Zavrieť

Porady

Povinne zmluvne poistenie bez suhlasu majitela?

Ahoj!

Domov mi prisla asistencna karta s podakovanim za doveru, ktoru preukazal uzatvorenim povinneho zmluvneho poistenia motoroveho osobneho vozidla.

Je to sice pekne podakovanie, ale:

1.) Ziadnu poistku som neuzatvaral
2.) Nedaval som nikomu plnu moc a ani nic co by ho podla mojho nazoru opravnovalo taketo poistenie na MOJE MENO zriadit.

Chcem sa spytat ako by som mal postupovat, pretoze nemienim platit 2 zakonne positenia na to iste auto.

Chcel by som zaroven zistit, kde bola ziadost o toto poistenie vyhotovena, kym bola pozadovana a kto ju schvalil.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    NightSVK
    Chcem sa spytat ako by som mal postupovat, pretoze nemienim platit 2 zakonne positenia na to iste auto.
    Ale veď je to jednoduché. 2. PZP je automaticky neplatné, pretože 1 motorové vozidlo môže mať len 1 PZP (Povinné od slova POVINNOSŤ!)
    Ak máš už vozidlo poistené (PZP) v poisťovni A, tak nemôže byť poistené v poisťovni B. Zober karty od poisťovne A, choď do poisťovne B, ukáž im, že vozidlo bolo už pred odoslaním ich dokladov poistené v poisťovni A a oni musia toto PZP okamžite zrušiť. Taktiež nemôžu od teba vyžadovať nejaké platby za PZP, pretože by sa nezákonne obohatili (poistné na neplatné PZP).


    http://www.finance.sk/poistenie/zakony/pzp/
    http://www.finance.sk/poistenie/info...pzp/definicia/

    http://www.finance.sk/subory/Zakony/PO_381_2001_pzp.doc
    Naposledy upravil misoft : 05.05.10 at 21:11

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    V prvom rade si ešte raz over, či súhlasia aj ostatné údaje, alebo je to nejaký menovec. Ak všetko súhlasí, napíš im, alebo tam choď osobne a radšej to daj do poriadku. U nich nikdy nevieš na čom si.


    Vítaj na Porade.

    NightSVK je offline (nepripojený) NightSVK

    NightSVK
    Vsetko sedi na mna. Moje auto, moje osobne udaje.

    Skusal som tam aj volat, ale druhopis mi vystavia iba na pisomnu ziadost, tak som im pisal maila a cakam.

    Pri telefontate mi povedal pracovnik akurat to, ze sa nedostane do systemu a nevie mi teda povedat, kde to bolo uzatvorene, kym , kto to schvalil ani ako to bolo zaplatene.

    Len neviem ako moze niekto len tak poistit auto na moje meno

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    NightSVK Pozri príspevok
    Vsetko sedi na mna. Moje auto, moje osobne udaje.

    Skusal som tam aj volat, ale druhopis mi vystavia iba na pisomnu ziadost, tak som im pisal maila a cakam.

    Pri telefontate mi povedal pracovnik akurat to, ze sa nedostane do systemu a nevie mi teda povedat, kde to bolo uzatvorene, kym , kto to schvalil ani ako to bolo zaplatene.

    Len neviem ako moze niekto len tak poistit auto na moje meno
    A poistné bolo zaplatené? Kedy mala byť tá poistka uzatvorená? (na bielej karte je začiatok poistenia). Máš nové auto? Druhú poistku si mal už dávnejšie uzatvorenú?

    Mohol byť nejaký sprostredkovateľ iniciatívny a napísať návrh poistnej zmluvy na základe údajov, ktoré získal odniekadiaľ. Skutočne si nikomu nedával údaje o tebe a aute? Nechcel si si niekde uzatvoriť poistenie a potom si si to rozmyslel?

    Lebo len tak z ničoho nič by poistenie neuzatvorili. Odkiaľ by mali všetky tvoje údaje? V tej poisťovni máš nejakú inú poistku alebo iný produkt?

    Ja by som jednoznačne napísal nie e-mailovú, ale písomnú sťažnosť, kde by som uviedol, že žiadne poistenie som neuzatvoril, nech mi preukážu platnú mnou podpísanú zmluvu.

    Problém môže byť, ak táto poistka bola uzatvorená skôr, ako tá, o ktorej vieš, že si ju uzatvoril. V opačnom prípade je táto poistka neplatná aj z 2 dôvodov:

    1. že si ju nepodpísal ty
    2. v zmysle zákona o PZP § 9 ods. 5:

    (5) Ak poistenie zodpovednosti zanikne počas poistného obdobia pre neplatenie poistného, osoba, ktorá má povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa § 3 tohto zákona, je povinná uzavrieť poistnú zmluvu na zostávajúcu časť poistného obdobia s doterajším poisťovateľom. Poistná zmluva uzavretá počas tohto poistného obdobia s iným poisťovateľom je neplatná.
    Naposledy upravil Chobot : 07.09.09 at 20:31

    Miciška je offline (nepripojený) Miciška

    Miciška
    Dobrý večer,

    chcela by som sa opýtať,ako pokračujete v tejto veci,ja mám totiž taký istý problém.PZP bola uzatvorená na moje meno a ja nemám vedomosť,že by som s danou poisťovňou niekedy uzatvárala,resp. podpisovala zmluvu.
    Bola som na pobočke osobne,napísala,čestné prehlásenie,že som s poisťovňou zmluvu nepodpisala a pracovníčka mi oznámila,že prípad prešetria a pošlú mi poštou zmluvu na porovnanie podpisu.

    Poslali mi však oznámenie,že dlžnu sumu musím zaplatiť.
    Neviem ako mám pokračovať,či sa to rieši sťažnosťou alebo čo vlastne robiť?
    Každopádne nedám im ani cent...

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Miciška Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    chcela by som sa opýtať,ako pokračujete v tejto veci,ja mám totiž taký istý problém.PZP bola uzatvorená na moje meno a ja nemám vedomosť,že by som s danou poisťovňou niekedy uzatvárala,resp. podpisovala zmluvu.
    Bola som na pobočke osobne,napísala,čestné prehlásenie,že som s poisťovňou zmluvu nepodpisala a pracovníčka mi oznámila,že prípad prešetria a pošlú mi poštou zmluvu na porovnanie podpisu.

    Poslali mi však oznámenie,že dlžnu sumu musím zaplatiť.
    Neviem ako mám pokračovať,či sa to rieši sťažnosťou alebo čo vlastne robiť?
    Každopádne nedám im ani cent...
    Určite im napíš vyjadrenie, že odmietaš zaplatiť z titulu, že ty si zmluvu nepodpísala a preto je neplatná.

    Ak by to nepomohlo, tak je treba dať návrh na súd na určenie neplatnosti zmluvy.

    Súd potom v konaní rozhodne na základe dôkazov.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    NightSVK Pozri príspevok
    nevie mi teda povedat, kde to bolo uzatvorene, kym , kto to schvalil ani ako to bolo zaplatene.
    Joj - skoda ze si ten dobrodinec nespomenul aj na moje auticko...

    tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

    tmhwk
    misoft Pozri príspevok
    NightSVK

    Ale veď je to jednoduché. 2. PZP je automaticky neplatné, pretože 1 motorové vozidlo môže mať len 1 PZP (Povinné od slova POVINNOSŤ!)
    Ak máš už vozidlo poistené (PZP) v poisťovni A, tak nemôže byť poistené v poisťovni B. Zober karty od poisťovne A, choď do poisťovne B, ukáž im, že vozidlo bolo už pred odoslaním ich dokladov poistené v poisťovni A a oni musia toto PZP okamžite zrušiť. Taktiež nemôžu od teba vyžadovať nejaké platby za PZP, pretože by sa nezákonne obohatili (poistné na neplatné PZP).


    http://www.finance.sk/poistenie/zakony/pzp/
    http://www.finance.sk/poistenie/info...pzp/definicia/

    http://www.finance.sk/subory/Zakony/PO_381_2001_pzp.doc
    To je pravda, ale poistovne zvyknu mat v zmluve ustanovenie ze v pripade ze je poistenie neplatne (napr. z vysieuvedeneho dovodu ze je sucasne poistene aj niekde inde) tak sa poisteny zavazuje zaplatit nejaku zmluvnu pokutu, ktora kryje naklady poistovne spojene s uzavretim zmluvy. Takze pri takomto rieseni po nom mozu pozadovat uhradu par desiatok euro. Ak to poistenie ale dana osoba neuzatvarala, nema si kde pozriet, ci dana poistovna tuto pokutu vyzaduje

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    tmhwk Pozri príspevok
    To je pravda, ale poistovne zvyknu mat v zmluve ustanovenie ze v pripade ze je poistenie neplatne (napr. z vysieuvedeneho dovodu ze je sucasne poistene aj niekde inde) tak sa poisteny zavazuje zaplatit nejaku zmluvnu pokutu, ktora kryje naklady poistovne spojene s uzavretim zmluvy. Takze pri takomto rieseni po nom mozu pozadovat uhradu par desiatok euro. Ak to poistenie ale dana osoba neuzatvarala, nema si kde pozriet, ci dana poistovna tuto pokutu vyzaduje
    Ale pokiaľ on skutočne zmluvu nepodpísal, ani nikoho nepoveril, tak im napíšem raz, že tam majú BORDEL (lebo už mám skoršiu zmluvu).
    A nech si to riešia s kým chcú !!!
    PS1
    Neboj - oni si už niekoho nájdu a nebudú dávať podanie na súd.
    PS2
    Listy príijímaj a odkladaj.
    PS3
    Ak ťa napriek tomu naštvú, začni postupne - nebav sa s " malými opicami za prepážkou" . Majú určite odbor vnútornej kontroly !!
    Aj generálneho riaditeľa .

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    tmhwk Pozri príspevok
    To je pravda, ale poistovne zvyknu mat v zmluve ustanovenie ze v pripade ze je poistenie neplatne (napr. z vysieuvedeneho dovodu ze je sucasne poistene aj niekde inde) tak sa poisteny zavazuje zaplatit nejaku zmluvnu pokutu, ktora kryje naklady poistovne spojene s uzavretim zmluvy. Takze pri takomto rieseni po nom mozu pozadovat uhradu par desiatok euro. Ak to poistenie ale dana osoba neuzatvarala, nema si kde pozriet, ci dana poistovna tuto pokutu vyzaduje
    1, Ak je zmluva neplatná - nie je žiadny poistený !!

    2, Minulý týždeň som potreboval súrne (za 2 hodiny uzavrieť PZP ).
    Návrh zmluvy som podpísal a dal auto zaevidovať u PZ.
    A až pred poštou som si všimol, prečo mi tak "intenzívne" čítala cenník.
    Ja som v tej rýchlosti prepočul, že mi na Favorita hovorí 183 a NIE 83 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Poobede som sa tam zastavil / návrh zmluvy im nechal / s ústnou dohodou, že ho hodia do koša .
    Vybavené .

    Miciška je offline (nepripojený) Miciška

    Miciška
    Zatiaľ ďakujem,práve som napísala list pracovníčke Komunálnej poisťovňe.Keď mi odpíše podám správu :-)

    Miciška je offline (nepripojený) Miciška

    Miciška
    Dobrý deň, no tak som sa konečne dopracovala ku kopii zmluvy o uzatvorení poistky a smaozrejme podpis,ktorý mal byť môj je niekoho úplne iného.
    Neviem teda či ešte ďalej s poisťovňou komunikovať alebo ísť priamo k súdu ???? dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.