Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    ... samozrejme sa videohovor týka telefónu. Potrebujem vedieť, aký je rozdiel v Orange a v TM.
    Mám obidvoch opov, funkcia mi svieti na displeji telefónov a zatiaľ som ju nepoužil.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Použil som to niekoľkokrát - je to celkom fajn. Chce to ale rýchle pripojenie. Dokonca mám Skype nastavené tak, že pri hovore (prichádzajúcom) mi automaticky naskočí "videohovor" na celú obrazovku

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    fredy27 Pozri príspevok
    ... samozrejme sa videohovor týka telefónu. Potrebujem vedieť, aký je rozdiel v Orange a v TM.
    Mám obidvoch opov, funkcia mi svieti na displeji telefónov a zatiaľ som ju nepoužil.
    Tak ju pouzi ...

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    Dobrá rada, vyskúšaj... Som zvedavý na osobné skúsenosti členov, ktorí vedia o čom je reč.
    PORADA nie je tou , čo bývala. Je zbytočné sa na niečo pýtať.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    fredy27 Pozri príspevok
    ... samozrejme sa videohovor týka telefónu. Potrebujem vedieť, aký je rozdiel v Orange a v TM.
    Mám obidvoch opov, funkcia mi svieti na displeji telefónov a zatiaľ som ju nepoužil.
    ja to využívam málo, pretože telefon volaného nemusí túto funkciu podporovať...
    zatiaľ sa mi to darilo len v sieti Orange, medzi dvomi operátormi ani v samotnom t-mobile mi to nešlo...
    ale myslím, že určite závisí aj od toho, aké silné je pokrytie signálom, pretože napr. do zahraničia bol videohovor v pohode, ale do vedľajšej obce vzdialenej nejakých 15-20 km sa videohovor uskutočniť nedal, len klasicky telefonát...

    (a možno ked volaný účastník vidí videohovor, radšej to zruší, lebo nechce byť videný )
    Naposledy upravil Heni : 23.08.09 at 06:10 Dôvod: preklep

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Ak si v meste (vo vˇačších mestách zahŕňa aj priľahlé dediny, v menších mestách s videopokrytím nie) - teda, kde je videopokrytie, je to super. Treba si vyžiadať aktuálnu mapu videopokrytia. Nieje problém ani vtedy ak jeden tel je orange a druhý TM. Kým nabehne spojenie, chvíľočku to trvá - ale to aj keby si volal len v rámci jedného operátora. Obraz aj zvuk čistý.Týka sa to košíc. Blava a iné mestá neviem.

    Dá sa telefonovať aj tak, že len jedna strana druhú vidí, a dá sa to meniť aj počas hovoru. Zvolí sa funkcia vypnúť, zapnúť kameru, tak ako pri klasickom hovore je možnosť, mute - teda prerušenia zvuku.
    Počas hovoru sa dá meniť aj predná alebo zadná kamera, netreba hovor prerušovať.
    Naposledy upravil bettylou : 23.08.09 at 14:24 Dôvod: dopl.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    fredy27 Pozri príspevok
    Dobrá rada, vyskúšaj... Som zvedavý na osobné skúsenosti členov, ktorí vedia o čom je reč.
    PORADA nie je tou , čo bývala. Je zbytočné sa na niečo pýtať.
    Sam pises, ze mas u oboch operat. tieto sluzby aktivne, tak najprv by som to skusil a ak by som nieco nevedel, alebo by bol problem, alebo nespokojnost, potom by som sa opytal
    pises, citujem PORADA nie je tou , čo bývala s tvojej otazky vypliva, ze nepotrebujes poradit, ale chces vediet nazor na skusenosti s videohovorom
    neber to v zlom

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Fero11 Pozri príspevok
    Sam pises, ze mas u oboch operat. tieto sluzby aktivne, tak najprv by som to skusil a ak by som nieco nevedel, alebo by bol problem, alebo nespokojnost, potom by som sa opytal
    pises, citujem PORADA nie je tou , čo bývala s tvojej otazky vypliva, ze nepotrebujes poradit, ale chces vediet nazor na skusenosti s videohovorom
    neber to v zlom
    Službu videohovor máš aj Ty...nemusíš si nič aktivovať,pri kúpe 3G telefónu ti službu aktivujú automaticky(Využívanie služby v TM je podmienené jej aktiváciou )stačí mať novú SIM, nie spred 10 rokov a 3G - telefón s podporou UMTS. Byť v mieste pokrytia signálom UMTS. Ak voláš a dostaneš sa mimo pokrytia signálom UMTS, hovor bude prerušený. V prípade, že volaný nie je v mieste pokrytia, videohovor sa neuskutoční.Služba Videohovor je dostupná pre všetkých zákazníkov s mesačným programom, ktorí za túto službu neplatia aktivačný ani mesačný poplatok.

    Viem, že je rozdiel v platení...jeden operátor si videohovor účtuje nad rámec paušálu a druhý odratáva minúty z predplateného balíka.

    doplním info z netu:
    Aktivácia

    V T-Mobile je nutné videohovor aktivovať (napr. telefonicky), no SIM kartu si meniť nemusíte. Aktivačný ani žiadny ďalší mesačný poplatok neplatíte. Orange už nevyžaduje výmenu SIM karty za USIM (UMTS-SIM), ako tomu bolo prvé tri roky, 3G služby vám od konca roka 2008 budú fungovať aj na normálnej SIM karte. Aktivovať si ich nemusíte. Ak ste si však požiadali o výmenu SIM za USIM v minulosti, uvediem hlavné rozdiely medzi tymito dvoma kartami. USIM ponúka kapacitu 128 kB, čo je dvakrát viac než aktuálne SIM karty. Obsahuje pamäť na 250 viacpoložkových kontaktov a 50 SMS správ. Novú 3G SIM kartu získajú bezplatne všetci zákazníci Orangeu, ktorí si zakúpia akciový telefón alebo dátové zariadenie s podporou 3G, alebo si akciový 3G telefón na predajných miestach Orangeu zakúpili pred spustením komerčnej prevádzky UMTS.
    Naposledy upravil alla66 : 23.08.09 at 11:12

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    Heni, ako je účtovaný videohovor? Neprišla ti dvojnásobná faktúra ako platíš ? Platí aj ten, kto prijíma? Volanie z Orange do TM - aké ceny si účtujú operátori?
    Vlastné skúsenosti sú tiež rady, sú stokrát lepšie ako prečítaný text v letáku.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    fredy27 Pozri príspevok
    Heni, ako je účtovaný videohovor? Neprišla ti dvojnásobná faktúra ako platíš ? Platí aj ten, kto prijíma? Volanie z Orange do TM - aké ceny si účtujú operátori?
    Vlastné skúsenosti sú tiež rady, sú stokrát lepšie ako prečítaný text v letáku.
    faktúrované či účtované je to ako bežný hovor, asi je jedno, či som bola volaná či volajúca, lebo žiadnu položku svedčiacu o videohovoroch na faktúre nevidím...

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    ďakujem určite používaš pomaranč. Používaš videohovor často? Už si mala videohovor od inej osoby? Ako
    vie volaná osoba, že má použiť funkciu videohovor?
    sorry, ak som zvedavý.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    fredy27 Pozri príspevok
    ďakujem určite používaš pomaranč. Používaš videohovor často? Už si mala videohovor od inej osoby? Ako
    vie volaná osoba, že má použiť funkciu videohovor?
    sorry, ak som zvedavý.
    hej, orange...
    to sa ti na obrazovke telefonu ukáže, že ti prichádza videohovor... a potom bud zvolíš prijať videohovor alebo zrušiť videohovor... poneváč potom už darmo povieš, že "som na jednaní" ked cez kamerku vidno iné
    ja tam mám konkrétne takú inakšiu ikonu pri prichádzajúcom videohovore - nedá sa to prehliadnuť že to bude s kamerkou, ale to určite závisí od konkrétneho modelu telefónu... pokojne to vyskúšaj, nezacvakáš viac ako za bežný hovor.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    fredy27 Pozri príspevok
    ďakujem určite používaš pomaranč. Používaš videohovor často? Už si mala videohovor od inej osoby? Ako
    vie volaná osoba, že má použiť funkciu videohovor?
    sorry, ak som zvedavý.
    jaj, a kamerka sa pri tom zvlášť nezapína. jednoducho, ak zvolíš "prijať videohovor" tak automaticky ťa to aj sníma.
    ale vypnúť kamerku počas hovoru som ešte neskúšala

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    nemôžem ti dat ocenenie, súhlasiť s príspevkom. ďakujem za tvoju recenziu. mám kreditný paušál, neviem či neplatí videohovor len pri minútovom.
    Bojím sa službu používať, nechcem zacvakať veľkú cifru na konci mesiaca.
    Caw

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    fredy27 Pozri príspevok
    Dobrá rada, vyskúšaj... Som zvedavý na osobné skúsenosti členov, ktorí vedia o čom je reč.
    PORADA nie je tou , čo bývala. Je zbytočné sa na niečo pýtať.
    fredy, no ale toto...
    si zaregistrovaný ani nie mesiac a už vieš, že Porada nie je tou, čo bývala...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Heni Pozri príspevok
    fredy, no ale toto...
    si zaregistrovaný ani nie mesiac a už vieš, že Porada nie je tou, čo bývala...
    ... a najlepšie sa to počúva hlavne od takých, čo sa síce často pýtajú , ale neunúvajú sa odpovedať iným...
    Určite by bolo lepšie, keby každý komu poradili, poradil tiež v niečom, čomu rozumie...

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    čo to aký záujem o moju osobu?! Čítam vás a sledujem pár mesiacov. Viem odhadnúť človeka na diaľku podľa príspevkov. nemať problémy v práci neregistrujem sa. Som priamy a tu sa ĺahko dostanem do konfliktu.
    Ak budem vediet poradím,

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    fredy27 Pozri príspevok
    čo to aký záujem o moju osobu?! Čítam vás a sledujem pár mesiacov. Viem odhadnúť človeka na diaľku podľa príspevkov. nemať problémy v práci neregistrujem sa. Som priamy a tu sa ĺahko dostanem do konfliktu.
    Ak budem vediet poradím,
    Čo sa čuduješ sa tomu záujmu? Si dobrý ! Skutočne poradíš? Či takým svojim spôsobom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.