Zavrieť

Porady

Ako zdravo schudnut a bez diety :)

Dobry den. Chcel by som sa popytat ci nemate nejake "babske" recepty na normalne chudnutie...bez tabliet...a nejakej velkej diety...skusal som to behanim...ale nejako to nezabralo..pravidelne bicyklujem..to tz nerobi nic s mojou vahou...ake mate napady ?..dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Schudnúť sa dá cvičením a upravením jedálnička. Ale ide to aj bez cvičenia. Len treba dodržiavať nejaké pravidlá. Treba dávať pozor na to, aby telo dostávalo potrebné živiny. Chudnúť by sa nemalo spôsobom trápenia. Dá sa aj tak, že človek pritom nepociťuje vôbec hlad.

    Cukor treba úplne vylúčiť z jedálnička. Príp. aj soľ (je obsiahnutá v potravinách). Jedlo (zeleninu, cestoviny...) pripravujte "al dente". Jednak tým v nich zostane viac vitamínov a aj glykemický index tým posuniete. Viac info o glykemickom indexe - http://www.chudnutie-ako.sk/zdrava-v...ndex-potravin/ SUPER INFORMÁCIE!

    - Je dobré si rozdeliť porcie na viackrát - ideálne 4-6x denne.
    - Dôležité je, aby obsahovala jedna porcia 13OO-16OO kJ
    - A ešte dôležitejšie je aby tá porcia obsahovala 20g bielkovín, 35g sacharidov a 12g tuku (netreba sa ho báť - telo ho pre správny chod potrebuje)
    - Porcie si vážiť na presnej váhe (časom už človek získa odhad)

    Tabuľku kde sú všetky potraviny nájdete tu: http://www.chudnutie-ako.sk/potravin...y-potravin.php

    Stačí si len navoliť zo skupiny potravín a podľa týchto informácií zostavovať jedálniček. Na tej stránke nájdete kopec cenných informácií.
    Naposledy upravil Bastian : 04.09.09 at 22:25

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    Ja ti mozem poradit zarucenu dietu, ktoru skusili dvaja ludia v mojom okoli a vysledky su fantasticke..a citala som aj na internete vela ohlasov na to..
    ..prakticky ono ani nejde o dietu ale o celu zmenu stravovania..a to musi kazdy kto chce byt fit, mat aj peknu postavu "dodrziavat" cely zivot..
    Hlavne zasady:
    -Cela tvoja strava by sa mala skladat zo 60% surovej stravy (hlavne zelenina) a 40% vsetko ostatne(teda zivocisna strava napriklad)
    -kazdy den treba pit cistu vodu, aspon 2-3 litre (hovori sa ze na kazdych 15kg by mal clovek vypit 1liter vody), pomalicky su skus zvykat kazde rano vypit liter. Samozrejme nie ze hned zajtra ranoi zacnes..treba pomalicky nechat telo privykat
    -jest by sa malo pravidelen aby telo vedelo ze mu das vzdy v priblizne rovnaky cas papat a preto bude vediet ze si nemusi robit zasoby
    -tvrdy alkohol, sladkosti, vyrobky z bielej muky su velky prekyslovac organizmu - a preto:
    -ak potrejes cukor, co telo potrebuje, telo si ho najde v ovoci a v mede
    -ak potrebujes alkohol daj si co najkvalitnejsie pivo..nechcem robit reklamu ale je dokazane ze jedno z najzasaditejsich piv je ceske pivo z plzenskeho kraja
    -pecivo najlepsie celozrnne alebo spaldove, brusi creva, je lahsie stravitelne
    -obmadzit maso..nehovorim ze nejest ziadne, ale ked uz daj si obcas kuracie alebo morcacie, najlepsie bio(nieje preplnene antibiotikami) a hlavne papat rybicky..rybicky a este raz rybicky
    -detoxikuj organizmus vyhonkami mladeho prosa alebo hocijakymi inymi vyhonkami a klicikami..pripadne zelenou riasou chlorella
    -pravidelne papaj strukoviny vdaka ktorym predides civilizacnej chorove -rakovine konecnika al.hrubeho creva
    -zelelinu papaj naozaj ku vsetkemu ku comu sa da, pripadne si rob struhane salaty zeleninove, pi zeleninove stavy odstavene
    -papaj vitamin B17 co je velka prevencia proti rakovine,..najdes ho v jadierkach marhul..daju sa zakupit aj v specializovanych obchodoch tieto zrniecka, pripadne mozes aj ine ako slnecnicove a pod.
    -ak potrebujes nutne tepelne spracovavat potravu(cim sa vsetko v potravinach znehodnocuje) tak var a dus..v najhorsom pripade pec v trube..ak by si potrebovala nevyhnutne vyprazat skus kokosovy olej-nevylucuje pri smazeni toxiny
    -no a v kazdom pripade sa hyb..rozhybes kosti...telo ziska kyslik, budes sa lepsie citit, endorfiny sa vylucia a budes vesela..daj si predsavzatie chodit 2-3x do tyzdna na nejake cvicenie..uvidis ako sa ti to zapaci..
    ..este som zabudla na jeden velky antioxidant..cesnak..papat..ak lubime..papat a vela
    ..cez zimu kapusticku surovu a nebudeme mat chripku
    ..ked budes nakupovat kupuj hlavne co najmenej toxicke potraviny, co najmenej ecok a inych veci ktorymi zahlcujes organizmus..ked tak skus bio..tie veci su mozno o 20%drahsie..ale to len preto lebo sa prirodzene pestuju a rastu prirodzenou rychlostou na vacsich uzemiach..
    ..urcite som na kopec zadat zabudla..
    ..kazdy si mysli ze je to velmi komplikovane..ale pokial sa budes tymto veciam venovat velmi rychlo si zvyknes..zvyknes si na tento zivotny styl a nebudes vediet dat uz na iny dopustit..ak by si sa venovala ziskavaniu informacii z tohto smeru tak by sa ti to dostalo tak pod kozu ze by ti prisli tieto zasady uplne prirodzene
    ..ja sa snazim tieto zasady dodrzat a citim sa naozaj lepsie..len u mna este zostala jedna chybicka..neviem sa vzdat niektorych sedliackych jedal)dobre premastenych hlavne..ale aj to ma raz prejde
    Drzim palce
    Markus Quo jedna malá otázočka. to o tej vode kde si počula? takým množstvom si môže človek ublížiť. minimum je okolo 1,2 litra vody na deň ... si to vyrataj priklad 80kg / 15 x 1 liter vody ???

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najosvedčenejší "babský" recept je :
    menšie porcie , obmedziť mastné a sladké jedlá a pravidelný pohyb (šport)..
    .

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ja si myslim, ze dnes je dostatok informacii a aj sposobov chudnutia, ale zial ani jeden nie je kratkodoby a lahky, ak ma byt efektivny. V kazdom je to o osobnej discipline, o vyluceni najma cukru, bieleho peciva a alkoholu. Mne sa osvedcila delena strava, aj o nej sa docitas aj na porade, ak by si nieco potreboval, poradim, ale zacat musis, nielen chciet.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Ja ti z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť, PRÁCA. Tiež bicyklujem, rád chodím pešo kamkoľvek, ale čo sa mi osvedčilo, to je práca na chalupe. Celodenný pohyb na čerstvom vzduchu, to urobí svoje. A ak sa do práce zaberieš, ani nemáš čas jesť. Samozrejme, strava v tom hrá veľmi významnú úlohu. Hlavne treba vedieť čo, kedy a koľko.

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    Bastian Pozri príspevok
    Schudnúť sa dá cvičením a upravením jedálnička. Ale ide to aj bez cvičenia. Len treba dodržiavať nejaké pravidlá. Treba dávať pozor na to, aby telo dostávalo potrebné živiny. Chudnúť by sa nemalo spôsobom trápenia. Dá sa aj tak, že človek pritom nepociťuje vôbec hlad.

    Cukor treba úplne vylúčiť z jedálnička. Príp. aj soľ (je obsiahnutý v potravinách). Jedlo (zeleninu, cestoviny...) pripravujte "al dente". Jednak tým v nich zostane viac vitamínov a aj glykemický index tým posuniete. Viac info o glykemickom indexe - http://www.chudnutie-ako.sk/zdrava-v...ndex-potravin/ SUPER INFORMÁCIE!

    - Je dobré si rozdeliť porcie na viackrát - ideálne 4-6x denne.
    - Dôležité je, aby obsahovala jedna porcia 13OO-16OO kJ
    - A ešte dôležitejšie je aby tá porcia obsahovala 20g bielkovín, 35g sacharidov a 12g tuku (netreba sa ho báť - telo ho pre správny chod potrebuje)
    - Porcie si vážiť na presnej váhe (časom už človek získa odhad)

    Tabuľku kde sú všetky potraviny nájdete tu: http://www.chudnutie-ako.sk/potravin...y-potravin.php

    Stačí si len navoliť zo skupiny potravín a podľa týchto informácií zostavovať jedálniček. Na tej stránke nájdete kopec cenných informácií.
    stou solou by som az tak nesuhlasila ze ju treba obmadzit..sol sa v nasom tele vyskytuje v pote, slzach a pod. a telo potrebuje urcite mnozstvo soli, samozrejme netreba vysypat celu solnicku na jedlo, ale klasicke prirodzene solenie ake ma kazdy zauzivane je ok..len sa ludia momentalne dost strasia ze sol treba uplne vylucit a pod.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    pokusit sa:
    -na nejaky cas vylucit maso, ak sa ho nevies vzdat, tak ho jest podla zasady delenej stravy, teda vzdy so zeleninou
    a nie ze si to vylozis tak, ze delena strava funguje na principe: rezen v kuchyni, majonezak na chodbe a kolac s kavou v obyvacke a to vsetko v priebehu 30 min a ked sa to da tak aj 2x
    - miesto bieleho cukru radsej hnedy, med alebo glukopur
    - obycajna sol nahradena morskou alebo som videla aj himalajsku na nete
    - miesto bielej muky celozrnnu alebo este lepsie kukuricnu, ryzovu, pohankovu
    - orechy, rozne zrniecka, vela surovej zeleniny a ovocia, skus aj odstavovat napr. stava z cvikly alebo hruskova, to su uplne bomby
    - porozmyslat nad crevnou sprchou, niektori to pochvaluju a doporucuju, vycistia sa creva a zlepsi sa vstrebavanie, ak sa ti nechce chodit po takychto akciach tak staci v sobotu ked uz nikde nejdes medzi 15-17 vypist 2 litre saratice, najlacnejsia je v Terne, ale je dostat aj v lekarnach a hned za tym cca 1-1,5l cistej vody alebo bezbublinkovej mineralky
    prezenie ta poriadne, asi bude najlepsie ked budes doma sam a so stipcom na nose
    toto zopakovat kazdy mesiac, dost sa cisti telo
    - kazde rano nalacno 2 polievkove lyzice psenicne otruby specialne, oni su tak na jemnucko pomlete, poriadne zapit
    - a ak sa ti chce tak cvic
    Naposledy upravil marina8 : 04.09.09 at 22:35

    bikam je offline (nepripojený) bikam

    bikam
    www.chudnutie-ako.sk
    Mne táto stránka veľmi pomohla, schudla som 13 kg a váhu si dosiaľ držím. Všetko podstatné sa dozvieš tam.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    arizona Pozri príspevok
    Najosvedčenejší "babský" recept je :
    menšie porcie , obmedziť mastné a sladké jedlá a pravidelný pohyb (šport)..
    .
    Musíííím ....:


    Menej žrať ......

    mirka_k je offline (nepripojený) mirka_k

    mirka_k
    Ja ked som si uvedomila, ze mam na bruchu riadnu sunku, rozhodla som sa s tym nieco robit.Mne sport nepomaha, lebo mam potom velku chut do jedla.Isla som na to tak, ze zacala som jest hlavne jedlo s nizkym obsahom tuku, kym sa mi stiahol zaludok, to bolo hrozne, mala som neskutocny hlad, no napchavala som sa melonom, paradajkami, zemiaky, ryza, cestoviny, maso velmi nemusim, skor huby a zelenina, syry,jogurty, davaj si pozor na pecivo. Ja osobne z peciva neskutocne priberam. Pila som viac ako predtym, najlepsie caje no len trosicku osladene, voda s vymackanym citronom. Sladkosti som nevynechala, no skor som si kupovala ciernu cokoladu, lekorice, marsmalows, susienky,..,

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    buchač Pozri príspevok
    Musíííím ....:


    Menej žrať ......
    Podstata je vystihnuta, ale ta forma!

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    prispejem aj ja ked dovolite,mam tiez problem s prejedanim skor prezieranim hlavne v lete priberiem aj 8-9 kilo skor preto ze leto vyuzivam naplno nesetrim sa proste to je moje obdobie ktore mam rad.
    ale pride september a zacinam sa davat "dokopy" na dalsie leto
    moj system spociva v tom ze prestanem jest sladke a mastne a co je najdôlezitejsie zdôraznujem "jest male mnozstva a casto" to znamena ze denne aj 10 krat staci malo napr:pol rozka zapit zakysankou atd.
    samozrejme aj sportovat treba lebo svaly co sme nadobudly horkotazko za svoj zivot myznu.
    aj ked nepocitujem hlad aj tak si dam nieco male a po case sa moj mozog presteluje a nebude ukladat zasoby ked nema dôvod
    preto je moj system pre mna dobry lebo nepocitujem hlad a tyzdenne -1 aj 1,5 kilo v pohode ale to chce vyskusat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.