Zavrieť

Porady

Paušál - evidencia príjmov a výdajov

Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Rozhodla som sa prilepiť na poradu tabuľku, ktorá mne pomáhala s vedením evidencie príjmov a výdavkov pri paušálnom uplatňovaní výdavkov pri DP.

Všetkým čo to majú sa to pozdáva, a majú prehľad o tom aká daň ich čaká pri tejto jednoduchej evidencii. Či sa im oplatí uplatňovať paušálne výdavky v DP alebo klasicky cez JU.
Tak hádam pomôže viacerým, hlavne začiatočníkom, ktorí nevedia kde je sever a čo ich čaká.
Usporiadat
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Xanti Pozri príspevok
Ano,
môže si zahrnúť ved to reálne zaplatil. A ked si to započíta tak sa mu o to znížia na tento rok odvody a tým pádom výdavky.
from Katy a R
uvedie toľko, koľko v skutočnosti zaplatil ...

Ďakujem Vám obom aj ivustek, čo súhlasil.
Prajem kásny slnečný dnik
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Inak Xanti ,tá tabuľka je super, ešte možno mne by sa tam hodila nezdaniteľná časť na manželku(manžela) - vložila som si ju tam
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

L-M Pozri príspevok
Inak Xanti ,tá tabuľka je super, ešte možno mne by sa tam hodila nezdaniteľná časť na manželku(manžela) - vložila som si ju tam
Som rada, že sa páči.
Naozaj každý si ju musí prispôsobiť na seba. Aj daňový bonus. Keby som to dala tam, tak by si mnohí slobodný a bezdetný možno aj toto uplatňovali. Preto len taká je jednoduchá.
0 0
Helga12 Helga12

Helga12 je offline (nepripojený) Helga12

Môj známi je zamestnaný a zároveň podniká. V daňovom priznaní si ako podnikateľ uplatnil 40% paušál. Mohol to takto urobiť?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Helga12 Pozri príspevok
Môj známi je zamestnaný a zároveň podniká. V daňovom priznaní si ako podnikateľ uplatnil 40% paušál. Mohol to takto urobiť?

áno, mohol tak urobiť. to že je zároveň zamestnanec, neovplyvňuje pauš.výdavky.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Helga12 Pozri príspevok
Mohol , ale za splnenia podmienok podľa zákona o dani z príjmu a následného posúdenia a úpravy ZD roku 2008.
2 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

tabuľka je super, ďakujem aj ja za pomoc
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, som začiatočnik v JU, a mam takuto otazočku. Prebrala som učtovnictvo teraz jednemu živnostníkovi, ktorého učtovnicka skončila koniec r.2009. Teda mi treba nahadzovat cely rok 2010 od januara. Ale mam taku banalnu otazku,teda pre niekoho banalnu ale pre mna velmi velku. Neviem co znamena ten pojem paušalne vydavky. Ako zistim či ma moj živnostník paušalne vydavky?
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Vyžiadaj si od podnikateľa daňové priznanie za rok 2009 a tam v oddiely VI. pod tabuľkou ak bude krížik v okienku "Pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky, tak potom uplatňoval paušálne výdavky resp. výdavky percentom.
0 0
nikulik nikulik

Ďakujem pekne, pozriem si to.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nikulik Pozri príspevok
Ahojte, som začiatočnik v JU, a mam takuto otazočku. Prebrala som učtovnictvo teraz jednemu živnostníkovi, ktorého učtovnicka skončila koniec r.2009. Teda mi treba nahadzovat cely rok 2010 od januara. Ale mam taku banalnu otazku,teda pre niekoho banalnu ale pre mna velmi velku. Neviem co znamena ten pojem paušalne vydavky. Ako zistim či ma moj živnostník paušalne vydavky?
Ak ti ide o rok 2010, tak to asi nezistíš. To sa bude musieť sám živnostník rozhodnúť, aké výdavky si bude uplatňovať.
0 0
nikulik nikulik

aha, a je tam nejake obmedzenie od koľko príjmu alebo nejake podmienky ktore ked presiahne tak nemoze mať paušálne výdavky?
0 0
marjankaj marjankaj

I am a man
nikulik Pozri príspevok
aha, a je tam nejake obmedzenie od koľko príjmu alebo nejake podmienky ktore ked presiahne tak nemoze mať paušálne výdavky?
Zákon o dani z príjmov §6

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
1 0
nikulik nikulik

Ďakujem pekne.
0 0
hyllka hyllka

hyllka je offline (nepripojený) hyllka

ahoj chcela by som sa spytat ci sa podla vas oplati dat sa na pausalne vydavky ak som sice zivnostnik ale podla tejto tabulky nebudem platit dan a viem ze nabuduci rok budem mat prvy prijem az niekedy v auguste dovtedy nie. Ci sa mi oplati platit pausal.
dakujem a pekny vikend
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

v Tvojom prípade by som asi prerušil živnosť.... a obnovil až 8-12/2011
0 0
marjankaj marjankaj

I am a man
hyllka Pozri príspevok
ahoj chcela by som sa spytat ci sa podla vas oplati dat sa na pausalne vydavky ak som sice zivnostnik ale podla tejto tabulky nebudem platit dan a viem ze nabuduci rok budem mat prvy prijem az niekedy v auguste dovtedy nie. Ci sa mi oplati platit pausal.
dakujem a pekny vikend
Aký paušál chceš platiť? A komu?
0 0
hyllka hyllka

hyllka je offline (nepripojený) hyllka

zrusit zivnost nechcem nakolko nikdy neviem co sa moze stat ci ju nahodou predsa len nevyuzijem, skor by som chcela prejst na pausalne vydavky vo vyske 40%. Neviem vsak ako mam postupovat, ake su nasledujuce ktory. V roku 2009 som bola popri zivnosti zamestnana ale zivnost som nevykonavala cize som nemala ziadne vydavky ani prijmy. V danovom priznani som mala preplatok.
Od zaciatku roka 2010 som cisto len zivnostnik ale moje prijmy neboli nejake vysoke takze by som chcela prejst na pausal, nakolko by to bolo omnoho jednoduchsie.
Len neviem ako .

dakujem za radu
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ak ti z roku 2009 nezostali neuhradené záväzky, pohľadávky a zásoby (ak si nepodnikala, tak asi nie), tak upravovať nemusíš nič.
Jednoducho od 1.1.2010 budeš viesť evidenciu o príjmoch, zásobách a pohľadávkach. Napr. v Exceli.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, ak budem podavat danove priznanie typu B, kde budem mat prijmy podla §6 - zo zivnosti, ale aj z cinnosti sprostredkovatelov, ktore nie su zivnostou. ked si pri prijmoch zo zivnosti uplatnim realne vydavky, pri prijmoch z cinnosti sprostredkovatelov si mozem uplatnit pausalne vydavky?
dakujem.
0 0
Načítať ďalšie