko sa rozhodneš pri človeku so silným sociálnom cítením, kt. zarobí účtovníctvom pekné peniaze a daruje ich....? Nemá vysoké konto, žiadne aktíva....
Osobne totiž poznám pána, kt. je sám invalidný, má účt. firmu, dobre zabehnutú, s dobrým menom, ale, nehonobí majetok, pomáha....... zlá voľba?
To je práve najväčšia bolesť celého slovenska, že ĺudia si nedoverujú,podozrievajú jeden druhého, navzájom si závidia a podrážajú nohy.
preto je celé slovensko tam kde je , a ešte dlho sa to nezlepší.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Aké znenie - druh práce,funkcia dávate na pracovnú zmluvu účtovníčke, dávate len napr.účtovník-ekonóm?
ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja do prac.zmluvy by som dal ako funkciu: účtovník-ekonóm. Ale do náplne práce by som rozpísal dopodrobna čo pod tou funkciu predstavujem. Aby som predišiel prípadným neskorším nedorozumeniam.
Lebo napr. veľa ľudí (zamestnávateľov) si predstavuje, že účtovník má povinnosť pracovať aj s hotovosťou. Nie je to pravda, na to je funkcia pokladník. Ak to nemá v prac.náplni kľudne môže odmietnuť to robiť.
1 0
ucto40 ucto40

ucto40 je offline (nepripojený) ucto40

neviem čo od účtovníka ako takého očakávate, skúste ma kontaktovat, neviem či sem možem dat číslo
0 0
adabi adabi

adabi je offline (nepripojený) adabi

Ponukam spracovanie uctovnictva. V pripade zaujmu ma kontaktujte tu. Pekny den.
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať