Zavrieť

Porady

dobropisy k vývozu do 1.5.2004

prosim skuste poradit ako riesite dobropisy vystavene po 1.5.2004 k fakturam, ktore boli vystavene do 1.5.2004 ako vyvoz /napr. do ČR/.nenasla som ziadny riadok kam by som to v DP dala a predpokladam ze terajsi vyvoz /tretie štáty/ si tym nemozem ponizit alebo ano???
prajem pekny den vsetkym a dakujem za prispevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado je offline (nepripojený) vlado

    vlado
    Ja som to riešil tak, že som dobropisy k faktúram vystaveným pred 1.5. vylúčil z zo zostavy slúžiacej ako podklad k súhrnnému výkazu, nedávam to samozrejme ani do riadku 08 - dodanie do iného ČŠ, hoci soft. mi to tam zahŕňa, ale ponižujem riadok 09 - vývoz. Mám dojem, že je lepšie uviesť to do vývozu do tretích krajín, t.j. znížiť ho, ako tieto dobropisy v daňovom priznaní úplne ignorovať.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    vlado ja som to už vyriešila ale úplne inak ako ty a mám to odsúhlasené aj s audítorkou ponížila som si fa do EÚ r.08 a tak isto som to zahrnula do súhrnného výkazu -lebo ak sa jendá napr. o čechov tak oni zaplatili DPH z JCD teda odviedli štátu a zároveň uplatnili odpočet, ale keďže teraz im štát musí vrátiť DPH mali by si to nejakým spôsobom uplatniť a podľa súhrnného zaplatia len koľko treba teda čiastku poníženú o dobropisy, v žiadnom prípade si teda nesmieme ponížiť vývoz do tretích krajín lebo to už s tým nemá nič spoločné
    prajem pekný deň

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    alexaneta
    vlado ja som to už vyriešila ale úplne inak ako ty a mám to odsúhlasené aj s audítorkou ponížila som si fa do EÚ r.08 a tak isto som to zahrnula do súhrnného výkazu -lebo ak sa jendá napr. o čechov tak oni zaplatili DPH z JCD teda odviedli štátu a zároveň uplatnili odpočet, ale keďže teraz im štát musí vrátiť DPH mali by si to nejakým spôsobom uplatniť a podľa súhrnného zaplatia len koľko treba teda čiastku poníženú o dobropisy, v žiadnom prípade si teda nesmieme ponížiť vývoz do tretích krajín lebo to už s tým nemá nič spoločné
    prajem pekný deň
    Podobnú tému sme myslím už rozoberali spolu však ? Ja som to tiež urobil takto, ponížil som r.08.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    áno oldi ale my sme sa bavili vtedy myslím len o dobropisoch vystavených k fa po 1.5.2004 ale malo by to tak byť aj pri fa vystavených do štátov EÚ do 1.5.2004 inak sa to zrejme nedá riešiť podľa môjho názoru nech som to skúšala dávať kamkokoľvek v priznaní nikam inam mi to nepasovalo a muselo sa to niekam zaradiť.hádam to bude dobre ve´d keď to nikam nenapísali tak si to musíme len domyslieť a zaradiť to na základe dohadov. tak nech sa nám všetkým darí

    andrea.d je offline (nepripojený) andrea.d

    andrea.d
    Chcem sa spytat, co s dobropisom k dovozu do 1.5.04? Jedna sa o ČŠ EÚ. Tovar sme vratili v juli 2004. Vycislim DPH na vystupe aj vstupe (so znamienkom -) a do DP sa mi to dostane do r. 25?
    Dakujem.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    andrea myslím že tak ako píšeš lebo vtedy si zaplatila štátu DPH z JCD a to si si dala aj do odpočtu tak teraz to musí byť tak isto vstup výstup ale poníženie čiže na výstup to dáš r.23,24 a na vstup r.25

    dobropisy k vývozu do 1.5.2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.