Zavrieť

Porady

Ukončenie prac.pomeru vo výpovednej dobe

Milá porada, mám problém dosť súrny, som vo výpovednej dobe, ktorá mi končí 30.9.2009, lenže od 1.9.2009 prechádzajú práva a povinnosti na nástupnícku organizáciu, do ktorej už nechem ísť. Môžem si dať žiadosť o ukončenie pp vo výpov.dobe k 31.8.2009? Samozrejme, že je to výpoveď z organ. dôvodou teda aj s odstupným. Musím mať súhlas od terajšieho zamestnávateľa alebo stačí len napísať si žiadosť a od 1.9. nenastúpiť do práce s tým, že mi bude vyplatené odstupné. Veľmi pekne ďakujem, prepáčte mi, ale bolo nám to oznámené dnes o 14,00 hod. takže je to súrne, vie mi niekto poradiť? Ešte raz vrelá vďaka. Príjemný víkend
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Elenmarta Pozri príspevok
    Milá porada, mám problém dosť súrny, som vo výpovednej dobe, ktorá mi končí 30.9.2009, lenže od 1.9.2009 prechádzajú práva a povinnosti na nástupnícku organizáciu, do ktorej už nechem ísť. Môžem si dať žiadosť o ukončenie pp vo výpov.dobe k 31.8.2009? Samozrejme, že je to výpoveď z organ. dôvodou teda aj s odstupným. Musím mať súhlas od terajšieho zamestnávateľa alebo stačí len napísať si žiadosť a od 1.9. nenastúpiť do práce s tým, že mi bude vyplatené odstupné. Veľmi pekne ďakujem, prepáčte mi, ale bolo nám to oznámené dnes o 14,00 hod. takže je to súrne, vie mi niekto poradiť? Ešte raz vrelá vďaka. Príjemný víkend
    Musíš mať súhlas zamestnávateľa, nakoľko pracovný pomer je vec dvoch zmluvných strán.
    Skús sa dohodnúť zo zamestnávateľom, ale dávaj pozor, aby v dohode o rozviazaní prac. pomeru boli uvedené organizačné dôvody, inak by si prišla o odstupné.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Elenmarta Pozri príspevok
    Milá porada, mám problém dosť súrny, som vo výpovednej dobe, ktorá mi končí 30.9.2009, lenže od 1.9.2009 prechádzajú práva a povinnosti na nástupnícku organizáciu, do ktorej už nechem ísť. Môžem si dať žiadosť o ukončenie pp vo výpov.dobe k 31.8.2009? Samozrejme, že je to výpoveď z organ. dôvodou teda aj s odstupným. Musím mať súhlas od terajšieho zamestnávateľa alebo stačí len napísať si žiadosť a od 1.9. nenastúpiť do práce s tým, že mi bude vyplatené odstupné. Veľmi pekne ďakujem, prepáčte mi, ale bolo nám to oznámené dnes o 14,00 hod. takže je to súrne, vie mi niekto poradiť? Ešte raz vrelá vďaka. Príjemný víkend
    V priebehu plynutia výpovednej doby môžeš ukončiť pracovný pomer dohodou , ale len so súhlasom zamestnávateľa. Ak nenastúpiš do práce, zamestnávatel s tebou ukončí prac.pomer za hrubé porušenie prac.diciplíny a stratíš nárok na odstupné.

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    No bolo mi povedané, že súhlas od zamestnávateľa nemusím mať, nakoľko som si našla prácu vo výpovednej dobe. Stačí im to len 1 deň pred ukončením oznámiť kvôli poisťovni. Čo je na tom teda pravda, veď na mne ušetria 1 mesačnú mzdu. Dík

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Elenmarta Pozri príspevok
    No bolo mi povedané, že súhlas od zamestnávateľa nemusím mať, nakoľko som si našla prácu vo výpovednej dobe. Stačí im to len 1 deň pred ukončením oznámiť kvôli poisťovni. Čo je na tom teda pravda, veď na mne ušetria 1 mesačnú mzdu. Dík
    Na tejto informácii nie je pravdy ani slovo. O možnosti ukončenia prac.pomeru som písala v predch. príspevku. Dokonca, ak máte v prac. zmluve dodatok, že v prípade skončenia PP pred uplynutím výp. doby musíte nahradiť zamestnávatelovi mzdu vo výške jednomesačného zárobku, tak ju musíš zamestnavateľovi uhradiť ty, ak skončíš skôr.

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    Nie nemám, zmluvu mám viac než 5 rokov a vtedy sa niečo také do zmluvy nedalo. Takže potrebujem súhlas zamestnávateľa. Dátum žiadasti teda bude 28.8.2009 a súhlas od zamestn. najneskôr 31.8.2009, dobre som rozumela? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Elenmarta Pozri príspevok
    Nie nemám, zmluvu mám viac než 5 rokov a vtedy sa niečo také do zmluvy nedalo. Takže potrebujem súhlas zamestnávateľa. Dátum žiadasti teda bude 28.8.2009 a súhlas od zamestn. najneskôr 31.8.2009, dobre som rozumela? Ďakujem
    Najneskôr 31.8. musíš so zamestnávateľom uzatvoriť dohodu o skončení prac. pomeru k 31.8.

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    Ano, ale dúfam len, že s odstupným, ako by som to malo formulovať. Napr. žiadosť o ukončenie vo výpov.dobe, ... a tiež udať dôvod, alebo nemusí byť. Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Elenmarta Pozri príspevok
    Ano, ale dúfam len, že s odstupným, ako by som to malo formulovať. Napr. žiadosť o ukončenie vo výpov.dobe, ... a tiež udať dôvod, alebo nemusí byť. Dakujem
    Napíšeš žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou počas plynutia výpovednej doby výpovede zo strany zamestnávatela.

    V dohode, ktorú budeš so zamestavatelom podpisovať, by mal byť uvedený dôvod - slovne "organizačné dôvody" alebo § 63 odst. 1 písm. b/. Vtedy budeš mať nárok na odstupné.

    Dohodu, v ktorej nebude uvedený dôvod nepodpisuj.

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    Ďakujem pekne no len dúfam, že to dobre dopadne, želám Vám príjemný víkend ahojte

    majoneza je offline (nepripojený) majoneza

    majoneza
    Radsej dajte 31.8 namiesto 28.8. Ak nie, budete samoplatitelom 3 dni v zdravotnej poistovni (teda platite sama). Tiez, to moze mat vlpyv na ratanie narok na dovolenku, teda stratis zopar dni dovolenky (posledny den v praci, ziadajte aby Vam bola preplatena necerpana dovolenka).

    Ked ste tam aspon 5 rokov predpokladam, ze dostavate 3 mesiace vypoved aj odstupne, a niektore Vasi kolegovia uz skoncia v pondelok, ak su tam menej ako 5 rokov a vypovede dostali v tom istom case. Nezavidim Vam, ze budete tam este jeden mesiac, a drzim Vam palce.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    majoneza Pozri príspevok
    Radsej dajte 31.8 namiesto 28.8. Ak nie, budete samoplatitelom 3 dni v zdravotnej poistovni (teda platite sama). Tiez, to moze mat vlpyv na ratanie narok na dovolenku, teda stratis zopar dni dovolenky (posledny den v praci, ziadajte aby Vam bola preplatena necerpana dovolenka).

    Ked ste tam aspon 5 rokov predpokladam, ze dostavate 3 mesiace vypoved aj odstupne, a niektore Vasi kolegovia uz skoncia v pondelok, ak su tam menej ako 5 rokov a vypovede dostali v tom istom case. Nezavidim Vam, ze budete tam este jeden mesiac, a drzim Vam palce.
    O preplatenie nevyčerpanej dovolenky netreba žiadať, preplatenie vyplýva zo ZP § 116 odst. 3.
    Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.