Zavrieť

Porady

Windows DVD Maker

Ahoj. Urobila som si film vo Windows DVD Maker, ale nechce mi ho nič vypáliť. Vyhľadala som si to v pomoci a tam písalo, že ak mi to neide prehrať v W.Media Player tak to nepôjde. A mne to Media Player prehrať nechce. Čo mám urobiť, aby sa to dalo vypáliť. Mám tam nakamerovanú dcérku keď bola menšia a nechcem to stratiť ako sa mi už nedávno stalo. Vopred Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    No aj ja som si už dávnejšie spravil film v tomto programe a vypálil som to cez NERO 6 a ide v pohode.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    libelabarlik Pozri príspevok
    Ahoj. Urobila som si film vo Windows DVD Maker, ale nechce mi ho nič vypáliť. Vyhľadala som si to v pomoci a tam písalo, že ak mi to neide prehrať v W.Media Player tak to nepôjde. A mne to Media Player prehrať nechce. Čo mám urobiť, aby sa to dalo vypáliť. Mám tam nakamerovanú dcérku keď bola menšia a nechcem to stratiť ako sa mi už nedávno stalo. Vopred Vám ďakujem.
    NEviem, čo si presne porobila v tom Windiws DVD maker (WDM), ale asi si niečo dovrzala alebo nesprávne urobila, lebo inak to nie je problém urobiť video.

    Ak ešte máš tie zdrojové videosúbory (z kamery uložené do PC), tak si otvor Windows Movie Maker - WMM (je štandardnou súčasťou každého Windowsu). Tam si načítaj všetky tie videá tvojej dcéry, posrihaj to, zoraď, urob prechody a nakoniec to daj uložiť do PC. WMM ti to uloží vo formáte .wmv, ktorý prehraje ktorýkoľvek prehrávač v PC. Následne môžeš pomocou aplikácie WDM tento vytvorený projekt napáliť na DVD ako video DVD.

    V akom formáte máš tie zdrojové videosúbory?

    libelka je offline (nepripojený) libelka

    libelka
    Filmy som už s týmto programom robila. To len teraz mi to akosi nevyšlo. Formát mi nepíše wmv ale MSWMM a neviem to zmeniť. Ďakujem.

    libelka je offline (nepripojený) libelka

    libelka
    Vytvorené video som vytvorila z dvoch videí a všimla som si, že jeden je AVI a druhý je WMV. Môže byť chyba v tom? Ako to zmeniť???

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    *.wmv = windows media video => hotový videoformát pre Windows Media Player
    *.mswmm = microsoft windows media maker => je to určené pre WMM akoby rozrobená práca

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    libelabarlik Pozri príspevok
    Vytvorené video som vytvorila z dvoch videí a všimla som si, že jeden je AVI a druhý je WMV. Môže byť chyba v tom? Ako to zmeniť???
    Koncovka súboru .mswmm je nie výstupný videosúbor, ale len nedokončený projekt Windows Movie Maker Project . Je to poznať aj zo samotnej veľkosti súbory, ktorý dosahuje niekoľko kB, čo evidentne nemôže byť videosúbor, tie dosahujú veľkosti desiatok a stoviek MB. Čo je to projekt, som bližšie vysvetľoval tu:

    http://www.porada.sk/t118420-strata-video-suboru.html

    Takže problém v žiadnom prípade nemôže byť v tom, že ako zdrojový súbor bol jeden .avi a druhý .wmv. AKo zdrojové súbory môžu byť videá, zvukové súbory a obrázky rôznych formátov, pokiaľ je ich WMM podporuje. Na výsledný súbor to nemá žiadny vplyv, v akom formáte sú zdrojové súbory.

    Prečítaj si ten link, z neho pochopíš, kde je problém.

    libelka je offline (nepripojený) libelka

    libelka
    O.k. film mám hotový, ale ako ho mám uložiť aby sa mi uložil vo formáte ako potrebujem. Skúšam aj tak aj onak, ale stále mi to nevypaľuje. Súce píše, že ano ale nejako dlho to trvá.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ďalšia otázka znie: v akom výstupnom formáte je už novovytvorený "film"? Aký máš napaľovací program? Niektoré DVD prehrávače podporujú tzv. DivX formáty (tu patrí aj *.avi), niektoré nie. V prípade, že máš DVD prehrávač, ktorý podporuje DivX, tak to kľudne napáľ ako *.avi (v Nere ako dáta). Ak DVD nepodporuje DivX (niektoré staršie to nepodporujú), tak musíš prekonvertovať zo svojho "uloženého" formátu do video formátu tzv. VideoDVD (poznáš to podľa toho, že sú tam dva podadresáre AUDIO_TS a VIDEO_TS - v tomto potom sú uložené video súbory *.BUP, *.IFO, *.VOB). Potom ti stačí tieto podadresáre buď uložiť ako dáta (neboj sa, ono to funguje), alebo dať v Nere uložiť ako Video DVD (samo si po zadaní titulu - vyhľadáš - nájde potrebné súbory a napáli).

    Pre konverziu na VideoDVD je tiež dobrý program DVD Flick.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    libelabarlik Pozri príspevok
    O.k. film mám hotový, ale ako ho mám uložiť aby sa mi uložil vo formáte ako potrebujem. Skúšam aj tak aj onak, ale stále mi to nevypaľuje. Súce píše, že ano ale nejako dlho to trvá.
    Pracuješ s Windows DVD Maker alebo Windows Movie Maker?

    AK si film dokončila s DVD Movie Maker, tak ho ulož na PC (Uložiť do počítača). WMM ti ho uloží automaticky vo formáte .wmv. WMM nedokáže napaľovať na DVD.

    Ak budeš mať takto uložené, tak pomocou napaľovacieho programu si daj vytvoriť Video DVD a tam vložiš toto video. Napaľovací program ti to uloží v takom formáte, v akom sú uložené súbory Video DVD, ako písal misoft.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.