Zavrieť

Porady

Zajtra DPH - firma mi odmieta vydať faktúru

Dobrý deň
Od nášho dodávateľa sme v mesiaci júl brali nejaký materiál. V piatok som tam osobne bola, lebo do dnešného dňa mi neposlali faktúru a cez telefón sa vyhovárali, že oni mi ju ešte nemôžu dať.
Problém je v tom , že oni od svojho dodávateľa ešte nedostali faktúru, tak oni mi ju nemôžu vyfaktúrovať, lebo ževraj nevedia koľko to bude stáť. Ale dodací list mi vystavili.
Zajtra je DPH a ja neviem čo mám robiť. Ide o dosť veľké množstvo materiálu (dosť ovplyvní DPH)
Môžem ju posunúť do mesiaca august (aj keď tam bude DVDP 20.07.09) s tým že dám pečiatku došlo dňa xxx august/september ?
Aj keď neviem ako mi to budú faktúrovať, keďže podľa zákona su mi povinný ju vystaviť do 15dní.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DPH si môžete uplatniť najneskôr do 31.12.2009. Tak nie je dôvod mať obavu v tomto prípade.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Od nášho dodávateľa sme v mesiaci júl brali nejaký materiál. V piatok som tam osobne bola, lebo do dnešného dňa mi neposlali faktúru a cez telefón sa vyhovárali, že oni mi ju ešte nemôžu dať.
    Problém je v tom , že oni od svojho dodávateľa ešte nedostali faktúru, tak oni mi ju nemôžu vyfaktúrovať, lebo ževraj nevedia koľko to bude stáť. Ale dodací list mi vystavili.
    Zajtra je DPH a ja neviem čo mám robiť. Ide o dosť veľké množstvo materiálu (dosť ovplyvní DPH)
    Môžem ju posunúť do mesiaca august (aj keď tam bude DVDP 20.07.09) s tým že dám pečiatku došlo dňa xxx august/september ? Áno, môžeš, od 1.4. je v Zákone zmena, nárok na odpočet si môžeš uplatníť najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia.
    Aj keď neviem ako mi to budú faktúrovať, keďže podľa zákona su mi povinný ju vystaviť do 15dní. S tým, že do 15 dní nevyfakturujú budú mať problém oni, nie Ty.Ďakujem
    Odpoveď v texte.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Od nášho dodávateľa sme v mesiaci júl brali nejaký materiál. V piatok som tam osobne bola, lebo do dnešného dňa mi neposlali faktúru a cez telefón sa vyhovárali, že oni mi ju ešte nemôžu dať.
    Problém je v tom , že oni od svojho dodávateľa ešte nedostali faktúru, tak oni mi ju nemôžu vyfaktúrovať, lebo ževraj nevedia koľko to bude stáť. Ale dodací list mi vystavili.
    Zajtra je DPH a ja neviem čo mám robiť. Ide o dosť veľké množstvo materiálu (dosť ovplyvní DPH)
    Môžem ju posunúť do mesiaca august (aj keď tam bude DVDP 20.07.09) s tým že dám pečiatku došlo dňa xxx august/september ?
    Aj keď neviem ako mi to budú faktúrovať, keďže podľa zákona su mi povinný ju vystaviť do 15dní.
    Ďakujem
    Uplatniť odpočet si môžete v ktoromkoľvek období od DVDP do konca kalendárneho roku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    problém majú oni, ak sú mesační platitelia DPH. Dátum dodania v júli je pre nich záväzný. Možno sú štvrťroční, tak ich to netrápi.....
    Problém nemáš ty, jedine, že by si si mohol znížiť daňovú povinnosť, čo bez dokladu nemôžeš.
    Kludne si faktúru budeš môcť dať aj do augusta až decembra 2009.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Odpočet DPH si môžeš v zmysle zákona o DPH uplatniť len ak máš doklad - dfaktúru. Takže v Tvojom prípade v Auguste, resp neskôr po dodaní predmetnej faktúry.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede. Inač s tým , že oni mi tie faktúry vystavujú ako sa im chce mám už dlhšie problémy. Pretože milá slečna faktúrantka si myslí, že keď mi dodá materiál/tovar 22.07.09 a faktúru mi vystaví 17.08.09, tak že je to v poriadku a keď tam s tým idem , tak sa ešte so mnou háda, že jej to tak software vyhodil , tak to má dobre.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    berry Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede. Inač s tým , že oni mi tie faktúry vystavujú ako sa im chce mám už dlhšie problémy. Pretože milá slečna faktúrantka si myslí, že keď mi dodá materiál/tovar 22.07.09 a faktúru mi vystaví 17.08.09, tak že je to v poriadku a keď tam s tým idem , tak sa ešte so mnou háda, že jej to tak software vyhodil , tak to má dobre.
    Milej slečne by som odporučila preštudovať Zákon o dph. Soft vyhodí len to, čo do neho vložíme.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    berry Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede. Inač s tým , že oni mi tie faktúry vystavujú ako sa im chce mám už dlhšie problémy. Pretože milá slečna faktúrantka si myslí, že keď mi dodá materiál/tovar 22.07.09 a faktúru mi vystaví 17.08.09, tak že je to v poriadku a keď tam s tým idem , tak sa ešte so mnou háda, že jej to tak software vyhodil , tak to má dobre.
    V prípade, že DL spĺňa všetky náležitosti §71 zákona je tiež možným dokladom pre uplatnenie nároku na odpočet DPH....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    evina Pozri príspevok
    V prípade, že DL spĺňa všetky náležitosti §71 zákona je tiež možným dokladom pre uplatnenie nároku na odpočet DPH....
    To je síce pravda, ale keď ešte nemajú určenú cenu ako tvrdia, bude lepšie počkať na faktúru.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ALFA, s.r.o. Šancova 77777, Bratislava,

    IČO.....
    IČ DPH...
    v zastúpení...





    BETA s.r.o.
    Milá slečna
    Šancova 44444
    ..... Bratislava




    Vec: Upozornenie pre Milá slečna fakturantka

    V zmysle zákona o DPH č.222/2004 v znení neskorších predpisov Vách chceme upozorniť na par. 71/1 tretia veta, nakolko naša spoločnosť má značné problémy pokiaľ nemá faktúru vystavenú v zákonnej lehote. V nadväznosti na par. 84 tohto zákona by som chcela upotorniť na osobitný predpis, ktorým je zákon 511/1992 o správe daní a poplatkov.... v znení neskorších predpisov a následne v zmysle uvedeného zákona par. 35 odsek 13 prvá veta, vystavenie faktúry do 15 dni je povinnosťou subjektu, a za nesplenenie tejto povinnosti nepeńažnej povahy sa vzťahujú správne delikty v zmysle zákonov.


    S pozdravom Betka

    V Bratislava 24.8.2009


    -------------------------------------------------------------------------

    Zákon o DPH mi hovorí, že je povinnosť vystaviť FA do 15 dní a na druhej strane zákon o DPH sa odvoláva na správu daní. Správa daní mi hovorí, že nesplnenie povinností nepeńažnej povahy sa tresce.

    Ak sa mýlim, opravte ma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.