Zavrieť

Porady

Aky je najvyhodnejsi mob. provider

Kedze v mob. sieti volam minimum, pouzivam kreditny system a chcem pri nom aj zostat.
Bohuzial teraz mam orange a niesom s tym velmi spokojny, minimalny kredit je 200SK a je to len na 3 mesiace. Budete sa divit, ale ja prevolam asi 160-170SK, oni mi sice po kupe noveho kreditu pripocitaju tu ciastku co mi ostala, ale aj tak sa mi to nepaci, malo by to byt aspon na 1/2 roka.
Donedavna som videl v TV reklamu na O2, 13cent za minutu do vsetkych sieti, to by sa mi aj pacilo, ale chcem vediet, ci su nejake podobne moznosti u inych providerov.
Pytam sa preto, lebo niekto ma o tom perfektny prehlad a ja nemam momentalne cas studovat rozne varianty u vsetkych providerov.

Dalsia vec:
Ako zistim, ci mam blokovany mobil na orange. Dostal som ho cca pred 2-3 rokmy. Nemam moznost tam vlozit inu kartu od ineho providera, aby som to zistil.
Mam nokia 6070 ( pre kazdy pripad, navod na odblokovanie mam, len neviem ci ho musim pouzit)
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak tam strčíš kartu iného operátora a miesto prihlásenia sa do siete pýta unlock key, tak je blokovaný
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

orange uz neaku tu dobu neblokuje telefony ale pre istotu si to skontroluj tak ako to pise v prispevku hore
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Fero11 Pozri príspevok
Kedze v mob. sieti volam minimum, pouzivam kreditny system a chcem pri nom aj zostat.
Bohuzial teraz mam orange a niesom s tym velmi spokojny, minimalny kredit je 200SK a je to len na 3 mesiace. Budete sa divit, ale ja prevolam asi 160-170SK, oni mi sice po kupe noveho kreditu pripocitaju tu ciastku co mi ostala, ale aj tak sa mi to nepaci, malo by to byt aspon na 1/2 roka.
Donedavna som videl v TV reklamu na O2, 13cent za minutu do vsetkych sieti, to by sa mi aj pacilo, ale chcem vediet, ci su nejake podobne moznosti u inych providerov.
Pytam sa preto, lebo niekto ma o tom perfektny prehlad a ja nemam momentalne cas studovat rozne varianty u vsetkych providerov.

Dalsia vec:
Ako zistim, ci mam blokovany mobil na orange. Dostal som ho cca pred 2-3 rokmy. Nemam moznost tam vlozit inu kartu od ineho providera, aby som to zistil.
Mam nokia 6070 ( pre kazdy pripad, navod na odblokovanie mam, len neviem ci ho musim pouzit)
Nz nieco si uz poziciam
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Orange roky neblokuje mobily. Bežne prehadzujem O2 a Orange.
Naposledy upravil Charon : 01.09.09 at 18:43
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Fero11 Pozri príspevok
Kedze v mob. sieti volam minimum, pouzivam kreditny system a chcem pri nom aj zostat.
Bohuzial teraz mam orange a niesom s tym velmi spokojny, minimalny kredit je 200SK a je to len na 3 mesiace. Budete sa divit, ale ja prevolam asi 160-170SK, oni mi sice po kupe noveho kreditu pripocitaju tu ciastku co mi ostala, ale aj tak sa mi to nepaci, malo by to byt aspon na 1/2 roka.
Donedavna som videl v TV reklamu na O2, 13cent za minutu do vsetkych sieti, to by sa mi aj pacilo, ale chcem vediet, ci su nejake podobne moznosti u inych providerov.
Pytam sa preto, lebo niekto ma o tom perfektny prehlad a ja nemam momentalne cas studovat rozne varianty u vsetkych providerov.
Tak potom sa Ti oplatí ked tak málo prevoláš aktivovať si O2fér na faktúru, a budeš platiť len toľko koľko si prevolal. Lebo aj pri O2 platí, najmenší kredit 6 eur z bankového účtu, z bankomatu alebo dobíjacím kuponom je to 8 eur. Takže v podstate si na tom tak ako pri orange.

O2 pri programe O2fér má ceny volaní do vš. sietí za 13 centov minúta.

Orange má pri programe Majster paušál pri pravidelnom mesačnom poplatku 5 eur ( máš tam zahrnuté 50 sms/mms a tiež 25 MB net či čo ) a ceny hovorov sú nad rámec toho poplatku a za minútu do všetkých sietí zaplatíš 12 centov.

Tmobile má podobnú ponuku ako O2, ceny hovorov za 13 centov avšak túto ponuku získaš len ak máš špeci kupon ( alebo táto ponuka už neplatí? neviem )

Pokiaľ budeš mať O2fér na faktúru, tak ak prevoláš mesačne 1euro tak ti príde faktúra 1 euro,ak prevoláš 5 eur tak Ti príde faktúra na 5 eur, ked prevoláš 0 eur tak budeš mať nulovú faktúru a nemusíš dobíjať každé tri mesiace ako pri O2 fér na kredit.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

OK, pre mna je potom asi najvyhodnejsi o2fer, este sa pojdem konkretne informovat do o2 predajne
dik
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
O2 má pri fér jednu podmienku. Raz za tri mesiace musíš mať faktúru vyššiu ako 3,33 € (100 Sk) a to z pochopiteľného dôvodu - náklady na vystavenie a odoslanie faktúry. Ale to by nemal byť problém. Myslím.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Fero11 Pozri príspevok
Kedze v mob. sieti volam minimum, pouzivam kreditny system a chcem pri nom aj zostat.
Bohuzial teraz mam orange a niesom s tym velmi spokojny, minimalny kredit je 200SK a je to len na 3 mesiace. Budete sa divit, ale ja prevolam asi 160-170SK, oni mi sice po kupe noveho kreditu pripocitaju tu ciastku co mi ostala, ale aj tak sa mi to nepaci, malo by to byt aspon na 1/2 roka.
Donedavna som videl v TV reklamu na O2, 13cent za minutu do vsetkych sieti, to by sa mi aj pacilo, ale chcem vediet, ci su nejake podobne moznosti u inych providerov.
Pytam sa preto, lebo niekto ma o tom perfektny prehlad a ja nemam momentalne cas studovat rozne varianty u vsetkych providerov.

Dalsia vec:
Ako zistim, ci mam blokovany mobil na orange. Dostal som ho cca pred 2-3 rokmy. Nemam moznost tam vlozit inu kartu od ineho providera, aby som to zistil.
Mam nokia 6070 ( pre kazdy pripad, navod na odblokovanie mam, len neviem ci ho musim pouzit)
Dá sa pouvažovať aj nad Easy. Tam je doba platnosti kreditu dlhšia, až 12 mesiacov. Závisí to síce od výšky dobitia (ak dobiješ do 16 €, tak 3 mesiace, ak 16-25 € tak 6 mesiacov a nad 25 € platí kredit až 12 mesiacov), ale dá sa to oklamať. Ja tiež prevolám maximálne 50-100 SKK mesačne, na to nie je dobrý žiadny paušál.

Ak chceš popíšem ti, ako za 6 EUR predĺžiť platnosť na 12 mesiacov.
0 0
Jurho Jurho

Jurho je offline (nepripojený) Jurho

Xanti Pozri príspevok
Tak potom sa Ti oplatí ked tak málo prevoláš aktivovať si O2fér na faktúru, a budeš platiť len toľko koľko si prevolal. Lebo aj pri O2 platí, najmenší kredit 6 eur z bankového účtu, z bankomatu alebo dobíjacím kuponom je to 8 eur. Takže v podstate si na tom tak ako pri orange.

O2 pri programe O2fér má ceny volaní do vš. sietí za 13 centov minúta.

Orange má pri programe Majster paušál pri pravidelnom mesačnom poplatku 5 eur ( máš tam zahrnuté 50 sms/mms a tiež 25 MB net či čo ) a ceny hovorov sú nad rámec toho poplatku a za minútu do všetkých sietí zaplatíš 12 centov.

Tmobile má podobnú ponuku ako O2, ceny hovorov za 13 centov avšak túto ponuku získaš len ak máš špeci kupon ( alebo táto ponuka už neplatí? neviem )

Pokiaľ budeš mať O2fér na faktúru, tak ak prevoláš mesačne 1euro tak ti príde faktúra 1 euro,ak prevoláš 5 eur tak Ti príde faktúra na 5 eur, ked prevoláš 0 eur tak budeš mať nulovú faktúru a nemusíš dobíjať každé tri mesiace ako pri O2 fér na kredit.

hmm... neviete, či ked už mam O2 fer na kredit, či sa dá nejako " prejisť" na faktúru?

VDAKA
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Jurho Pozri príspevok
hmm... neviete, či ked už mam O2 fer na kredit, či sa dá nejako " prejisť" na faktúru?

VDAKA
Dá sa prejst na faktúru, úplne v pohode. Stačí íst do predajne. Len čo som čítala forum O2, tak trošku sa stažujú, že chodia neskoro faktúry.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jurho Pozri príspevok
hmm... neviete, či ked už mam O2 fer na kredit, či sa dá nejako " prejisť" na faktúru?

VDAKA
Dá sa a tento prechod je bezplatný.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Dá sa pouvažovať aj nad Easy. Tam je doba platnosti kreditu dlhšia, až 12 mesiacov. Závisí to síce od výšky dobitia (ak dobiješ do 16 €, tak 3 mesiace, ak 16-25 € tak 6 mesiacov a nad 25 € platí kredit až 12 mesiacov), ale dá sa to oklamať. Ja tiež prevolám maximálne 50-100 SKK mesačne, na to nie je dobrý žiadny paušál.

Ak chceš popíšem ti, ako za 6 EUR predĺžiť platnosť na 12 mesiacov.
To nerieši jeho situáciu, potrebu dobíjat každé tri mesiace. Ako viem, že pri zaslaní nejakej darcovskej alebo sútažnej sms sa platnosť kreditu presunie o tri mesiace pri O2.

Btw. aj pri O2 ak dobiješ viac EUR, tak Ti platí kredit dlhšie.

Čo sa týka faktúrovaného O2 fér tak ten by bol aj pre teba chobot dobrý, ked prevoláš menej. Síce majú v VOP podmienku, že ak je faktúra nižšia ako 100 sk po dobu troch mesiacov, tak si vyhradzujú právo presunúť O2 fér na kreditný systém. Ale doteraz to neurobili, lebo "vraj" to nie je technicky možné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
To nerieši jeho situáciu, potrebu dobíjat každé tri mesiace. Ako viem, že pri zaslaní nejakej darcovskej alebo sútažnej sms sa platnosť kreditu presunie o tri mesiace pri O2.

Btw. aj pri O2 ak dobiješ viac EUR, tak Ti platí kredit dlhšie.

Čo sa týka faktúrovaného O2 fér tak ten by bol aj pre teba chobot dobrý, ked prevoláš menej. Síce majú v VOP podmienku, že ak je faktúra nižšia ako 100 sk po dobu troch mesiacov, tak si vyhradzujú právo presunúť O2 fér na kreditný systém. Ale doteraz to neurobili, lebo "vraj" to nie je technicky možné.
KEby som sa mal rozhodnúť medzi predplateným a faktúrovaným, tak si asi zoberiem predplatený. Má to len jednu nevýhodu oproti Easy, a to že maximálna doba platnosti kreditu je 6 mesiacov, kým u Easy je až 12 mesiacov. Takže ak volám veľmi málo, stačí mi dobiť za pár EUR 1x za rok.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
KEby som sa mal rozhodnúť medzi predplateným a faktúrovaným, tak si asi zoberiem predplatený. Má to len jednu nevýhodu oproti Easy, a to že maximálna doba platnosti kreditu je 6 mesiacov, kým u Easy je až 12 mesiacov. Takže ak volám veľmi málo, stačí mi dobiť za pár EUR 1x za rok.
Prosim ťa prezrať ako to je na ten jeden rok platnosť kreditu pri 6 eurovom dobití EASY, neviem totiž to. Niekedy im kredit bežne platil rok. Teraz sa prispôsobili pomaranču. Díky, za návod.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Prosim ťa prezrať ako to je na ten jeden rok platnosť kreditu pri 6 eurovom dobití EASY, neviem totiž to. Niekedy im kredit bežne platil rok. Teraz sa prispôsobili pomaranču. Díky, za návod.
Boli časy, boli...Teraz aby platil kredit rok,tak treba dobiť kredit cca.30 euro minimálne...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

takže je to 25 eur...

Spôsob dobitia Platnosť kreditu v dňoch Výška dobitia v € (Sk)
inak ako dobíjacím
Easy kupónom 90 menej ako 16,00 (482,02)
180 16,00 a menej ako 25,00
(482,02 a menej ako 753,15)
365 25,00 (753,15) a viac
dobíjacím Easy kupónom 90 bez ohľadu na výšku dobitia
Platnosť SIM karty sa nemení - zostáva 12 mesiacov od posledného dobitia.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stano poprosím ťa uprav trošku svoj príspevok. Je veľmi neprehľadný. Použi bodky alebo niečo čím to dostaneš pod seba. Díky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
Prosim ťa prezrať ako to je na ten jeden rok platnosť kreditu pri 6 eurovom dobití EASY, neviem totiž to. Niekedy im kredit bežne platil rok. Teraz sa prispôsobili pomaranču. Díky, za návod.
Prišiel som na to vlastne náhodou.

Ak máš nejaký kredit a nedobiješ si pri skončení platnosti kreditu, tak tento kredit sa vynuluje. V minulosti sa už nedal obnoviť, ale od nejakého času umožňuje Tmobile, že keď si v najbližších 90 dňoch znovu dobiješ kredit, tak ti ten pôvodný (ktorý ti pri skončení platnosti vynulovali) obnovia.

Ja som mal kredit nejakých 40 EUR, o ten som prišiel, lebo som si včas nedobil a neobnovil platnosť kreditu - mal som teda nulu. Dobil som 9 EUR o deň neskôr, kredit mi predĺžili o 3 mesiace. Za pár dní mi vrátili tých 40 EUR a ich systém to považoval ako dobitie kreditu a automaticky predĺžil dobu platnosti kreditu ako keby som dobil za viac ako 25 EUR - o 12 mesiacov.

Takže nechať prepadnúť kredit (musí byť viac ako 25 EUR), dobiť, počkať na obnovu kreditu a doba platnosti je predĺžená o 12 mesiacov.

Dúfam, že to v T-mobile nebudú čítať, lebo keď upravia softvér, tak máme po "ptákách".
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Prišiel som na to vlastne náhodou.

Ak máš nejaký kredit a nedobiješ si pri skončení platnosti kreditu, tak tento kredit sa vynuluje. V minulosti sa už nedal obnoviť, ale od nejakého času umožňuje Tmobile, že keď si v najbližších 90 dňoch znovu dobiješ kredit, tak ti ten pôvodný (ktorý ti pri skončení platnosti vynulovali) obnovia.

Ja som mal kredit nejakých 40 EUR, o ten som prišiel, lebo som si včas nedobil a neobnovil platnosť kreditu - mal som teda nulu. Dobil som 9 EUR o deň neskôr, kredit mi predĺžili o 3 mesiace. Za pár dní mi vrátili tých 40 EUR a ich systém to považoval ako dobitie kreditu a automaticky predĺžil dobu platnosti kreditu ako keby som dobil za viac ako 25 EUR - o 12 mesiacov.

Takže nechať prepadnúť kredit (musí byť viac ako 25 EUR), dobiť, počkať na obnovu kreditu a doba platnosti je predĺžená o 12 mesiacov.

Dúfam, že to v T-mobile nebudú čítať, lebo keď upravia softvér, tak máme po "ptákách".
Wau zaujímavý spôsob. Ináč kredit prepadnutý v Tmobile vracajú až po pár dňoch? Lebo u O2 mi to robia automaticky hned pri dobití.
Minule som dostala bonus 100% od nich, dobila som 20 € cez bankomat, pripísali mi bonus 1 euro za ten spôsob dobitia, potom dalších 21 eur bonus 100% navyše, a k tomu mi vrátili prepadnutých 0,50 €. Ale to sa všetko udialo v podstate súbežne.
U Tmobile sa tak nedeje? ( Nemám easy mám tam paušal, takže toto neovládam, ale jedna easy v rodine je tak zato sa pýtam ) Nevracajú hned všetko súčasne?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Chobot Pozri príspevok
Dá sa pouvažovať aj nad Easy. Tam je doba platnosti kreditu dlhšia, až 12 mesiacov. Závisí to síce od výšky dobitia (ak dobiješ do 16 €, tak 3 mesiace, ak 16-25 € tak 6 mesiacov a nad 25 € platí kredit až 12 mesiacov), ale dá sa to oklamať. Ja tiež prevolám maximálne 50-100 SKK mesačne, na to nie je dobrý žiadny paušál.

Ak chceš popíšem ti, ako za 6 EUR predĺžiť platnosť na 12 mesiacov.
Mohol by som ta poprosit o popisanie ??
Ide este aj o to, ze neviem aka je cena u orange za minutu, ale myslim, ze oni tam mali ovela vyssie ceny ako 0,13€ a do inych sieti este drahsie.
Samozrejme ide mi aj o to, aby bola cena za minutu aspon priblizna tym 0,13€

BTW web stranka orange je (aspon pre mna) maximalne neprehladna, nic konkretne sa tam neda dozvediet, stahol som si cennik a ak clovek nema monitor s rozlisenim (trepnem) 4000 x nieco tak musi rolovat aj z lava doprava (pri standardnom rozliseni potrebujem na to lupu) a to ma nebavi. Pre mna pohybovat sa po ich stranke je katastrofa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať