Zavrieť

Porady

nieco ako blog

ahoj...vedel by mi niekto poradit nejaku web aplikaciu vdaka ktorej by som na svojej web stranke mohol mat blog?...ale taky do ktoreho by prispevky mohli pisat aj ostatny...nie len ja...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Najlepsie bude ak si stahnes drupal, tam mas vsetko, len si to nastavis podla tvojich poziadaviek

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Fero11 Pozri príspevok
    Najlepsie bude ak si stahnes drupal, tam mas vsetko, len si to nastavis podla tvojich poziadaviek
    ak sa nemýlim, tak napríklad aj táto stranka http://www.nanicmama.sk/ beží na drupale.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Dáša_ Pozri príspevok
    ak sa nemýlim, tak napríklad aj táto stranka http://www.nanicmama.sk/ beží na drupale.
    Ano moze byt ... Drupal uz po zakladnej instalacii obsahuje plugin blog, je to jeden z najlepsich, ak nie najlepsi RS, existuje don strasne vela modulov a sablon, takze ho treba aspon skusit

    slavonix je offline (nepripojený) slavonix

    slavonix
    no skusal som ten wordpres....ale nejde mi zapana spustit instalacia...stale my vyhadzuje Chyba HHTP403 - zakazane...on je ten subor install s priponou php a to mi prehliadac vobec nechce otvorit

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    neviem aky mas wordress, ja ked som testoval R-systemy, tak som presiel hadam vsetkymi (ostal som pri php-fusion), ale ja som pouzil vtedy wordress ver. wordpress-281-SK.zip v korenovom adresary je aj subor citajma.html
    kusok s vypisu
    Code:
    Inštalácia: Slávna 5-minútová inštalácia
    
       1. Rozbaľte archív do prázdneho adresára.
       2. Otvorte wp-config-sample.php v textovom editore ako napríklad WordPad alebo podobnom programe a vyplňte detaily na pripojenie databázy.
       3. Súbor uložte pod názvom wp-config.php
       4. Nahrajte všetko na váš server.
       5. Vo vašom prehliadači otvorte /wp-admin/install.php Takto nastavíte všetko potrebné pre váš blog. V prípade, že sa vyskytne chyba, overte obsah súboru wp-config.php a skúste znovu. Ak sa inštalácia opäť nespustí, navštívte prosím oficiálne fórum podpory [EN] alebo Slovenské fórum podpory a poskytnite čo najviac údajov popisujúcich váš problém.
       6. Zapíšte si heslo, koré vám bolo vygenerované.
       7. Inštalačný skript by vás mal presmerovať na prihlasovaciu stránku. Prihláste sa s používateľským menom admin a heslom, ktoré vám bolo priradené počas inštalácie. Toto heslo môžete neskôr zmeniť v záložke 'Profil'.
    Hlavne musis premenovat wp-config-sample.php na wp-config.php a spravne vyplnit udaje o pripojeni k DB
    A samozrejme najprv si DB v mySQL vytvor
    Potom to uz bude fungovat (nepamatam sa na 100%, ale myslim, ze este budes musiet spravit na niektore subory a adresare chmod 755, alebo 777, aby bolo mozne zapisovat zmeny do suborov, ale pocas instalacie budes na to upozorneny

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    nemam web na szm, ale pri registracii by si mal dostat aj meno a heslo do mySQL, mal by si dostat aj adresu k mySQL, najcastejsi a user friendly je system phpmyadmin, tam by si uz nemal mat problem vytvorit DB, vacsinou ti ale provider poskytne len jednu DB tak kludne daj do configu tu DB co sa ti vytvorila po registracii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.