Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Ten odvod do ZP je z hrubej mzdy, alebo zo mzdy ktora presiahne 3000 ? T.j. ak má 5000 tak 14% z 5000, alebo z 2000 ?
0 0
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Ak je príjem študenta vyšší ako 3.000,- Sk, poistné odvádza z celej sumy. V tomto prípade z 5.000,-Sk.

Krásny deň Zuzana
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Zuzi dik, zmiatol ma prispevok vDaU vzory a pripady : študent je povinný zaplatiť poistne ... vo výške 14% z odmeny presahujucej 3000. Asi som to zle pochopila a oni mysleli, ako ty t.j., ak dosiahne príjem nad 3000 ma povinnost platit ZP.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Eviketa- však to bolo hlúpo napísané, ja som to pochopila tiež tak, ako ty a potom som tu bola zbytočne "múdra".
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Este k tejto teme.
Moze sa studentovi, ktory ma DoBPS podpisanu na cely rok uhradit cela vyplata az na konci roka?
Ja si myslim, ze to nejde. Ale mozno existuje nejaka finta.
A ked zamestnavatel neplatil cely rok urazove za studenta, ma doplatit dodatocne za predchadzajuci rok?
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Shaman
Este k tejto teme.
Moze sa studentovi, ktory ma DoBPS podpisanu na cely rok uhradit cela vyplata az na konci roka?
Ja si myslim, ze to nejde. Ale mozno existuje nejaka finta.
A ked zamestnavatel neplatil cely rok urazove za studenta, ma doplatit dodatocne za predchadzajuci rok?
No tak to by aj mna zaujimalo a nema z Vas nieto nahodu tlacivo Vyhlásenie o uplatňovaní nezdaniteľného základu dane?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vyhlásenie:
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Ďakujem Lenke, ja som si myslel, ze to je nejaky zvlastny dokument vobec ma nenapadlo, ze to je klasicke vyhlasenie pre zamestnancov......, ale ani to som nemal k dispozicii, dakujem valmi pekne za ochotu
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Nuž podľa mňa tých 3000,- Sk pre odvody študenta na zdravotné poistenie platilo len pre rok 2004, teraz by mala byť hranica 6500,- Sk - viď § 11 ods. 2 novelizovaného zákona o zdravotnom poistení s účinnosťou od 1.1.2005:
"Poistné je povinný platiť aj poistenec, ktorý nie je zamestnancom alebo SZČO, ak má v rozhodujúcom období príjem zo závislej činnosti vyšší ako úhrn minimálnych miezd za každý mesiac rozhodujúceho obdobia."
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

dr.kuko
No tak to by aj mna zaujimalo a nema z Vas nieto nahodu tlacivo Vyhlásenie o uplatňovaní nezdaniteľného základu dane?
Ja pre študentov používam trošku upravené tlačivo, ktoré im dám podpísať vždy za príslušný mesiac. Skúsim ho priložiť.
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 22:35
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
andrej_rv
Ja pre študentov používam trošku upravené tlačivo, ktoré im dám podpísať vždy za príslušný mesiac. Skúsim ho priložiť.
Dakujem moc pekne. Myslim, ze taketo nieco som cakal. Mas pravdu s tymi 3000 cami, ale ludia este riesia rok 2004...aspon 12 dni
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

neviete mi niekto poradit kde by som nasla tlačivo dohodu o brigadnickej praci studentov??? je to ine ako DoVP?? diky a pekny den
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zor dohody o brigádnickej práci študentov

Dohoda o brigádnickej práci študentov
uzatvorená v zmysle § 227 a § 228 zákona č. 311/2001 Z. z. ZP

Zamestnávateľ: ..........(názov, sídlo)
IČO: .............................
zastúpený....................(meno, funkcia

a

Zamestnanec: ........... (meno, priezvisko, bydlisko)
dátum narodenia: .................RČ: ............................
študent .................................. v ....................... (podľa priloženého potvrdenia)

1. Zamestnanec sa zaväzuje vykonávať v dobe od ...... do ..... práce spojené s vedením účtovníctva zamestnávateľa podľa pokynov vedúcej učtárne ........................................ (meno a priezvisko).
2. Práce bude zamestnanec vykonávať v pracovných dňoch v utorok a vo štvrtok v čase od ..... do .... t. j. .... hodín za týždeň v priestoroch sídla obch. spoločnosti. Dohodnutý rozsah vykonávanej práce je ........ hodín za mesiac.
3. Za vykonanú prácu patrí zamestnancovi odmena vo výške ............ Sk za hodinu výkonu práce. Zamestnávateľ si so zamestnancom dohodol, že odmena za vykonanú prácu v príslušnom kalendárnom mesiaci bude zamestnancovi vyplatená vo výplatnom termíne zamestnávateľa bezhotovostne na č. účtu ......................... vedeného v peňažnom ústave ..............................

V ........................, dňa ..................

............................... .................................
zamestnanec zamestnávateľ
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

lenkak
zor dohody o brigádnickej práci študentov

Dohoda o brigádnickej práci študentov
uzatvorená v zmysle § 227 a § 228 zákona č. 311/2001 Z. z. ZP

Zamestnávateľ: ..........(názov, sídlo)
IČO: .............................
zastúpený....................(meno, funkcia

a

Zamestnanec: ........... (meno, priezvisko, bydlisko)
dátum narodenia: .................RČ: ............................
študent .................................. v ....................... (podľa priloženého potvrdenia)

1. Zamestnanec sa zaväzuje vykonávať v dobe od ...... do ..... práce spojené s vedením účtovníctva zamestnávateľa podľa pokynov vedúcej učtárne ........................................ (meno a priezvisko).
2. Práce bude zamestnanec vykonávať v pracovných dňoch v utorok a vo štvrtok v čase od ..... do .... t. j. .... hodín za týždeň v priestoroch sídla obch. spoločnosti. Dohodnutý rozsah vykonávanej práce je ........ hodín za mesiac.
3. Za vykonanú prácu patrí zamestnancovi odmena vo výške ............ Sk za hodinu výkonu práce. Zamestnávateľ si so zamestnancom dohodol, že odmena za vykonanú prácu v príslušnom kalendárnom mesiaci bude zamestnancovi vyplatená vo výplatnom termíne zamestnávateľa bezhotovostne na č. účtu ......................... vedeného v peňažnom ústave ..............................

V ........................, dňa ..................

............................... .................................
zamestnanec zamestnávateľ
Lenka dakujem velmi pekne ))
0 0
maotao maotao

maotao je offline (nepripojený) maotao

ahojcek. takže v roku 2005 je povinnosť zdaniť DBP študentov ak celková suma odmeny presiahne 6 500 Sk? Odvod zostáva pre zamestnávateľa 0,8% do sociálky a pre študenta 14% do zdravotky? Vyhlásenie je možné podpísať u jedného zamestnávateľa a tým odpočítať sumu nezdaniteľnej časti? Dík za odpoveď.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ale do ZP sa platí až po ročnom vyučtovaní. Mesačne Ti to asi nezoberú - preddavky.
...pri ročnom zučtovaní v r.2006 platí poistné 14% z VZ, ak príjem zo záv.činnosti v rozhodujúcom období je vyšší ako úhrn minim. miezd za každý mesiac rozhodujúceho obdobia §11 odst.2 zákona o zdr.poistení.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

maotao
ahojcek. takže v roku 2005 je povinnosť zdaniť DBP študentov ak celková suma odmeny presiahne 6 500 Sk? Odvod zostáva pre zamestnávateľa 0,8% do sociálky a pre študenta 14% do zdravotky? Vyhlásenie je možné podpísať u jedného zamestnávateľa a tým odpočítať sumu nezdaniteľnej časti? Dík za odpoveď.
Súhlas s Ivenkou.
Okrem toho zdanenie nemá nič spoločné so 6500 Sk. DBPŠ sa zdaňuje bez ohľadu na výšku príjmu, študent si môže podpísať daňové vyhlásenie a odpočítať nezdaniteľnú časť, takže daň môže nakoniec byť 0. Daňové vyhlásenie môže byť podpísané súčasne iba u 1 zamestnávateľa. Ak má postupne viac zamestnávateľov, môže si ho podpísať postupne u viacerých zamestnávateľov.
0 0
Cathy Cathy

Cathy je offline (nepripojený) Cathy

K dohode o brig. práci študenta je potrebné potvrdenie zo školy, platí sa len úrazové poistenie 0,8 %, prihlásiť treba do soc. poisťovne, on by sa mal prihlásiť do zdrav. poisťovne, zráža sa mu preddavok na daň. So zdravotnou poisťovňou sa mu urobí v roku 2006 zúčtovanie.
0 0
maotao maotao

maotao je offline (nepripojený) maotao

Ďakujem všetkým za odpoveď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
K študentom a dohodám pozrite:

http://mihal.blog.sme.sk/c/11091/Stu...poistenie.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať