Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Je jasné, že do 15 rokov to musí podpísať rodič. Ale už som niekde čítala, že od 15-18 rokov, tiež musí byť vyjadrenie rodiča. Preto si niesom istá.
A v ZP je odvolávka na 15rokov a skončenie povinnej školeskej dochádzky. - § 11 nebudem to teraz celé citovať.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ešte som nepočula o tom, aby nad 15 rokov a ukončenú školskú dochádzku trebalo podpis zákonného zástupcu. Ja som to nežiadala. Dúfam preto, že to netreba.
0 0
bacardi bacardi

bacardi je offline (nepripojený) bacardi

Dohoda o brigádnickej práci študenta - študent musí doložiť doklad o návšteve školy, denne nemôže odpracovať viac ako 4 hod. Odvody za dohodu o brig. práci študenta sú: sociálna poisťovňa 0,8% úrazové poist. ktoré sa počíta z hrubej mzdy a odvod na zdravotnú poisťovňu si odvádza sám študent ak jeho mzda v mesiaci presiahne sumu 6.500,- platí od 1.1.2005. Študent má nárok aj na nezdaniteľnú časť, iba keď podpíše vyhlásenie, ale nezdaniteľnú časť si môže uplatňovať len v jednom zamestnaní.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
bacardi
Dohoda o brigádnickej práci študenta - študent musí doložiť doklad o návšteve školy, denne nemôže odpracovať viac ako 4 hod. Odvody za dohodu o brig. práci študenta sú: sociálna poisťovňa 0,8% úrazové poist. ktoré sa počíta z hrubej mzdy a odvod na zdravotnú poisťovňu si odvádza sám študent ak jeho mzda v mesiaci presiahne sumu 6.500,- platí od 1.1.2005. Študent má nárok aj na nezdaniteľnú časť, iba keď podpíše vyhlásenie, ale nezdaniteľnú časť si môže uplatňovať len v jednom zamestnaní.
Ešte doplním, že tie štyri hodiny sa môžu brať ako priemer za celú odpracovanú dobu.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím o radu.Mám študenta , ktorý mal vo februári 2005 , 16 rokov. Môžem s ním uzatvoriť dohodu , keď vlastne v júni ukončil povinnú školskú dochádzku , alebo nemôžem ?
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
kacena
Prosím o radu.Mám študenta , ktorý mal vo februári 2005 , 16 rokov. Môžem s ním uzatvoriť dohodu , keď vlastne v júni ukončil povinnú školskú dochádzku , alebo nemôžem ?
Poradí niekto ???
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
kacena
Poradí niekto ???
.......môžeš
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
karkulka
.......môžeš
Srdečná vďaka !
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Inak už Ti myslím odpovedali poradkyne napr. v príspevkoch 123 a 132.
0 0
myrjam myrjam

myrjam je offline (nepripojený) myrjam

Mám otázku ohľadom potvrdenia o návšteve školy: vieme, že na väčšine VŠ dajú potvrdenie o návšteve školy tak nejak v októbri. Ako mám urobiť DoBPŠ od 1.9.2005, keď potvrdenie bude s neskorším dátumom? Všetci iste uznáte, že na jeden mesiac robiť DoVP a potom DoBPŠ je vzhľadom na neustále prihlasovanie-odhlasovanie do SP cvokarina. Vďaka za radu!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
myrjam
Mám otázku ohľadom potvrdenia o návšteve školy: vieme, že na väčšine VŠ dajú potvrdenie o návšteve školy tak nejak v októbri. Ako mám urobiť DoBPŠ od 1.9.2005, keď potvrdenie bude s neskorším dátumom? Všetci iste uznáte, že na jeden mesiac robiť DoVP a potom DoBPŠ je vzhľadom na neustále prihlasovanie-odhlasovanie do SP cvokarina. Vďaka za radu!
Ja som mala jedného študenta, ktorý si vypýtal potvrdenie s dátumom, ktorý chcel, aj keď nebol aktuálny. Ale to asi nejde všade. Podľa mňa by to nemal byť problém, že to potvrdenie dostaneš neskôr. Nakoniec ho budeš mať.
0 0
myrjam myrjam

myrjam je offline (nepripojený) myrjam

O.k., ale ako si to obhájim? Dohoda bude od 1.9., potvrdenie z ?.10. Myslím, že zákon vôbec neráta s tým, že VŠ administratíva začína (výnimkám sa ospravedlňujem) až príchodom študentov.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
myrjam
O.k., ale ako si to obhájim? Dohoda bude od 1.9., potvrdenie z ?.10. Myslím, že zákon vôbec neráta s tým, že VŠ administratíva začína (výnimkám sa ospravedlňujem) až príchodom študentov.
Tak to ti neviem poradiť. Bol to len môj názor. Ja mám stredoškolákov a tam sa dá dohodnúť, lebo na stredných školách sú sekretárky stále.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

myrjam
O.k., ale ako si to obhájim? Dohoda bude od 1.9., potvrdenie z ?.10. Myslím, že zákon vôbec neráta s tým, že VŠ administratíva začína (výnimkám sa ospravedlňujem) až príchodom študentov.
tam by nemal byt problem s tym, ze budes mat potvrdenie z neskorsieho datumu. Tusim, ze by tam malo byt aj ktory rocnik. Teda je to obhajitelne, ked vysokoskolak dostane potvrdenie az v oktobri, pretoze pocas prazdnin tam nik nie je....a predsa chodil tam aj predchadzajuci rok...myslim, ze by to nemal byt problem...ale mozno niekto povie ano..:-)
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Dobrý večer všetkým,
študujem príspevky, ale sú dosť staré, preto sa pýtam, aký je limit zárobku pre študentov na základe dohode o brigádnickej práci v roku 2006?
Zamestnávateľ platí stále len úrazové poistenie vo výške 0,8%?
Ďakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Laura1
Dobrý večer všetkým,
študujem príspevky, ale sú dosť staré, preto sa pýtam, aký je limit zárobku pre študentov na základe dohode o brigádnickej práci v roku 2006?
Zamestnávateľ platí stále len úrazové poistenie vo výške 0,8%?
Ďakujem
Nič sa v zákone zatiaľ nezmenilo, študent môže na DoBPŠ odpracovať maximálne polovicu týždenného pracovného času a limit zárobku nie je určený. Zamestnávateľ odvádza len poistné na úrazové poistenie, a to do konca roku 2006 bude u všetkých zamestnávateľov 0,8 %.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
chcem sa spýtať, ak študent denného štúdia prejde na externé štúdium bze prerušenia, stále robí na DBPŠ, čo sa mneí z hľadiska odvodov?
Má ako externý stále štatút študenta? Nemusí sa prihlásiť ako dobrovoľne nezamstnaný? Resp. netreba zanho odvádzať všetky odvody?
A vôbec...Bude naďalej platiť prenho možnosť mať uzatvorenú DBPŠ?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Lidka, prečítaj si túto diskusiu:
http://www.porada.sk/showthread.php?...FAt+%B9tudenta
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem za odpoveď,
myslela som tých 3.000,- Sk –limit pre neplatenie 14 % do zdravotnej poisťovne.Ja viem, žo nie je povinnosť zamestnávateľa, ale hľadám riešenie, kde obidve strany budú spokojné.
Tiež mu mám dať podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov, potom ako zamestnávateľ platím len 0,8% úrazové poistenie?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Laura1
Ďakujem za odpoveď,
myslela som tých 3.000,- Sk –limit pre neplatenie 14 % do zdravotnej poisťovne.Ja viem, žo nie je povinnosť zamestnávateľa, ale hľadám riešenie, kde obidve strany budú spokojné.
Tiež mu mám dať podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov, potom ako zamestnávateľ platím len 0,8% úrazové poistenie?
Vyhlásenie mu môžeš dať podpísať, ak ho nemá podpísané u iného zamestnávateľa. Zamestnávateľ platí vždy len úrazové poistenie a daň odvádza len za zamestnanca (ak mu nejaká vyjde).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať