Zavrieť

Porady

odpojenie sa od centrálneho vykurovania

Ahojte, potrebujem troška poradiť. Bývame na prízemí v paneláku, ktorý je v správe bytového družstva. Robíme celkovú rekonštrukciu a chceme sa vrámci nej odpojiť od centrálneho vykurovania a dať si podlahové elektrické kúrenie. Vie mi niekto poradiť nejaký najjednoduchší spôsob ako na to ? Pýtala som sa aj na bytovom družstve, odpojiť sa síce môžme, ale potrebujeme k tomu kopec dokumentácie. Prosím, poraďte ako na to. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    V rámci regulačného príkonu to bude zaujimavá zaležitosť.Pretože odpojenie bude mať negatívny dopad na ostatných vlastníkov bytov.Celkový regulačný príkon regulovaného subjektu je súčet regulačných príkonov za jednotlivé byty v bytovom dome a pre potreby regulácie ceny tepla platí na celé regulačné obdobie (r.2009 až 2011).Ak sa teda byt odpojí, ostatným užívateľom v bytovom dome sa až do r. 2011 bude počítať regulačný príkon, ktorý bol vypočítaný pre dané regulačné obdobie.
    Ak Vám dajú ostatní vlastníci súhlas, budú za neho platiť navyše pomerne dlho, najma, ak sa znovelizuje vyhláška Úradu, tak budú znášať aj to,že Vás verikálnym rozvodom tepla ešte nejakou časťou tepla vykurujú.

    tinky-binky je offline (nepripojený) tinky-binky

    cytológ tinky-binky
    no super, tak to ste ma veľmi nepotešili. čo ak urobíme podlahové kúrenie bez oficiálneho odpojenia, odpojíme si v byte radiátory, nakoľko máme merače tepla, a hotovo ? tým pádom by sme neodoberali teplo. Ale radšej by som to urobila oficiálnou a legálnou cestou. poradí niekto ako na to čo najjednoduchšie ? má s tým niekto skúsenosti ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tinky-binky Pozri príspevok
    no super, tak to ste ma veľmi nepotešili. čo ak urobíme podlahové kúrenie bez oficiálneho odpojenia, odpojíme si v byte radiátory, nakoľko máme merače tepla, a hotovo ? tým pádom by sme neodoberali teplo. Ale radšej by som to urobila oficiálnou a legálnou cestou. poradí niekto ako na to čo najjednoduchšie ? má s tým niekto skúsenosti ?
    Ak to tak urobíš, tak budeš platiť naďalej fixnú zložku tepla (neviem, ako to máte percentuálne rozdelené) za plochu. Keďže spotreba na meračoch bude nulová, variabilnú zložku budeš platiť 0 EUR.

    Ale zaplatíš plnú sumu, čo spotrebuje tvoje podlahové kúrenie. Myslíš, že el. podlahové kúrenie bude lacnejšie? Prepočítala si to dobre?

    Ak by si mala byt o rozlohe 50m2, tak 1m2 rohože má spotrebu cca 200 W/h. Ak položíš rohož aspoň na 40m2, tak spotreba za hodinu bude 8kWh, nech by si kúrila 10 hodín denne, tak to máš 80 kW x cca 5,60 SKK = 448 SK / deň.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    tinky-binky Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem troška poradiť. Bývame na prízemí v paneláku, ktorý je v správe bytového družstva. Robíme celkovú rekonštrukciu a chceme sa vrámci nej odpojiť od centrálneho vykurovania a dať si podlahové elektrické kúrenie. Vie mi niekto poradiť nejaký najjednoduchší spôsob ako na to ? Pýtala som sa aj na bytovom družstve, odpojiť sa síce môžme, ale potrebujeme k tomu kopec dokumentácie. Prosím, poraďte ako na to. ďakujem

    Keďže, dom je spoločný, tak aj vykurovací systém je spoločný. Teda najprv súhlas ostatných vlastníkov bytov, domu. A až potom ten kopec, alebo kopčisko dokumentácie. A posudky?

    Správca nemôže rozhodnúť. Vlastníci, áno. Ale budú niesť aj dôsledky za svoje rozhodnutie.

    Ak sa Vy rozhodnete svojvoľne, bez stanoviska ostatných vlastníkov, tiež budete niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutie.
    neblázni!!! plyn a elektrina sú najdrahšie energie!!! Keď sa cena vyštverá, čím budeš vykurovať???

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Maxx Púchov Pozri príspevok
    neblázni!!! plyn a elektrina sú najdrahšie energie!!! Keď sa cena vyštverá, čím budeš vykurovať???
    A cena z centrálneho vykurovania sa nevyštverá? Kedysi som prepočítaval cenu za dodaný GJ centrálnym dodávateľom a vychádzala 4x drahšie ako keby som si ju vyrábal sám elektrikou. Avšak ak by si sa neodpojil oficálne, tak by si musel platiť 40% základnú zložku, ak ste sa v dome nedohodli na inom pomere rozúčtovania.
    Pri podlahovom vykurovaní je niekoľko problémov. Problém tepelne odizolovať podlahu-málo miesta. Ak by si to neurobil vykuroval by si pivnice pod tebou. Musel by si požiadať o vykurovaciu tarifu a je otázne, či by ti ju schválili, kôli už použitému prívodu k domu. Musel by si prerobiť aj vnútornú inštaláciu a prívod do bytu s novým projektom. Do bytov sa ťahá poväčšine jedna fáza. Kôli vykurovaniu by museli ísť tri. No a nakoniec, keď už vykurovanie elektrinou, tak aj ohrev teplej užitkovej vody.
    Som presvedčený, že kúrenie týmto spôsobom by bolo lacnejšie, len to je náročné na vybavovačky, čas a vstupné investície.

    odpojenie sa od centrálneho vykurovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.