Zavrieť

Porady

Marketingová "firma" mi nechce dať faktúry

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj, píšem Vám, viac skúseným v právnych veciach, pretože bohužiaľ ja sa do obchodného práva nevyznám. Objednal som si od marketingovej firmy XY billboard na 2 mesiace. Problémy sú hneď dve. Prvá je, že mi nechce poslať faktúru, ktorú by som si mohol dať do nákladov a druhá, že mi nevie, alebo nechce povedať ulicu, kde sa billboard nachádza. Poslal mi len jednu fotku, ale pri dnešných grafických programoch sa to dá ľahko upraviť. Billboard bol objednaný na august a september. Už je september a ja ešte stále nemám ulicu, takže v podstate si to mohol objednať len na 1 mesiac. Firme arton, od ktorej si to ževraj objednal sa nedá dovolať a na e-maily mi neodpovedajú,takže si to u nich neviem overiť. Riešenie by bolo extrémne jednoduché, poslal by mi faktúru, ulicu, kde sa billboard nachádza a faktúru od firmy, kde si to objednával, samozrejme by stačilo len dĺžka kampane. Cena by ma nezaujímala.

Zaujímalo by ma, či si môžem od neho súdnou cestou nejak vymáhať tieto veci. Potrebujem to čo najskôr, pretože keď skončí september, tak billboard skončí tiež, takže nebudem vedieť nijak argumentovať a nebudem môcť spraviť nijaké dôkazy, ktoré by jeho tvrdenia mohli zdiskreditovať.

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ale ved to mas jednoduche. Ziadna faktura, ziadna platba.

Tu reklamu si si objednaval na zaklade nejakej zmluvy? Bolo tam napisane, ze ta budu informovat o adrese umiestnenia? (podla mna to tam malo byt)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

co z tohto vyplyva? nabuduce neplatit bez faktury... hoci aj predfakturu vypytat a tu platit... plus podpisat zmluvu s vymedzenym predmetom, povinnosti objednavatela aj zhotovitela...
0 0
peter9998 peter9998

peter9998 je offline (nepripojený) peter9998

ako je tu pisane nemas ziadnu zmluvu s nim predpokladam tak neviem co riesis - oni doplatia na svoju neochotu nie ty...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
peter9998 Pozri príspevok
ako je tu pisane nemas ziadnu zmluvu s nim predpokladam tak neviem co riesis - oni doplatia na svoju neochotu nie ty...
On už na to doplatil. Zaplatil dopredu a nemá faktúru.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

obe strany si to už tu, cez poradu vydiskutovali...( aj ked príspevky sú zmazané, kvôli osobnému konfliktu)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
arizona Pozri príspevok
obe strany si to už tu, cez poradu vydiskutovali...( aj ked príspevky sú zmazané, kvôli osobnému konfliktu)
Potom sa to tu mohlo uviesť, lebo zase to niekto bude riešiť odznova. Alebo vymazať celú tému. Keď je to vyriešené, potom je to tu o ničom.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Potom sa to tu mohlo uviesť, lebo zase to niekto bude riešiť odznova. Alebo vymazať celú tému. Keď je to vyriešené, potom je to tu o ničom.
Bohužiľ spor nebol vyriešený a asi nikdy nebude. Druhá strana mi odmieta poslať faktúru. Tu nič nebolo vyriešené, boli tu len zbytočné hádky o niečom úplne inom. Ale je to už jedno.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dantess Pozri príspevok
Bohužiľ spor nebol vyriešený a asi nikdy nebude. Druhá strana mi odmieta poslať faktúru. Tu nič nebolo vyriešené, boli tu len zbytočné hádky o niečom úplne inom. Ale je to už jedno.
Dantess a to ti nechcu dať faktúru za ten bilboard alebo myslíš faktúru ich dodavateľa? Lebo nejak to zo zadania nie je jasné.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Dantess a to ti nechcu dať faktúru za ten bilboard alebo myslíš faktúru ich dodavateľa? Lebo nejak to zo zadania nie je jasné.
Nechce mi dať fakturu z jeho firmy. Jeho fakturu s mojim ICO-m, aby som si to mohol dat do nakladov. čiže to znamena, že on ma cistý zisk na ruku, lebo to nemusi zdanovat a ja si to zas nemožem dat do nakladov. Faktura firmy, ktora mi robila udajny billboard (ktory som nikdy nevidel) ma nezaujima.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dantess Pozri príspevok
Nechce mi dať fakturu z jeho firmy. Jeho fakturu s mojim ICO-m, aby som si to mohol dat do nakladov. čiže to znamena, že on ma cistý zisk na ruku, lebo to nemusi zdanovat a ja si to zas nemožem dat do nakladov. Faktura firmy, ktora mi robila udajny billboard (ktory som nikdy nevidel) ma nezaujima.
Aha, ale to je neoprávené podnikanie. Bavili ste sa aj v tomto duchu?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Aha, ale to je neoprávené podnikanie. Bavili ste sa aj v tomto duchu?
Bavil som sa aj s právnikmi, ale súdne trovy a všetko ostatné by ma vyšlo drahšie. Ikeď by som prípad pravdepodobne vyhral, nehce sa mi koli 230 eur tahat po súdoch. Proste nijak inak sa to nedá vymoct, ked to ten dotyčný nechce poslať. Zaujímavé ale je, že mi to nechcel poslat este ani ked sme mali dobré vztahy a preto som si zacal mysliet, že ten billboard neexistuje. Nieje faktura, nieje ulica, niesu peniaze. Možem to jedine riesit osobne.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dantess Pozri príspevok
Bavil som sa aj s právnikmi, ale súdne trovy a všetko ostatné by ma vyšlo drahšie. Ikeď by som prípad pravdepodobne vyhral, nehce sa mi koli 230 eur tahat po súdoch. Proste nijak inak sa to nedá vymoct, ked to ten dotyčný nechce poslať. Zaujímavé ale je, že mi to nechcel poslat este ani ked sme mali dobré vztahy a preto som si zacal mysliet, že ten billboard neexistuje. Nieje faktura, nieje ulica, niesu peniaze. Možem to jedine riesit osobne.

A skušal si sa s ním baviť v tom duchu, že mu pošleš list (s doručenkou), v ktorom ho požiadaš o daňový doklad. A že v prípade, že ho nedostaneš, budeš nútený toto oznámiť na DU a na živnostenský úrad?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
A skušal si sa s ním baviť v tom duchu, že mu pošleš list (s doručenkou), v ktorom ho požiadaš o daňový doklad. A že v prípade, že ho nedostaneš, budeš nútený toto oznámiť na DU a na živnostenský úrad?
Nie. Ako som písal už na začiatku témy som v právnych veciach a obchodnom práve trošku mimo a práve takúto radu som očakával. že čo možem urobit. Ale ako dokažem danovemu uradu že som platil ??? Vypis z účtu ? Lebo inak môže povedať, že to je moje slovo proti jeho slovu. Jediný relevantný dôkaz mám výpis z účtu a asi 2-3 maily a SS, kde mi píše, že mi faktúru nepošle. Stačilo by to ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak mas vypis z uctu a daky ten mejl, tak s tym sa da ist na DU ...

hlavne je, ze to nebolo platene z rucky do rucky...

este ma napadlo... co tak riesit to s tym, ze platba bola poslana omylom a ziadat ju spat na zaklade bezdovodneho obohacovania... resp. bolo to zaplatene za daku sluzbu, ku ktorej plneniu nedoslo... a nemas ani danovy doklad na zaplatenu zalohu...
Naposledy upravil andreaS : 07.09.09 at 08:46 Dôvod: doplnenie
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_ Pozri príspevok
A skušal si sa s ním baviť v tom duchu, že mu pošleš list (s doručenkou), v ktorom ho požiadaš o daňový doklad. A že v prípade, že ho nedostaneš, budeš nútený toto oznámiť na DU a na živnostenský úrad?
Neviem, či to pomôže. On si daňový doklad vystaví a bude to mať v poriadku. On to nechce iba poslať. Pohádali sa a takto ho "trestá". Poučenie bez dokladu - žiadne peniaze. Ostáva iba súd a do toho sa mu nechce.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dantess Pozri príspevok
Nie. Ako som písal už na začiatku témy som v právnych veciach a obchodnom práve trošku mimo a práve takúto radu som očakával. že čo možem urobit. Ale ako dokažem danovemu uradu že som platil ??? Vypis z účtu ? Lebo inak môže povedať, že to je moje slovo proti jeho slovu. Jediný relevantný dôkaz mám výpis z účtu a asi 2-3 maily a SS, kde mi píše, že mi faktúru nepošle. Stačilo by to ?
zatiaľ napíš dotyčnému list, kde ho požiadaš, aby ti vystavil a zaslal daňový doklad k úhrade zo dňa ........ vo výške ....... vec: umiestnenie reklamy.
Daj termín napríklad 10 dni od doručenia (preto doručenka). V opačnom prípade budeš nútený veci riešiť právnou cestou.

A to riešenie právnou cestou by mohlo byť oznamenie DU, živnostenskemu, možno aj polícii. Je viac možností, ale v prvom rade list s doručenkou. Ale to mu nepíš, to len aby si vedel.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
andreaS Pozri príspevok
ak mas vypis z uctu a daky ten mejl, tak s tym sa da ist na DU ...

hlavne je, ze to nebolo platene z rucky do rucky...

este ma napadlo... co tak riesit to s tym, ze platba bola poslana omylom a ziadat ju spat na zaklade bezdovodneho obohacovania... resp. bolo to zaplatene za daku sluzbu, ku ktorej plneniu nedoslo... a nemas ani danovy doklad na zaplatenu zalohu...
Toto daňový úrad riešiť nebude. Nech sa obráti na súd.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Pôvodca textu príspevku: Dantess
Bavil som sa aj s právnikmi, ale súdne trovy a všetko ostatné by ma vyšlo drahšie. Ikeď by som prípad pravdepodobne vyhral, nehce sa mi koli 230 eur tahat po súdoch. Proste nijak inak sa to nedá vymoct, ked to ten dotyčný nechce poslať. Zaujímavé ale je, že mi to nechcel poslat este ani ked sme mali dobré vztahy a preto som si zacal mysliet, že ten billboard neexistuje. Nieje faktura, nieje ulica, niesu peniaze. Možem to jedine riesit osobne.
Ty si nejaká kontroverzná osobnosť. Na jednej strane zaplatíš za niečo, čo si ani reálne nevidel, nedostal si k tomu doklad a na druhej strane sa zdráhaš to vymáhať súdnou cestou. Súdne trovy a trovy právneho zastúpenia ti uhradí dotyčný. Tak čo vlastne riešiš? Tu sa nejedná o 230 €, ale o princípy a zásady. Tak uvažuj, alebo buď ticho.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dantess Pozri príspevok
Nie. Ako som písal už na začiatku témy som v právnych veciach a obchodnom práve trošku mimo a práve takúto radu som očakával. že čo možem urobit. Ale ako dokažem danovemu uradu že som platil ??? Vypis z účtu ? Lebo inak môže povedať, že to je moje slovo proti jeho slovu. Jediný relevantný dôkaz mám výpis z účtu a asi 2-3 maily a SS, kde mi píše, že mi faktúru nepošle. Stačilo by to ?
Daňovému úradu to možno dokážeš. Ale ak nemáš doklad (faktúru), tak si to do výdavkov nedáš, veď nie je jasné, čo bolo predmetom úhrady.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marjankaj Pozri príspevok
Neviem, či to pomôže. On si daňový doklad vystaví a bude to mať v poriadku. On to nechce iba poslať. Pohádali sa a takto ho "trestá". Poučenie bez dokladu - žiadne peniaze. Ostáva iba súd a do toho sa mu nechce.
no tak to potom môže zaujímať živnostenský úrad. Alebo obchodnú inšpekciu.


V prvom rade napíš oficiálne ten list.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať