Zavrieť

Porady

achilova šlacha - prosím

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím poradte....
Manžel si praskol achilovu slachu. pojde na operáciu.
prosím napíšte mi všetko čo viete.... teda ako je to s operáciou,
čo po nej ..kolko je pobyt v nemocnici, či je potom sádra? dlaha? a koľko je na nohe?
a kedy sa začína s rehabiltáciou?
počula som aj o nejakej modernej metode - nejaka spevnená topánka....
proste pomôžte mi získať čo najviac info...
Usporiadat
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím...
nikto nemal skusenosti s operaciou achilovej slachy?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pohar Pozri príspevok
prosím...
nikto nemal skusenosti s operaciou achilovej slachy?
Mal som natrhnutú , pri nohejbale sa mi to stalo , no na operáciu som nemusel ...

Ale bolelo to fest , PN cca 3 týždne , bandáže , polohovať nohu , medikamenty proti bolesti , rehabilitácie - vodná perličková a aj klasická masáž ....čím skôr , tým lepšie ...
Dodnes ju mám tak povediac stuhnutú a takú , akokeby hrubšiu ...

Inak , poviem Ti , následky bude cítiť stále a s pribúdajúcimi rokmi viac a viac ...

Kolegovi sa pri tomto športe pre zmenu roztrhla , veru musel pod nôž , sádra jednoznačne - dobu neviem ...

Len tak na okraj , pre zaujímavosť :
Už v dobách minulých vedeli , že je to dosť nepríjemná záležitosť , veď v dobách otroctva sa v niektorých krajinách táto šľacha pretínala a to z dôvodu zabráneniu úteku otrokov . Ono , aj keď sa to zrástlo , tak pohyb bol značne obmedzený ...

Skús popozerať aj toto , nájdeš viac ...

http://www.google.com/search?hl=sk&c...Eada%C5%A5&lr=
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dakujem za odpoved
no v pondelok má absolvovat interné vyšetrenie a potom na príjem na ortopédiu
je to hrozné....a práve teraz po dovolenke....
otázne je ako to bude s "PN"..... teda určite bude sádra
ale ako to bude....či bude moct po 2 tyzdnoch aspon nejako chodit alebo ako to bude.....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

moj svokor si roztrhol achilovu slachu pred rokom na motorke... ked na nu vysadne, tak sa sprava ako 20 rocny

okamzite ho manzel zaviezol do nemocnice, na druhy den mu to operovali... to bolo cca v juni... v auguste sme mali svadbu a len tyzden pred svadbou mu dali dole, neviem presne ci uz sadru alebo dlahu, ale daku oporu na tom mal... ale napriek urazu v pohode tancoval na svadbe, aj ked nie v plnej sile

normalne si nepamatam priebeh liecenia... je zamestnany ako vodic, tak soferovat neprichadzalo do uvahy, kym noha nebude v pohode... ale chodil s pomocou bariel... najhorsie bolo dostat sa z domu von, kedze byvaju na 4tom poschodi bez vytahu... zrejme preto si to moc nepamatam, kedze malo chodil von...

teraz ma na nohe asi 5cm jazvu...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

andreaS Pozri príspevok
moj svokor si roztrhol achilovu slachu pred rokom na motorke... ked na nu vysadne, tak sa sprava ako 20 rocny

okamzite ho manzel zaviezol do nemocnice, na druhy den mu to operovali... to bolo cca v juni... v auguste sme mali svadbu a len tyzden pred svadbou mu dali dole, neviem presne ci uz sadru alebo dlahu, ale daku oporu na tom mal... ale napriek urazu v pohode tancoval na svadbe, aj ked nie v plnej sile

normalne si nepamatam priebeh liecenia... je zamestnany ako vodic, tak soferovat neprichadzalo do uvahy, kym noha nebude v pohode... ale chodil s pomocou bariel... najhorsie bolo dostat sa z domu von, kedze byvaju na 4tom poschodi bez vytahu... zrejme preto si to moc nepamatam, kedze malo chodil von...

teraz ma na nohe asi 5cm jazvu...
dakujem za odpoved
a prosím ako to prežíval? operáciu?
každá maličkosť mi pomôže....
a ked mal dlahu(sadru) aj chodil? pomocou bariel?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dosiel manzel, tak som sa jeho popytala, lebo ja si to fakt neviem vybavit...

takze po operacii mu dali sadru na komplet celu nohu (koncila mu uplne hore na vnutornej strane nohy) ... chodit sa mu takto dalo tazko, vylucne len barly a bol stale doma... po mesiaci a pol mu ju dali dole a dali mu sadru uz len po koleno a to sa mu uz lepsie hybalo, chodil skackanym stylom na jednej nohe... a tuto sadru mu dali dole po dvoch-troch tyzdnoch... no a potom sme mali tu svadbu svokor sa neudrzal a tancoval, ale vramci moznosti... a ked mu dali dole aj tu poslednu sadru tak chodil este stale za pomoci bariel, a nesmel ju presilit...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

andreaS Pozri príspevok
dosiel manzel, tak som sa jeho popytala, lebo ja si to fakt neviem vybavit...

takze po operacii mu dali sadru na komplet celu nohu (koncila mu uplne hore na vnutornej strane nohy) ... chodit sa mu takto dalo tazko, vylucne len barly a bol stale doma... po mesiaci a pol mu ju dali dole a dali mu sadru uz len po koleno a to sa mu uz lepsie hybalo, chodil skackanym stylom na jednej nohe... a tuto sadru mu dali dole po dvoch-troch tyzdnoch... no a potom sme mali tu svadbu svokor sa neudrzal a tancoval, ale vramci moznosti... a ked mu dali dole aj tu poslednu sadru tak chodil este stale za pomoci bariel, a nesmel ju presilit...
dakujem pekne za odpoved
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

andreaS Pozri príspevok
dosiel manzel, tak som sa jeho popytala, lebo ja si to fakt neviem vybavit...

takze po operacii mu dali sadru na komplet celu nohu (koncila mu uplne hore na vnutornej strane nohy) ... chodit sa mu takto dalo tazko, vylucne len barly a bol stale doma... po mesiaci a pol mu ju dali dole a dali mu sadru uz len po koleno a to sa mu uz lepsie hybalo, chodil skackanym stylom na jednej nohe... a tuto sadru mu dali dole po dvoch-troch tyzdnoch... no a potom sme mali tu svadbu svokor sa neudrzal a tancoval, ale vramci moznosti... a ked mu dali dole aj tu poslednu sadru tak chodil este stale za pomoci bariel, a nesmel ju presilit...
ešte jedna otázka
ked po operacii dostal sadru---- bol celych 6 tyzdnov PN?
a ako sa hybal ? chodil po byte? aj von?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pohar Pozri príspevok
prosím poradte....
Manžel si praskol achilovu slachu. pojde na operáciu.
prosím napíšte mi všetko čo viete.... teda ako je to s operáciou,
čo po nej ..kolko je pobyt v nemocnici, či je potom sádra? dlaha? a koľko je na nohe?
a kedy sa začína s rehabiltáciou?
počula som aj o nejakej modernej metode - nejaka spevnená topánka....
proste pomôžte mi získať čo najviac info...
mrkni sa na stránku http://www.edusan.sk/ - videla som tam informácie, ktoré ťa môžu zaujímať
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
spevnená topánka určite nie.na to je dobrá jedine operácia kde roztrhnutú achilovú šľachu spoja, môj otec si ju roztrhol pred 8mi rokmi bol doma asi 4 mesiace a asi 2 mal sádru a dlahu. treba to potom dobre zrehabilitovať a bude to dobré. držím palce
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pohar: tiez ta nepotesim ako pasuliatko... ale svokor bol na PN dobre 3 mesiace ak nie 4 ... von nechodil, ako som pisala 4. poschodie bez vytahu, a s tou sadrou na celu nohu bolo umenie presuvat sa po dome, nieto dole peso 4 poschodia a potom nazad hore... s tou malou sadrou to bolo uz lepsie..

rehabilitacie ani neviem ci mal, lebo on blazon ked uz citil ze chodi, tak zase vyliezol na motorku lebo rok predtym si pre istotu nestastne zlomil ruku, zle mu to zrastlo a museli mu davat droty do chrbata dlane, ako su prsty... a doktor mu nakazal ze by mal dobre jazdit na tej motorke, lebo si to ani neuvedomi ale najlepsie tak rehabilituje tu ruku, lebo ju potrebuje pouzivat ako brzdu a tak... a on si to preniesol aj na tu nohu ze najlepsia rehabilitacia je jazdit na nej
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Pridám skúsenosť môjho manžela s achilovkou. V marci minulého roku zle skočil na hranu schoda. Na pohotovosti povedali: rozchodiť. Bolesť neprestávala, tak sme šli na druhý deň na chirurgiu, kde sa zhrozili a okamžite zabezpečovali operáciu achilovky, manžel ju mal pretrhnutú. Po operácii bol cca 5 dní v nemocnici, potom mal sadrovú dlahu. Chodil pomocou barlí a na PN bol, ak sa dobre pamätám 3 mesiace.Dodnes má dosť škaredú jazvu, cíti na nej zmeny počasia. Po roku bol kvôli poistke na kontrole, zistili mu dosť značne obmedzenú pohyblivosť nohy. Želám vám, aby vaša operácia dopadla lepšie.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

kunkelovaa Pozri príspevok
Pridám skúsenosť môjho manžela s achilovkou. V marci minulého roku zle skočil na hranu schoda. Na pohotovosti povedali: rozchodiť. Bolesť neprestávala, tak sme šli na druhý deň na chirurgiu, kde sa zhrozili a okamžite zabezpečovali operáciu achilovky, manžel ju mal pretrhnutú. Po operácii bol cca 5 dní v nemocnici, potom mal sadrovú dlahu. Chodil pomocou barlí a na PN bol, ak sa dobre pamätám 3 mesiace.Dodnes má dosť škaredú jazvu, cíti na nej zmeny počasia. Po roku bol kvôli poistke na kontrole, zistili mu dosť značne obmedzenú pohyblivosť nohy. Želám vám, aby vaša operácia dopadla lepšie.
a aké mal povolanie?
ked je sedavé, dovolia aj kratšiu PN?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pohar Pozri príspevok
a aké mal povolanie?
ked je sedavé, dovolia aj kratšiu PN?
čítala si tento príspevok ?

http://www.porada.sk/1138394-post7.html
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

veronikasad Pozri príspevok
čítala si tento príspevok ?

http://www.porada.sk/1138394-post7.html
čítala...
ale dakujem za upozornenie, už som TICHO.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pohar Pozri príspevok
čítala...
ale dakujem za upozornenie, už som TICHO.
to nebolo upozornenie, nemusíš byť ticho. PORADA je na to, aby sme si radili ... Ak bude mať sádru cez celé stehno, ako píše Andrejka, ťažko bude chodiť do práce aj keď má sedavé zamestnanie
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

veronikasad Pozri príspevok
to nebolo upozornenie, nemusíš byť ticho. PORADA je na to, aby sme si radili ... Ak bude mať sádru cez celé stehno, ako píše Andrejka, ťažko bude chodiť do práce aj keď má sedavé zamestnanie
no ved... toho sa bojíme... čo s tým....

dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pohar Pozri príspevok
no ved... toho sa bojíme... čo s tým....

dakujem
s tým nič nenarobíš, ale viac budeš vedieť až zajtra keď absolvuje vyšetrenie.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

veronikasad Pozri príspevok
s tým nič nenarobíš, ale viac budeš vedieť až zajtra keď absolvuje vyšetrenie.
ok.
dakujeme.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak svokor mohol len lezat a prevalovat sa na jednu ci druhu stranu... sediet sa mu proste nedalo alebo len tak na chvilku zmenit polohu a sadnut a nohu opriet o stolicku

drzim palce... a hlavne skore uzdravenie z urazu...

este treba potom na tu nohu davat velky pozor, lebo je velka pravdepodobnost vratenia sa tohto urazu, lebo slacha je slacha a ta sa nezrastie tak ako kost
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať