Zavrieť

Porady

Orna poda v extravilane - premena na stavebny pozemok

ahojte,
chcem sa opytat:
- kupil som pozemok v extravilane, v aktualnom uzemnom plane obce je to uzemie urcene na "vinice"

Moja otazka je - je vobec mozne na takomto pozemku stavat?
Znamy mi poradil takyto postup:
1. geodetovi dat spravit geometricky plan na nejaku cast (napr. 200m2) pozemku, a pre toto zaziadat o vynatie z podneho fondu -> da sa to, aj ked v uzemnom plane to nie je urcene na vystavbu?
2. nasledne vybavit zlucene stavebne + uzemne konanie (o umiestneni stavby)

Zatial som este nebol na stavebnom urade, ale chcel by som vediet ci je to spravne poradie krokov, ci mi tam nieco nechyba, ci tam nebudu nejake problemy kvoli uzemnemu planu a pod.

dakujem,
Daniel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

    mimika36
    Predtym ako das geodetovi zarobit, chod na prislusny obecny - mestsky urad, ci dana oblast je v zahrnuta v uzemnom plane a ci je vhodna na vystavbu- ak to nie je v UP,asi sa tam bude tazko stavat. Mozno budes vediet vybavit stavebne a uzemne konanie, ale pravdepodobne si budes musiet vsetky IS tahat na vlastne naklady+ potrebujes pristupovu komunikaciu.

    wu_nigga je offline (nepripojený) wu_nigga

    wu_nigga
    praveze v aktualnom uzemnom plane to nie je urcene na vystavbu
    s pristupovou cestou by som problem nemal mat ...

    mate niekto skusenosti s vybavovanim uzemneho konania v takomto pripade? staci to vynat z podneho fondu? alebo je ten postup iny?

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    wu_nigga Pozri príspevok
    praveze v aktualnom uzemnom plane to nie je urcene na vystavbu
    s pristupovou cestou by som problem nemal mat ...

    mate niekto skusenosti s vybavovanim uzemneho konania v takomto pripade? staci to vynat z podneho fondu? alebo je ten postup iny?
    odpoved si dostal od mimika36. ak v uzemnom pláne nieje tvoj pozemok zahrnutý na výstavbu tak nemáš čo vynímať z podneho fondu resp. nemáš prečo ked ti tam podla uzemneho plánu nedovolia stavať. územné konanie je až po vynatí. ked ti to nevyjmu tak neriešiš ani uzemne konanie.

    Radek

    andrej757 je offline (nepripojený) andrej757

    andrej757
    Tiez riesim podobny problem. Starosta mi povedal, ze si mam dat vypracovat ciastkovu zmenu uzemneho planu a zastupitelstvo to musi schvalit. To ale nie je najlacnejsie, ale je to asi jedine riesenie. V mojom pripade som mal smolu, par vlastnkov pozemkov sa spojilo, poskladali sa a dali si vyparcovat navrh na zmenu uz. planu a obec im to schvalila. zial nevedel som o tom.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Postup ako navrhujes, vyhotovenie GP na parcelu o výmere 200 m2 je technicky nemožný, pretože v extraviláne nemôžeš vytvoriť deleným alebo scelovaním parcelu menšiu ako 2000 m2. Najpriechodnejšie je ako už odznelo zmena územného plánu obce,čiže osloviť zhotoviteľa ÚPO a hlavne dokázať presvedčiť poslancov aby to odhlasovali.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Ked pozemok nie je v uzemnom plane ako stavebny na rod. domy, tak nemozes nic podniknut. Tak ako ti v predchadzajucich prispevkoch radili, musi byt zmena uzemneho planu, ktoru musi schvalit zastupitelstvo. Da sa to, robi sa to, stoji to vela sil a namahy ( aj penazi ), doplnia sa zmeny uzemneho planu.

    Orna poda v extravilane - premena na stavebny pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.